شاید به جرات بتوان گفت که محور اصلی خدمات هر اسپا فرد ماساژور است و بدون حضور وی ارایه خدمات در یک اسپا مقدور نیست، بنابراین توجه و دقت در انتخاب ماساژور یکی از مواردی است که باید بسیار مورد رسیدگی قرار گیرد.

 فرد ماساژور باید از سلامت روحی و جسمی کاملی برخوردار باشد تا بتواند آغاز به کار کند. از طرف دیگر صلاحیت اخلاقی و... نیز بسیار حایز اهمیت است. آموزش‌های تخصصی و آگاهی کامل این فرد نیز از موارد مهمی است که قبل از شروع به کار باید مورد توجه قرار گیرد. اما پس از انتخاب و آغاز فعالیت وی هنوز کار به اتمام نرسیده و حفظ سلامت ماساژور مورد مهمی است که پس از شروع کار باید بسیار به آن توجه شود. به دلیل فعالیت‌ بدنی و سخت، معمولا فرد ماساژور در صورتی‌که آموزش صحیح برای نحوه راه رفتن، نوع ایستادن و... ندیده باشد، پیوسته در خطر آسیب‌دیدگی‌های جدی است. از این رو برای این قبیل آموزش‌های قبل از شروع کار باید زمان زیادی را اختصاص داد. از طرف دیگر در بسیاری از مجموعه‌ها ماساژور مستقیم استخدام می‌شود و فرد آموزش‌دیده‌ای بر کار وی نظارت ندارد که همین امر هم باعث می‌شود وی به مرور از توجه به جسم خویش غافل شود. فرد ماساژور در طول روز باید از برنامه منظمی برای خواب، تغذیه، استراحت، ورزش و تفریح استفاده کند تا بتواند جسم و روح خود را در وضعیتی پایدار نگه دارد که این امر نه‌تنها به کیفیت کار کمک می‌کند، بلکه باعث می‌شود که دچار آسیب‌ نشود.

 ورزش‌هایی که ماساژور انجام می‌دهد باید با برنامه‌ریزی ویژه و همچنین تکنیک‌های خاص برای تقویت و انعطاف بدنی این افراد طراحی شود چرا که تکنیک‌های عمومی و متداول می‌تواند به خاطر نوع کار و فعالیت ماساژور به جای فایده، آسیب‌رسان نیز باشد.

رعایت بهداشت فردی و احتیاط در پذیرش مشتری‌هایی که احتمال بیماری مسری دارند نیز نکته‌ای است که برای جلوگیری از بروز بیماری‌ها در ماساژور باید بسیار مورد توجه قرار گیرد. تغذیه ماساژور باید از برنامه‌ریزی سلامت‌محور و ویژه‌ای برخوردار باشد که بدن او را همواره در وضعیت تعادل نگه دارد. به خصوص در طول کار، استفاده از غذاهای سنگین و محرک به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. ماساژور در طول روز، باید مدت زمانی را به ایجاد آرامش و نشاط اختصاص دهد تا بتواند همواره خود را در وضعیت روحی پایدار نگه دارد. پس از انجام هر ماساژ مدت زمان کوتاهی برای تمدید قوا و... ضروری است. انجام ماساژها پشت سر هم و بدون استراحت بدون شک آسیب‌رسان خواهد بود. به‌طور خلاصه حرفه ماساژ از حرفه‌هایی است که نیاز به مراقبت و توجه ویژه دارد و این امر باید هم از طرف خود شخص و هم از طرف کارفرما مورد توجه قرار بگیرد.


مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
  • اولین نظر را شما بدهید