Hillary Manfredo، معاون اسپا Renu Medispa در ايگل آيداهو می گوید:  ما در منطقه بياباني مرتفع زندگي مي‌کنيم، بنابراين هایدریشن (آب رسانی به بدن) براي بيشتر مشتريان ما موضوعي کليدي است. خدمات ECHO۲ Plus Oxygen Facial (۶۰ دقيقه/ ۱۱۹ دلار) مورد علاقه کارکنان و مشتري‌هاست. آنزيم‌ها و محلول‌هاي معدني را ترکيب مي‌کند تا سلول‌هاي پوستي را  تغذيه کنند - يک سرويس مستقل عالي براي ايجاد رنگ پوست درخشان، همانند مراقبت‌هاي پس از ليزر، ميکرونيدلينگ و سرويس‌هاي لایه برداری با استفاده از مواد شيميايي. روش Renu Signature Facial ما (۷۵ دقيقه / ۱۳۵ دلار) پوست را لایه برداری و آن را تميز، هيدراته و تغذيه مي‌کند. اين براي کساني ايده‌آل است که به دنبال اين هستند که به رنگ پوستشان يک پوشش تميز و شروعي باطراوت ببخشند. ما با توجه به نوع پوست، با ميکردرمابراسيون يا درماپلنينگ شروع مي‌کنيم و به‌دنبال آن نیز اینفیوژن با استفاده از بخار ترکيب شده با آنزيم‌هاي هيدارته و پاک‌کننده را به کار می‌گیریم. خدمات ‌صورت با ماسک ميوه مرطوب‌کننده و فرم‌دهنده کامل مي‌شود.

 

گفته می‌شود که نام «درخت چای» توسط کاوشگری با نام  کاپیتان جیمز کوک، در قرن هجدهم پس از آن‌که برگ‌هایی از یک درخت (Melaleuca alternifolia) را جوشاند تا نوشیدنی تند و نیروبخش درست کند، ابداع شد. درخت چای که بومی مناطق نیمه‌گرمسیری نیو ساوت ولز و کوئینزلند استرالیا است، مانند یک نیروگاه تولید روغن پایه  عمل می‌کند که از طریق تقطیر بخار استخراج شده و برای خواص ضدعفونی، ضدباکتری، ضدقارچی، ضدالتهابی و ضدویروسی مورد توجه قرار گرفته است. برای قرن‌ها، باور بر این بود که مردم در «استرالیا و نیوزیلند»، آن را به‌صورت موضعی برای کمک به التیام زخم‌ها و عفونت‌های پوستی استفاده و حتی برگ‌های خردشده آن را استشمام می‌کردند تا در مقابل مشکلات تنفسی بایستند. در واقع، رایحه قوی و تند آن در خانواده گیاهان معطر اکالیپتوس وجود دارد، از این‌رو درخت چای، مزایای تنفسی و تقویت ایمنی مشابهی را نشان می‌دهد.

 در این نوشتار پای صحبت سه تن از فعالین صنعت اسپای دنیا می‌نشینم تا از تجربیات خود و دغدغه‌های آینده صنعت اسپا بگویند.

Graeme Banks مدیرعامل شرکت Barr+Wray است. شرکتی که در حدود 60 سال تجربه مهندسی در ساخت تجهیزات مرتبط با آب شامل سونا، استخر و... را دارد. این مجموعه حوزه جدیدی را به فعالیت‌های خود افزوده است: طراحی اسپا. شنیدن صحبت‌های او به‌عنوان کارشناس در بحث بسیار مهم طراحی اسپا خالی از لطف نیست.

 این روزها، تنها قطعیت در صنعت اسپا نیز تغییر یافته است. کارشناسان اسپا باید تصمیم‌های پیچیده‌ای بگیرند. آیا باید از روش‌های باستانی برای کسب سلامتی پیروی کنید یا به سمت آینده تکنولوژیک بروید؟ استفاده از گوشی‌های هوشمند را در فضایتان ممنوع کنید یا بروید و به دنبال اینفلوانسرها بگردید؟ خوشبختانه برای صاحبان اسپا، صنعت به خوبی رشد می‌کند و هیچ نشانی از توقف وجود ندارد. آخرین آمار ISPA حاکی از بازدید 187 میلیون نفر در امریکای شمالی از مراکز اسپا طی سال 2017 است که سودی حدود 5/17 میلیارد دلار را عاید کرده است. میزگردی بسیار مهم با حضور کارشناسان به نام این صنعت برگزار شده است تا آخرین وضعیت و گرایشات به چالش‌ها و دورنمای این صنعت را بررسی کنند.

