چشمه‌ آب گرم یا چشمه گرمابی مکانی است که در آن به صورت مداوم آب گرم یا داغ از زمین خارج می‌شود. به خاطر درصد بالای مواد معدنی حل شده، از آب بعضی از این چشمه‌ها استفاده درمانی نیز می‌شود. از آنجا که حلالیت آب گرم بالاتر است، املاح موجود در چشمه‌های آب گرم بسیار زیاد است. این املاح بسته به ساختار زمین‌شناسی منطقه، می‌توانند شامل یون‌های مختلف مانند کلسیم، لیتیوم و حتی رادیوم باشند. به دلیل اعتقاد عامه به خواص طبی بعضی از این املاح، چمشه‌های آب گرم اغلب به مقاصد گردشگری با هدف درمانی تبدیل شده ‌اند. برای چشمه‌های آب گرم تعاریف مختلفی ارایه ‌شده است:

گردشگری گرچه صنعتی است که ایجاد اشتغال می‌کند و درآمدزایی دارد، اما بسیار حساس است و با امنیت و زیرساخت‌ها پیوند می‌خورد. گردشگران در سال میلادی که رو به پایان است به کدام مقاصد بیشتر سفر کردند؟ صنعت گردشگری بسیار درآمدزا و اشتغال‌زا است، اما هیچ گردشگری راهی مناطقی که در آن امنیت وجود ندارد نمی‌شود. همین موضوع باعث شد، علیرغم همه زیبایی‌ها و امکانات، گردشگران مناطقی را بر دیگری ترجیح دهند. صنعت گردشگری در سال ۲۰۱۶ برندگان و بازندگان خود را داشت.

سایت TripAdvisor ، هتل Gili Lankanfushi مالدیو را به‌عنوان بهترین هتل در سال ۲۰۱۵ اعلام کرد. نرخ یک شب اقامت در این هتل ساحلی حداقل ۲۰۰۰ دلار است. مسافران با پرداخت این هزینه از چشم‌انداز وسیع اقیانوس، خدمه هتل، اینترنت رایگان و لباس‌های مناسب ساحل بهره می‌برند. با این وجود، این هتل قانونی مبنی بر ممنوع بودن اخبار و پوشیدن کفش دارد که به طور جدی به آن پایبند است. مهمانانی که در این هتل اقامت داشتند خدمات استثنایی هتل، مناظر و چشم‌اندازهای خیره‌کننده و کیفیت غذا را به‌عنوان فاکتورهای اصلی می‌شناسند و بر این نظرند که این عوامل سفر آنها را جادویی کرده است. این هتل در سایت TripAdvisor امتیاز کامل ۵ را کسب کرده است. نمونه نظرات مسافران درباره این هتل در سایت TripAdvisor:

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 137

هر سال "مرکز فدرال برای گردشگری" در آلمان از گردشگرانی که به این کشور رفته‌اند می‌پرسد:"کدام اثر تاریخی یا طبیعی آلمان را بیشتر پسندیده‌اند؟". امسال محبوب‌ترین دیدنی آلمان از نگاه گردشگران، تعجب‌برانگیز شد.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 181

پراگ، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور جمهوری چک یکی از زیباترین شهرهای جهان محسوب می‌شود. بافت قدیمی شهر پراگ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. عکس‌های مهتاب شاکری از این شهر را می‌بینید.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 173