چاپ
دسته: ماساژ
بازدید: 492

ماساژ یکی از قدیمی‌ترین هنرهای درمانی است: مدارک چینی نشان می‌دهند که استفاده از ماساژ به‌عنوان شیوه‌ای درمانی به ۳۰۰۰ سال قبل برمی‌گردد. هندوهای باستان، ایرانیان و مصریان انواع ماساژ را برای درمان بسیاری از بیماری‌ها اعمال می‌کردند. بقراط نیز مقالات بسیاری در رابطه با مالش و اصطکاک و تاثیرات آن در حل مشکلات مفصلی و گردش خون نوشته است.

 

ماساژ, فواید و مزیت‌های ماساژ, مزیت‌های ماساژ, فواید ماساژ, حل مشکلات مفصلی, مزایای ماساژ درمانی, ماساژ درمانی, کاهش استرس, دیابت, ناباروری, تکنیک‌های ماساژ, سوماتیک, شیوه‌های درمانی سوماتیک, کایروپراکتیک, استئوپاتی, مزایای ماساژ, ماساژدرمانی, کاهش اضطراب, هورمون‌های استرس,

 

امروز مزایای ماساژ بسیار متنوع و گسترده هستند. مزایای ماساژ درمانی نیز به‌عنوان بخش پذیرفته‌شده‌ای از برنامه‌های توانبخشی برای درمان بسیاری از بیماری‌های مزمن ازجمله کمردرد، آرتروز، بورسیت، خستگی، فشار خون بالا، دیابت، مشکلات ایمنی بدن، ناباروری، توقف سیگار کشیدن، افسردگی و غیره اثبات شده است. همچنین با تایید میلیون‌ها نفر، ماساژ به کاهش استرس و تنش زندگی روزمره که خود می‌تواند عامل به وجود آورنده بسیاری از بیماری‌ها باشد نیز کمک می‌کند.

ماساژ دقیقا چیست؟

ماساژ، کار با بدن و شیوه‌های درمانی جسمی در واقع ترکیبی از تکنیک‌های مختلف اعمال شده بر ساختار ماهیچه‌ای بدن و بافت‌های نرم هستند.

ماساژ: اعمال تکنیک‌های مالش بافت‌های نرم بدن، که به‌طور کلی برای کاهش استرس و از بین بردن خستگی و کوفتگی بدن و بهبود گردش خون به کار می‌رود. تنوع بسیاری که در تکنیک‌های ماساژ وجود دارد برای انواع مختلف ماساژ استفاده می‌شود.

کار با بدن: فرم‌های مختلف لمس درمانی که از مالش، حرکات مختلف و یا الگوسازی مجدد برای تاثیرگذاری روی ساختارهای بدن استفاده می‌کند.

 

سوماتیک: به معنی «کالبدی یا جسمی» است. بسیاری از این اصطلاح برای نشان دادن نگرش بدن/ ذهن یا رویکرد تمام بدنی استفاده می‌کنند و این دو رویکرد از منظر فیزیولوژی و دیدگاه محیط‌زیست با یکدیگر متمایز شده‎اند.

تنوع ماساژ، کاردرمانی و شیوه‌های درمانی سوماتیک به بیش از ۲۵۰ مورد می‌رسد و بسیاری از درمانگران از چندین شیوه به صورت ترکیبی استفاده می‌کنند. اعمال این شیوه‌ها شامل استحکام، صاف کردن، فشرده‌سازی، ارتعاش، چرخش، اصطکاک و فشار به ساختار عضلانی یا بافت نرم بدن انسان می‌شود اما به این موارد محدود نیست. فشار به ساختار عضلانی یا بافت نرم بدن شامل حرکات فعال یا غیرفعال بدون اعمال نیرو و اعمال تکنیک‌هایی برای تاثیر در سیستم انرژی بدن نیز می‌شود. استفاده از روغن‌، لوسیون و پودر نیز برای کاهش اصطکاک بدن استفاده می‌شود.

لطفا به این نکته توجه کنید: ماساژ، کار با بدن و شیوه‌های درمانی سوماتیک به‌طور خاص شامل عیب‌یابی، تجویز نسخه، ایجاد تغییر و تنظیم ساختار اسکلتی بدن یا هر نوع خدمات یا شیوه‌های درمانی دیگری که برای اعمال توسط درمانگران نیاز به گواهینامه دارد مانند ارتوپدی، فیزیوتراپی، کایروپراکتیک، استئوپاتی، روان‌درمانی، طب سوزنی یا هرگونه و شاخه دیگری از طب نمی‌شود.

