کشف مزوتراپی در اوایل سال‌های ۱۹۵۰ انجام پذیرفت و شخصی که مسوول توسعه تحقیق در این زمینه بود دکتر  Michel Pistor نام دارد. پیش از این به‌عنوان یک درمان پوستی نامیده می‌شد اما در سال ۱۹۵۲ به‌وسیله رسانه‌های فرانسوی نام ویژه‌ای به آن اختصاص داده شد. پس از آن بود که این روش درمانی شهرتی به‌دست آورد و به دفعات مورد استفاده قرار گرفت. در همان سال‌های نخستین در سرتاسر جهان گسترش یافت و بعدها در تمام شهرهای امریکای جنوبی و اروپا پزشکان و درمانگران این روش را با راحتی و امنیت مورد استفاده قرار دادند.

 

کشف مزوتراپی, مزوتراپی, درمان پوستی, درمان عارضه‌های زیبایی, پیری پوست, جای زخم یا سوختگی, شکم‌دادگی‌  و افتادگی پوست, مکمل هومیوپاتیک,

 

مزوتراپی چیست؟

تزریق هر گونه دارو به پوست، چربی یا بافت مزودرم را مزوتراپی می‌گویند. مزوتراپی یک درمان تهاجمی طبیعی حداقلی است که برای درمان جراحات،  بحث‌های زیبایی،  مشکلات بدن و پوست و وضعیت‌های خاص پزشکی به‌کار می‌رود. گلوله‌های بسیار ریز دارویی به‌طور مستقیم به مزودرم (لایه وسطی پوست) به‌وسیله تزریقات میکروسکوپی منتقل می‌شوند که به‌ویژه برای شرایط درمانی خاص طراحی شده‌اند. با استفاده از این تکنیک، اجزای فعالی که به‌شدت برای پوست مفید هستند به‌طور مستقیم به مناطقی که مورد نیازند، تزریق می‌شوند. به‌طور مشابه اجزای فعالی که قادر به شکستن چربی و سلولیت می‌باشند، می‌توانند به‌طور مستقیم به منطقه  دارای مشکل از طریق مزوتراپی تزریق شوند. داروی تزریق‌شده به پوست، چربی یا بافت مزودرم مزوتراپی نامیده می‌شود.

 

مزوتراپی برای چه استفاده می‌شود؟

مزوتراپی می‌تواند در درمان طیف گسترده‌ای از صدمات (جراحات)، بیماری‌ها و وضعیت‌های خاص پزشکی استفاده شود. همچنین در درمان عارضه‌های زیبایی- شامل آکنه، پیری پوست، جای زخم یا سوختگی، چین‌وچروک، شکم‌دادگی‌  و افتادگی پوست، سلولیت، برداشتن لکه‌ها، جوان سازی دست‌ها و گردن به‌کار گرفته شود.

طرز عمل

طرز عمل مزوتراپی در واقع خیلی ساده و آسان است. تنها بخش‌ها و مناطقی که دچار مشکل شده اند، هدف درمان می‌باشند. سایر بخش‌های بدن متاثر از این عمل نیستند. فرآیند در حدود یک ساعت طول می‌کشد ولی در مجموع به مناطقی که باید درمان شوند، بستگی دارد. مواد متشکله مختلف مزوتراپی برای عارضه‌ها و درمان‌های مختلفی استفاده می‌شوند. به علاوه، نتایج بلندمدت درمان‌های مزوتراپی خیلی به‌ نوع محتویات فعالی که مورد استفاده قرار می‌گیرند و چگونگی انجام درمان‌های زیادی که تجویز می‌شوند، وابسته ‌است. به‌طور متوسط، بیماران بهبود قابل رویتی را در دو تا سه جلسه می‌بینند. در شرایط معین- بیماران نتایج را پس از نخستین جلسه می‌بینند.

درمان تنها یک تورم و ناراحتی جزیی را در اطراف بخشی که تزریق می‌شود، خواهد داشت. بنابراین، حتی پس از به‌کار بردن درمان، شخص احساس نمی‌کند که زیاد تحت تاثیر درمان بوده است و به‌سرعت به کارهای روزانه طبیعی خودش  بازمی‌گردد. یکی از اثرات جانبی مزوتراپی کبودی است که معمولاً در طول یک‌هفته برطرف می‌شود. به‌جهت سرعت ‌بخشیدن به فرآیند التیام، پیشنهاد می‌شود که مکمل هومیوپاتیک گل همیشه بهار به‌صورت خوراکی یا کاربرد موضعی در وعده‌های روزانه به‌کار گرفته شوند.

بیماران ممکن است درد موقتی را تجربه کنند که ظرف مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت برطرف می‌شود. به‌طور عمومی، به بیماران توصیه می‌شود که به‌مدت دستِ‌کم ۴ ساعت پس از درمان در ناحیه صورت آرایش نکنند و با آب داغ به مدت ۶ تا ۸ ساعت حمام نکنند. به بیماران توصیه می‌شود که غذاهای با پروتئین بالا میل کرده و از خوردن کافئین یا سایر محرک‌ها قبل از درمان جلوگیری کنند.

مزوتراپی در یک نگاه:

بهترین نتایج: ۴-۸ بار درمان

طول مدت نتایج: ۶ تا ۸ ماه

اثر درمان: ۱تا۴ روز

ریسک‌ها و اشکالات: متوسط

بی‌حسی: موضعی

تخصص پوستی: دکترا

برگشت به کار: روز بعد

موارد منع کاربرد:

پوست‌های بسیار حساس/ حاملگی/ شیردهی/ بیمارانی که داروهای ضدانعقاد خون، داروهای قلبی (مانند آمیودارون و هیدرالازین) استفاده می‌کنند/ دیابتی‌ها/ افراد دارای نارسایی‌های کلیوی و کبد و مبتلایان به AIDS

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
  • اولین نظر را شما بدهید