تصاویری که فضانورد فرانسوی، توماس پاسکه از ایستگاه فضایی بین‌المللی گرفته و آنها را در شبکه‌های اجتماعی همرسان کرده با واکنش هزاران کاربر مواجه شده است.در این تصویر کشور بلژیک به میزان قابل توجهی روشن‌تر و نورانی‌تر از کشورهای اطراف خود دیده می‌شود. اما چرا بلژیک اینقدر نورانی است؟

طبیعت زیبای آلمان مدیون رودخانه‌‌های آن است. احتمالا "راین" در میان ایرانیان مشهورترین رودخانه ‌آلمان است. اما این کشور رودخانه‌های زیبای دیگری هم دارد که با دست‌چینی از آن‌ها‌ در این گزارش تصویری آشنا می‌شوید:

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 212

این روزها خانواده‌های ایرانی به رسم سنت قدیمی خود را آماده ورود سال نو می‌کنند و کم نیستند کسانی که در تدارک گذراندن ایام تعطیلات در خارج از شهر محل سکونت می‌کنند. بعضی از رسانه‌های خبری در ایران از افزایش قیمت تورهای داخلی در آستانه تعطیلات نوروز خبر داده‌‌اند که علت آن "افزایش سالانه قیمت هتل‌ها" عنوان شده است. بسیاری از کسانی که در ایام نوروز قصد مسافرت دارند عموما شهرهای بزرگ را انتخاب می‌کنند که با توجه به حجم تقاضای نوروزی هزینه آن‌ها کم نیست.اما در سال‌های اخیر تقاضای برای بازدید مناطق غیر شهری ایران چه در قالب تورهای ترکیبی( متشکل از چندین شهر و روستا) و چه به صورت مستقل افزایش یافته است.در این مطلب بدون هیچ اولویت و ترتیب خاصی ده منطقه ایران با بافت روستایی که می‌تواند جایگزین سفر به شهرهای بزرگ شود آورده شده است.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 124

مناطق و طبیعت‌هایی که فیلم‌برداری آثار سینمایی مشهور در آنها انجام گرفته، امروز از جذابیت‌های گردشگری محسوب می‌شوند و در برخی موارد حتی تورهای ویژه‌ای برای بازدید از این محل‌ها راه‌اندازی شده است.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 181

محسن قریب از کارشناسان و سابقه داران حوزه گردشگری در ایران است. سالیان زیادی در بخش‌های تصمیم‌گیرنده حضور داشته و همین موضوع او را در جایگاهی قرار داده تا بتواند از بایدها و مشکلات این صنعت سخن بگوید. گفت و گویی را با او انجام داده‌ایم که در آن از زمینه‌های سرمایه‌گذاری در گردشگری ایران و کاستی‌های آن گفته است. شرح این مصاحبه را با هم می‌ خوانیم.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 171

DW: برای شهروندان آلمان شرکت در انتخابات اجباری نیست، اما رانندگی با لاستیک زمستانی در فصل سرما و یخبندان اجباری است. دیگر وظایفی که شهروندان آلمان مجبور به انجام آن هستند را در این گزارش تصویری ببینید:

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 210

DW: مردم هر کشوری خصوصیات و رفتارهای خاص خود را دارند که البته برای خودشان خیلی هم عادی است. برای آلمانی‌ها فرقی نمی‌کند کجا هستند؛ در رستوران، اداره، کتابخانه و هنگام غذاخوردن. آن‌ها در هر جا که باشند در صورت نیاز و حتی با صدای بلند دماغ‌شان را پاک می‌کنند. بسیاری از ایرانی‌هایی که حتی سال‌هاست در آلمان‌زندگی می‌کنند، هنوز با این موضوع مشکل دارند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 228

چشمه‌ آب گرم یا چشمه گرمابی مکانی است که در آن به صورت مداوم آب گرم یا داغ از زمین خارج می‌شود. به خاطر درصد بالای مواد معدنی حل شده، از آب بعضی از این چشمه‌ها استفاده درمانی نیز می‌شود. از آنجا که حلالیت آب گرم بالاتر است، املاح موجود در چشمه‌های آب گرم بسیار زیاد است. این املاح بسته به ساختار زمین‌شناسی منطقه، می‌توانند شامل یون‌های مختلف مانند کلسیم، لیتیوم و حتی رادیوم باشند. به دلیل اعتقاد عامه به خواص طبی بعضی از این املاح، چمشه‌های آب گرم اغلب به مقاصد گردشگری با هدف درمانی تبدیل شده ‌اند. برای چشمه‌های آب گرم تعاریف مختلفی ارایه ‌شده است:

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 192

گردشگری گرچه صنعتی است که ایجاد اشتغال می‌کند و درآمدزایی دارد، اما بسیار حساس است و با امنیت و زیرساخت‌ها پیوند می‌خورد. گردشگران در سال میلادی که رو به پایان است به کدام مقاصد بیشتر سفر کردند؟ صنعت گردشگری بسیار درآمدزا و اشتغال‌زا است، اما هیچ گردشگری راهی مناطقی که در آن امنیت وجود ندارد نمی‌شود. همین موضوع باعث شد، علیرغم همه زیبایی‌ها و امکانات، گردشگران مناطقی را بر دیگری ترجیح دهند. صنعت گردشگری در سال ۲۰۱۶ برندگان و بازندگان خود را داشت.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 411

سایت TripAdvisor ، هتل Gili Lankanfushi مالدیو را به‌عنوان بهترین هتل در سال ۲۰۱۵ اعلام کرد. نرخ یک شب اقامت در این هتل ساحلی حداقل ۲۰۰۰ دلار است. مسافران با پرداخت این هزینه از چشم‌انداز وسیع اقیانوس، خدمه هتل، اینترنت رایگان و لباس‌های مناسب ساحل بهره می‌برند. با این وجود، این هتل قانونی مبنی بر ممنوع بودن اخبار و پوشیدن کفش دارد که به طور جدی به آن پایبند است. مهمانانی که در این هتل اقامت داشتند خدمات استثنایی هتل، مناظر و چشم‌اندازهای خیره‌کننده و کیفیت غذا را به‌عنوان فاکتورهای اصلی می‌شناسند و بر این نظرند که این عوامل سفر آنها را جادویی کرده است. این هتل در سایت TripAdvisor امتیاز کامل ۵ را کسب کرده است. نمونه نظرات مسافران درباره این هتل در سایت TripAdvisor:

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 685