آیا بیمه آن را پوشش می‌دهد؟

خدمات حرفه‌ای مربوط به بدن اگر توسط متخصص کایروپراکتیک یا متخصص سرطان تجویز شده باشد ممکن است تحت پوشش بیمه قرار گیرد. خدمات ارایه‌شده به‌عنوان بخشی از درمان که توسط پزشک یا فیزیوتراپ تجویز شده است معمولا توسط بیمه پوشش داده می‌شود.

مزایای ماساژ

مزایای دریافت خدمات ماساژ و کار با بدن دقیقا چیست؟ ماساژ برای تمام شرایطی که در زیر لیست شده و حتی بیشتر از این‌ها مفید است. ماساژ می‌تواند:

همراهی قدرتمند

قدرت کار بدنی را نمی‌توان انکار کرد. ماساژدرمانی بدون در نظر گرفتن صفاتی که به آن نسبت داده می‌شود (مانند جوان‌کننده، درمانی و...) یا دلایلی که ما به‌دنبال آن هستیم (مثلا دریافت خدمات لوکس، کاهش استرس، درد یا مدیریت سلامت بدن) می‌تواند در سیستم سلامت و مراقبت از بدن شما دوستی قدرتمند برایتان محسوب شود.

به تخمین متخصصان حدود 90درصد از بیماری‌ها به استرس مربوط می‌شود و احتمالا هیچ چیز به اندازه استرس باعث افزایش سن و پیری انسان نمی‌شود. از بین بردن استرس و فشار در جهانی که سرعت زندگی در آن بسیار زیاد است غیرممکن به نظر می‌رسد اما با این حال ماساژ بدون شک می‌تواند به مدیریت استرس در زندگی روزمره کمک کند. این به معنی:

علاوه بر این مشتریان اغلب پس از دریافت ماساژ دارای حس های لطیف‌تر و زلال‌تری می‌شوند. ماساژ و درمان‌های جسمانی می‌توانند باعث ایجاد تعادل در احساسات و عواطف انسانی شوند که به اندازه دیگر مزایای فیزیکی و ملموس ماساژ و درمان‌های بدنی مهم و ارزشمند هستند.

تاثیرات عمیق

تغییرات بسیار شیمیایی و فیزیولوژیکی در پاسخ به ماساژ در بدن رخ می‌دهد که تاثیرات عمیقی دارند. تحقیقات نشان می‌دهند که با ماساژ:

تحقیقات برای نشان دادن مزایای بی‌شمار لمس و ماساژ بدن از درمان دردهای مزمن، مشکلات عصبی و آسیب‌های جسمانی گرفته تا کاهش اضطراب ناشی از زندگی در جهان مدرن ادامه دارد. جامعه پزشکی، ماساژ و درمان‌های بدنی را به‌عنوان بخشی جدایی‌ناپذیر از درمان و مراقبت‌ از بیماران و نوزادان پذیرفته است. بسیاری از بیمارستان‌ها نیز امروزه ماساژ درمانگران و حتی بخش اسپا برای مرکز درمانی خود در نظر گرفته‌اند تا به بیماران برای کاهش درد پس از عمل جراحی به‌عنوان بخشی از روند بازیابی کمک کنند.

با مراجعه مرتب مزایا را بهبود بخشید

دریافت ماساژ می‌تواند مزایای بسیاری برای شما داشته باشد. اما دریافت ماساژ به‌صورت مرتب و برنامه‌ریزی شده مزایای بسیار بیشتری خواهد داشت. این زیبایی درمان‌های جسمانی است. داشتن برنامه‌ای برای مراقبت از خود به‌طور منظم می‌تواند به سلامت بدن شما و جوان ماندنتان با وجود گذشت هر سال از عمرتان کمک کند. در نظر گرفتن بودجه و زمان های مرتب برای ماساژ و درمان‌های جسمانی، در حقیقت سرمایه‌گذاری برای سلامت بدن محسوب می‌شود. به خاطر بسپارید که: لوکس و غیرضروری به نظر رسیدن خدمات ماساژ دلیلی بر نداشتن مزایای درمانی و سلامتی آن نیست. جلسات ماساژ را بخشی از چرخه سلامت و حال خوب خود بدانید و با کمک درمانگر خود جلسات منظمی را برنامه‌ریزی کنید که به نیازهایتان به‌طور مناسب پاسخ دهد.

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
  • اولین نظر را شما بدهید