تای ماساژ سنتی، ماساژ متداول در کشور تایلند و شاید یکی از پرطرفدارترین انواع ماساژ است. در اصل این نوع ماساژ برگرفته از طب چینی و آیورودای هندی است که بیش از هزار سال قدمت دارد. تکنیک‌ها از روی تصاویر معابد قدیمی تایلند و همچنین مجسمه‌های کشف شده، دوباره پیاده شده و به‌عنوان پرطرفدارترین و بهترین نوع ماساژ در کشور تایلند و در تمام اسپاهای تخصصی دنیا ارایه می‌شود.

 


 تکنیک‌های این ماساژ بر روی ده خط اصلی بدن و انشعابات این خطوط با هدف ایجاد تعادل در بدن از طریق تاثیر بر عنصر باد انجام می‌شود. در این نوع ماساژ از حرکات فشاری که توسط انگشت شصت ماساژدهنده بر بدن ماساژگیرنده اعمال می‌شود و همچنین انواع حرکات کششی استفاده می‌شود. البته شاید بتوان گفت که این ماساژ از معدود ماساژهایی است که ماساژدهنده به‌طور پیوسته از فشار آرنج، زانو و... هم در انجام تکنیک‌ها استفاده می‌کند.

عموم مردم گاهی به‌طور اشتباه این ماساژ را ماساژی دردناک می‌شناسد که صحیح نیست. اگر فرد ماساژدهنده به اندازه کافی مهارت انجام تکنیک‌ها و شناخت مشتری را داشته باشد و بتواند بر روی نقاط اصلی و صحیح، حرکات را انجام دهد، این نوع ماساژ به هیچ عنوان دردناک نخواهد بود. شاید بتوان تای‌ماساژ را به‌عنوان مادر تمام ماساژها نامگذاری کرد، چراکه این ماساژ در زمان انجام، بیشترین تاثیر را بر بدن ماساژگیرنده می‌گذارد و این تاثیر، بسیار پایدارتر از بقیه ماساژهاست. تکنیک‌ها معمولا در پنج مرحله مجزا بر روی بدن شخص پیاده و هر یک از این مراحل به صورت قرنیه در دو سمت بدن اجرا می‌شود که تاثیر خاصی بر روی قسمتی از بدن دارد و البته گاهی به علت وجود مشکلات خاص در آن قسمت بدن به کلی حذف می‌گردند.

 

باید توجه داشت که اگر این ماساژ گزینه انتخابی شما باشد از خوابیدن در مدت ماساژ خبری نیست زیرا حالت شما در طول مدت ماساژ گرفتن دایم تغییر می‌کند و این اجازه یک خواب راحت را به شما نمی‌دهد. این نوع ماساژ با لباس و بر روی تشک روی زمین انجام می‌گیرد، بنابراین گزینه‌ای مناسب برای افرادی است که دوست ندارند از روغن بر بدنشان استفاده شود. به تای‌ماساژ، یوگای غیرفعال نیز گفته می‌شود، چراکه حرکات تا حدود زیادی به تکنیک‌های یوگا شباهت دارد، با این تفاوت که شخص خودش کاری انجام نمی‌دهد و این تکنیک‌ها بر روی بدنش پیاده می‌شود.

گاهی ممکن است در این نوع ماساژ از کمپرس‌های گیاهی نیز استفاده شود که اثر این ماساژ بی‌نظیر را بیشتر کند. ترکیبات این کمپرس‌ها که در توپک‌های پارچه‌ای پیچیده می‌شود باهم متفاوتند اما افرادی که شناخت کافی ندارند به خاطر شکل ظاهری همه آنها را یکسان می‌پندارند.

 

این ماساژ بهترین گزینه برای آقایان و ورزشکاران و همچنین افرادیست که بدنشان به ماساژ عادت دارد اما نمی‌توانند گزینه خوبی برای سالمندان و کسانی باشد که استخوان‌های شکننده‌تری دارند. باید توجه داشت به دلیل تاثیر عمیق این ماساژ، ممنوعیت‌ها و محدودیت‌ها باید جدی‌تر گرفته شوند. به هر حال این نوع ماساژ یکی از بهترین و لذت‌بخش‌ترین انواع ماساژ است که اگر به صورت منظم و مستمر استفاده شود تاثیرات شگفت‌انگیزی به همراه دارد.

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
  • اولین نظر را شما بدهید