همه ما لایق استراحت کردن و لذت بردن از زندگی هستیم و چه راهی بهتر از این‌که، به یک آبگرم سالم و حمام بخار برویم. حمام بخار فواید بسیاری برای سلامتی و زیبایی دارد که برای بیشتر افراد مناسب است. گرما و رطوبت آن در پوست، مفاصل و استخوان‌ها نفوذ می‌کند.  واکنش اول پوست، باز کردن منافذ خود و تمیز کردن عمقی چندلایه در آن است.

 درمان با آب یخ حالتی شبیه به تجدید حیات دارد. تحقیقات نشان داد که این کار مزیت‌های فیزیکی و ذهنی زیادی دارد. اغلب اسپاها ممکن است به‌طور متداول اطلاعات زیادی درخصوص امکانات همراه با گرما همچون اتاق‌های بخار و سونا داشته باشند اما مزیت‌های درمان با سرما به تازگی توانسته توجهات زیادی را به خود جلب کند. از کرایوتراپی (سرمادرمانی) گرفته تا متضاد درمانی (درمان با آب گرم و سرد بلافاصله پس از یکدیگر)، سرما توانسته نقش بسیار بزرگی را در درمان‌های آینده به عهده بگیرد.

مردم دایما به دنبال سرچشمه جوانی هستند و به همین دلیل تزریق بوتاکس امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. آماری که جامعه جراحان زیبایی امریکا به‌تازگی منتشر نموده است، بیانگر رشد بی‌سابقه عمل‌های زیبایی در سال گذشته است. با توجه به آمار سالیانه جراحی‌های پلاستیک، در حدود ۱۷.۵ میلیون جراحی زیبایی و عمل‌های غیر تهاجمی در سال ۲۰۱۷ در امریکا گزارش شده که نسبت به سال 2016، دو درصد افزایش داشته است. داده‌ها همچنین نشان می‌دهند که مردم امریکا تمایل بیشتری به عمل‌های غیرتهاجمی نشان داده‌اند. از این میان ۱۵.۷ میلیون نفر ترزیق بوتاکس و بوتولیوم تاکسین نوع A در سال ۲۰۱۷داشته‌اند (۷.۲۳ میلیون عمل غیرتهاجمی که دو درصد بیشتر از سال ۲۰۱۶ است).

چند سالی هست که به خاطر شرایط تازه در جامعه ایران و به‌ویژه شرایط خاص اقتصادی، جویندگان کار، خوداشتغالی را برگزیده‌اند و به کمک شبکه‌های اجتماعی و فضای رایگانی که این رسانه‌ها در اختیار گذاشته‌اند، کسب‌وکار خود را رونق می‌دهند. از هنرمندان به‌نام گرفته تا کسانی که در خانه خود انواع شیرینی یا غذا را تولید می‌کنند و آن را در ویترین اینستاگرام یا سایر شبکه‌های اجتماعی می‌گذارند، همه و همه در پی کسب درآمد و عرضه هنر و دست‌رنج خود هستند.

در دو کنفرانس صنعتی -کنفرانس بین‌المللی  ISPA  در فینیکس، و نشست جهانی سلامتی (GWS) در شهر چزنای ایتالیا، صنعت اسپا و سلامتی به یک‌سری اطلاعات و آمار در باب عملکردشان دست یافت که مشتاقانه در انتظار آن‌ها بود. همانند هر سال، ISPA اطلاعات به‌روزرسانی‌شده حاصل از تحقیقات موسسه (PriceWaterhouseCoopers (PwC برای «پنج کشور بزرگ» را به اشتراک گذاشت و همه آنها مثبت بودند: تعداد مراجعه به اسپا، درآمد و تعداد اسپا‌ها. در GWS، موسسه جهانی سلامت، دو محقق به نام‌های Opelia Yeung و Katherine Johnston ، آخرین اطلاعات که اخیرا در سال ۲۰۱۵ گزارش شده است را منتشر کردند که همگی مثبت بودند.