زیبازی: برای نخستین بار در تاریخ آرایشگری ایران تیم زیبایی منتخب کشورمان متشکل از 40 نفر هنرمند آرایشگر در رشته‌های شنیون، میکاپ، رنگ و کوتاهی، ناخن و کوتاهی مردانه و 10 نفر هیات همراه به رهبری سرکار خانم حکیمه بخشی (موسس آکادمی تخصصی بخشی) پا به استیج بین‌المللی برای رقابت با کشورهای صاحب‌نام و مدعی در رشته‌های تخصصی زیبایی گذاشت.

 

آرایشگری ایران,  تیم زیبایی منتخب, فستیوال بین‌المللی GK 2018, حکیمه بخشی, آکادمی تخصصی بخشی, فستیوال جورج‌کات,

آرایشگری ایران,  تیم زیبایی منتخب, فستیوال بین‌المللی GK 2018, حکیمه بخشی, آکادمی تخصصی بخشی, فستیوال جورج‌کات,

 

 

مقدمات این رویداد در اوایل سال 97 پایه‌ریزی شد که با رایزنی‌ها و جلسات مکرر خانم بخشی با مدیران فستیوال جورج‌کات و اخذ سهمیه اختصاصی ایران برای شرکت در فستیوال بزرگ و بین‌المللی GK 2018 در روسیه این مهم محقق شد. در ماه تیر، بعد از انجام زیرساخت‌های مربوط برای جذب استعدادها و افرادی که مستعد حضور و رقابت بین‌المللی بودند، طی یک فراخوان رسمی از طریق رسانه‌های آکادمی‌بخشی، اطلاع‌رسانی انجام شد که با استقبال بسیار خوبی مواجه شد. بیش از 1500 متقاضی جویای نام و مستعد، آثار خود را با رعایت استانداردهای درخواست شده، ارسال کردند. تیم پشتیبانی فستیوال پس از آرشیو و کدگذاری آثار تمامی آثار آن‌ها را برای هیات داوران آکادمی جورج‌کات در روسیه ارسال کردند و بعد از داوری آثار در روسیه تعدادی برای تست عملی انتخاب و به مراحل بعدی ارجاع داده شدند تا در موعد مقرر نسبت به آزمون عملی که در تهران برگزار شد، حضور بهم برسانند.

پس از آزمون‌های عملی بالاخره تیم 40نفره آرایشگران منتخب ایران با تمام چالش‌هایش و حواشی که داشت شکل گرفت و پس از سپری کردن کلاس‌های توجیهی، آموزشی و مشاوره‌ای برای بهبود کار تیمی و انگیزشی فردی و همچنین تمرین‌های مکرر، برای اعزام آماده شدند. سرانجام تیم منتخب ایران شامل 40نفر به سمت سوچی روسیه پرواز کردند تا برای اولین‌بار بتوانند به صورت گروهی و زیر پرچم کشور عزیزمان مهارت‌های خودشان را در سطح بین‌المللی محک بزنند.

نتیجه تلاش شبانه‌روزی این 9 ماه که تیم آکادمی بخشی و دیگر عزیزانی که خالصانه تیم را حمایت می‌کردند همه ما و دیگر فعالان رشته آرایشگری را غافلگیر کرد!

 

نتایج این فستیوال به شرح زیر شد:

 

- مقام اول تیم ایران به عنوان تیم برگزیده از لحاظ کار تیمی با بالاترین امتیاز گروهی (در رشته‌های شنیون، میکاپ، رنگ و لایت، کوپ و کوتاهی و طراحی ناخن) از بین 23 کشور صاحب‌نام و مدعی قهرمانی.

- 37 دیپلم افتخار، چندین دیپلم شجاعت، دیپلم خلاقیت هنری و چندین ستاره طلایی GK که به هنرمندان کشورمان تقدیم شد.

- 8 کاپ قهرمانی شامل: 3 طلا، 3 نقره و 2 برنز که در آکادمی بخشی نگهداری می‌شود.

 

دیگر مقام‌های تیمی از هر رشته نیز به شرح زیر است:

- تیم ناخن ایران مقام اول فستیوال را دریافت کرد و مدال طلا گرفت.

- تیم میکاپ مقام دوم فستیوال را دریافت کرد و مدال نقره گرفت.

- تیم رنگ و کوتاهی مقام سوم را دریافت کرد و مدال برنز گرفت.

- تیم شنیون مقام سوم را دریافت کرد و مدال برنز گرفت.

 

از نتایج و جوایز دیگری که خانم حکیمه بخشی به‌عنوان شرکت‌کننده در رشته شنیون دریافت کردند می‌توان به عناوین زیر اشاره کرد.

- شنیون فانتزی سوم شد و مدال برنز را دریافت کرد.

- مدل شانتلیه مقام سوم و مدال برنز را دریافت کرد.

- مدل خلاقانه آواتار مقام دوم و مدال نقره را دریافت کرد. لازم به توضیح است که این مدل بروی استیج گالا در کنار دیگر مدل‌های منتخب قرار گرفت و بعد از آن به موزه اختصاصی آقای جورج منتقل شد.

- دیپلم افتخار مدیریت برای رهبری و سرپرستی تیم منسجم و هماهنگ ایران.

- 10 دیپلم افتخار دیگر و چندین ستاره طلایی GK هم از نتایج خانم حکیمه بخشی بود.

 

همانگونه که انتظار می‌رفت این رویداد هم در ایران مثل دیگر رویدادهای موفقیت‌آمیز ایران دستخوش حاشیه‌ها، جنجال‌های منفی و مثبت زیادی شد، اما مهم نتیجه این رویداد است که برای متولی و اسپانسر این اتفاق‌ مهم یعنی آکادمی ‌بخشی بسیار بسیار مهم بود و آن هم حضور تیم آرایشگران ایران زیر پرچم مقدس کشور خودمان بود، که به لطف حق، یاری همراهان دلسوز و تلاش شبانه‌روزی تیم منتخب به بار نشست و ضمن این‌که برای اولین بار در تاریخ آرایشگری ایران 40 هنرمند آرایشگر باهم و در کنار هم کار کردند، نتیجه غافلگیرکننده‌ای را هم به همراه آوردند.

روابط عمومی آکادمی بخشی: « تیم آکادمی‌ بخشی امیدوار است که این مهم سرآغازی باشد برای رشد تصاعدی و بیشتر صنف آرایشگری که به صورت گروهی حتی در عرصه‌های بین‌المللی خوش بدرخشیم. الحق که ثابت کردیم در وقتی کار تیمی و همدلی در میان باشد با تمام سختی‌ها و محدودیت‌ها همیشه پرچم‌دار خواهیم بود. به امید رشد روزافزون و پایدار علم و آگاهی در کشورمان با تکیه به کارگروهی. باهم و در کنار هم بیشتر بیاموزیم

 نشریه زیبازی این موفقیت بزرگ را به شرکت‌کنندگان، برندگان و به ویژه آکادمی بخشی به عنوان متولی آن، تبریک می گوید و تداوم و پیروزی‌های بعدی را آرزومند است.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
  • اولین نظر را شما بدهید