شهر تاريخي ونيز با 117 جزيره كه توسط 400 پل به هم متصل شده‌اند صدها سال است كه با زيبايي غيرقابل باور خود محلي براي تفريح گردشگران بوده است. در اين ميان اسپا و ريزورت JW Marriott به بزرگترين جزيره ونيز، جزيره رزها (Isola delle Rose) با 160000 مترمربع وسعت روح بخشيده است. جزيره رزها با رايحه خوش باغ‌ها و معماري رومي دهه  1920 قبلا داراي بيمارستاني برای بيماري هاي تنفسي بود ولي امروزه محل Goco Spa Venice  با مساحت 1750 مترمربع كه خدمات لوكس را براي ونيزي ها و گردشگران فراهم كرده است، می‌باشد.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 142

بین بازار سرشور و بازار بزرگ در محله قدیمی سرسنگ و در نزدیکی حرم مطهر امام‌رضا(ع) و جنب مسجد شاه یا مسجد هفتادودو تن، یکی از باستانی‌ترین حمام‌ها و بزرگترین حمام ایران واقع شده است.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 186

بی‌تردید یکی از زیباترین حمام‌های به‌جا مانده ایران و پربیننده‌ترین اثر تاریخی کرمان، حمام گنجعلی خان است. این حمام بنایی است از یک مجموعه عام‌المنفعه شامل میدان، مسجد، بازار، چهارسوق، آب انبار، کاروانسرا و ضرابخانه که توسط گنجعلی خان یکی از سرداران سلحشور شاه عباس صفوی و حاکم کرمان بنا شد. وی مردی مدیر و مدبر و حاکمی باکفایت بود. امنیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کرمان ره‌آورد درایت این مرد لایق بود چنانکه سعی داشت شهر ضعفا را به دهکده اغنیا تبدیل کند. وی از سال 1005 تا 1034 حاکم کرمان بود و بعد از او فرزندش علیمردان خان به تکمیل اقدامات ناتمام پدر همت گماشت.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 439

Hilton Alexandria King’s Ranch در مصر شعبه‌ای از Premedion Spa را به مساحت 6 هزار مترمربع راه‌اندازی کرده است. این نخستین حضور مشاور بین‌المللی اسپا Premedion در مصر است.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 160

Amangiri، خلوتگاهی دورافتاده دردل دره‌های تابناک American Southwest است. این اقامتگاه در میان دامنه‌های حفاظت شده با دیدی گسترده قرار دارد. اقامت در آن هم ماجراجویی سرشار از آدرنالین را به مهمانان ارایه می‌دهد و هم فضایی آکنده از سکوت و آرامش. در برخی از سایت‌ها، از این مجموعه به عنوان گران‌ترین اقامتگاه دنیا نام برده می‌شود.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 168

درست در نزدیکی ساحل کالیفرنیا، آیلند اسپای کاتالینا لحظه‌های آرام بخشی را به مراجعه‌کنندگان هدیه می‌دهد. این اسپا که به سبک اسپانیای دهه 1920 طراحی شده در شهر آوالون در جزیره سانتا کاتالینا از مجمع الجزایر ساحل کالیفرنیا قرار دارد. دیوارهای به رنگ روشن، سفال‌های قرمز شیروانی و کاشی‌های قهوه‌ای گرم که با پنجره‌های با قاب فیروزه‌ای و بژ و کاشی‌های دست‌ساز با ته‌رنگ لاجوردی تزیین شده‌اند یادآور بنایی اشرافی با قرن‌ها خاطره هستند. این بنا در گذشته افسونگر نام داشت و برای اجرای تئاتر و پس از آن رستوران چینی مورد استفاده قرار می‌گرفت تا اینکه شرکت جزیره سانتا کاتالینا (SCICO) در سال 1933 با خرید کل مجموعه، آن را به دهکده‌ای به سبک مکزیکی که در آن صنعتگران، شمع‌سازان و تولید‌کنندگان مواد غذایی مشغول به کار بودند تبدیل کرد.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 749

حمام وکیل از بناهای دوران زندیه در شیراز است. این حمام دارای زیربنای 1350 مترمربع است و از آجر، آهک، سنگ و ساروج ساخته شده است. حمام از سه قسمت رختکن، سالن اصلی حمام و خزینه تشکیل شده است. یکی از شاهکارهای هنری دوره زندیه در سقف رختکن حمام نهفته است. در سقف این رختکن نقش‌های برجسته به صورتی زیبا و با ظرافتی هنرمندانه آهک‌بری شده و نقش‌های زیر را ایجاد کرده‌اند. * صحنه معراج حضرت رسول(ص) * صحنه سلطان سنجر و پیرزن * صحنه دیدار شیرین و فرهاد * صحنه دیدار بیژن و منیژه * صحنه به چاه انداختن حضرت یوسف(ع) * صحنه عشق‌بازی شیخ صنعان و دختر نصران * صحنه قربانی کردن اسماعیل به دست حضرت ابراهیم * صحنه شست‌وشوی شیرین در چشمه * شمایل حضرت علی(ع) و ذوالفقار ایشان *  صحنه بیرون آوردن حضرت یوسف(ع) از چاه. در سالن اصلی هم، چهارستون سنگی یک تکه و سقفی طاق مانند است که دارای نورگیرهایی برای روشنایی سالن می‌باشد. خزینه حمام هم شامل استخر آب سرد و استخر آب ولرم می شود.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 724

زمانی که قرار شد یک اسپا در ریزورت ساحلی گراند پلیکان در فلوریدا راه‌اندازی شود مالکین سوئدی آن علاوه بر لذت زندگی در کنار ساحل اقیانوس فلوریدا، دانش منحصر به فرد خود در مزیت های سلامتی در زندگی به شیوه اسکاندیناوی را نیز به کار بردند. هنگامی که این ریزورت در پروسه بازسازی چند میلیون دلاری خود قرار گرفت ایده راه‌اندازی Pure Spa نیز شکل گرفت.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 868

Atmantan، با مساحتی حدود 6هزار مترمربع و 106 اتاق در نزدیکی شهر پونا در هند، نگرشی تازه را در بحث سلامتی با هشت راهکار منحصربه‌خود پایه‌گذاری کرده است. با 106 اتاق، این اسپا در صدر اسپاهای اقامتی دنیا جای گرفته است.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 455

LivNordic، اسپا با هشت اتاق خدمات که از فلسفه سلامتی اسکاندیناوی الهام گرفته، از خدمات و مواد اولیه تا طراحی و ساخت فضا، را در کشتی تفریحی Viking Cruise راه‌اندازی کرد.LivNordic دومین اسپای اسکاندیناوی‌اش را بر روی عرشه این کشتی با ظرفیت 930مسافر افتتاح کرد.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 432