این روزها، تنها قطعیت در صنعت اسپا نیز تغییر یافته است. کارشناسان اسپا باید تصمیم‌های پیچیده‌ای بگیرند. آیا باید از روش‌های باستانی برای کسب سلامتی پیروی کنید یا به سمت آینده تکنولوژیک بروید؟ استفاده از گوشی‌های هوشمند را در فضایتان ممنوع کنید یا بروید و به دنبال اینفلوانسرها بگردید؟ خوشبختانه برای صاحبان اسپا، صنعت به خوبی رشد می‌کند و هیچ نشانی از توقف وجود ندارد. آخرین آمار ISPA حاکی از بازدید 187 میلیون نفر در امریکای شمالی از مراکز اسپا طی سال 2017 است که سودی حدود 5/17 میلیارد دلار را عاید کرده است. میزگردی بسیار مهم با حضور کارشناسان به نام این صنعت برگزار شده است تا آخرین وضعیت و گرایشات به چالش‌ها و دورنمای این صنعت را بررسی کنند.

همه ما لایق استراحت کردن و لذت بردن از زندگی هستیم و چه راهی بهتر از این‌که، به یک آبگرم سالم و حمام بخار برویم. حمام بخار فواید بسیاری برای سلامتی و زیبایی دارد که برای بیشتر افراد مناسب است. گرما و رطوبت آن در پوست، مفاصل و استخوان‌ها نفوذ می‌کند.  واکنش اول پوست، باز کردن منافذ خود و تمیز کردن عمقی چندلایه در آن است.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 189

 درمان با آب یخ حالتی شبیه به تجدید حیات دارد. تحقیقات نشان داد که این کار مزیت‌های فیزیکی و ذهنی زیادی دارد. اغلب اسپاها ممکن است به‌طور متداول اطلاعات زیادی درخصوص امکانات همراه با گرما همچون اتاق‌های بخار و سونا داشته باشند اما مزیت‌های درمان با سرما به تازگی توانسته توجهات زیادی را به خود جلب کند. از کرایوتراپی (سرمادرمانی) گرفته تا متضاد درمانی (درمان با آب گرم و سرد بلافاصله پس از یکدیگر)، سرما توانسته نقش بسیار بزرگی را در درمان‌های آینده به عهده بگیرد.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 155

مردم دایما به دنبال سرچشمه جوانی هستند و به همین دلیل تزریق بوتاکس امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. آماری که جامعه جراحان زیبایی امریکا به‌تازگی منتشر نموده است، بیانگر رشد بی‌سابقه عمل‌های زیبایی در سال گذشته است. با توجه به آمار سالیانه جراحی‌های پلاستیک، در حدود ۱۷.۵ میلیون جراحی زیبایی و عمل‌های غیر تهاجمی در سال ۲۰۱۷ در امریکا گزارش شده که نسبت به سال 2016، دو درصد افزایش داشته است. داده‌ها همچنین نشان می‌دهند که مردم امریکا تمایل بیشتری به عمل‌های غیرتهاجمی نشان داده‌اند. از این میان ۱۵.۷ میلیون نفر ترزیق بوتاکس و بوتولیوم تاکسین نوع A در سال ۲۰۱۷داشته‌اند (۷.۲۳ میلیون عمل غیرتهاجمی که دو درصد بیشتر از سال ۲۰۱۶ است).

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 181

چند سالی هست که به خاطر شرایط تازه در جامعه ایران و به‌ویژه شرایط خاص اقتصادی، جویندگان کار، خوداشتغالی را برگزیده‌اند و به کمک شبکه‌های اجتماعی و فضای رایگانی که این رسانه‌ها در اختیار گذاشته‌اند، کسب‌وکار خود را رونق می‌دهند. از هنرمندان به‌نام گرفته تا کسانی که در خانه خود انواع شیرینی یا غذا را تولید می‌کنند و آن را در ویترین اینستاگرام یا سایر شبکه‌های اجتماعی می‌گذارند، همه و همه در پی کسب درآمد و عرضه هنر و دست‌رنج خود هستند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 210

در دو کنفرانس صنعتی -کنفرانس بین‌المللی  ISPA  در فینیکس، و نشست جهانی سلامتی (GWS) در شهر چزنای ایتالیا، صنعت اسپا و سلامتی به یک‌سری اطلاعات و آمار در باب عملکردشان دست یافت که مشتاقانه در انتظار آن‌ها بود. همانند هر سال، ISPA اطلاعات به‌روزرسانی‌شده حاصل از تحقیقات موسسه (PriceWaterhouseCoopers (PwC برای «پنج کشور بزرگ» را به اشتراک گذاشت و همه آنها مثبت بودند: تعداد مراجعه به اسپا، درآمد و تعداد اسپا‌ها. در GWS، موسسه جهانی سلامت، دو محقق به نام‌های Opelia Yeung و Katherine Johnston ، آخرین اطلاعات که اخیرا در سال ۲۰۱۵ گزارش شده است را منتشر کردند که همگی مثبت بودند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 225

 اسپاهای درمانی (Medical Spas) پس از این‌که به‌عنوان یک گرایش جدید خود را در صنعت اسپا به منصه ظهور رساندند، بسیاری از پزشکان و حرفه‌ای‌های اسپا را به این فکر انداختند تا با مشارکت یکدیگر، تجارت منحصربه‌فرد و سودمند خود را راه‌اندازی کنند. در حین اجرای یک پروژه اسپا، باید بتوانید پول و زمان خود را به شکلی موثر مدیریت کنید. حتی کوچکترین خطاها می‌تواند منجر به شکست‌های مالی شود چنانچه از ابتدای پروژه به درستی در نظر گرفته نشوند. اما اگر به درستی و از لحاظ استراتژیکی مدیریت شوند، اسپاهای درمانی می‌توانند منجر به رضایت بیماران و سود مالی بسیاری شوند. در ادامه این مقاله به 10 مرحله اجرای پروژه تاسیس و راه‌اندازی یک اسپای درمانی می‌پردازیم.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 401

 در بخش دوم مبحث رنگ (شماره پیشین) کلیاتی از نظرات علمای طب سنتی و بزرگان علوم طبیعیه در چگونگی طراحی و ساخت حمام علی‌الخصوص در فضاهای خاص برای امور خاص چون برگزاری مراسم حمام دامادی، حمام زایمان، حنابندان و حتی علوم حفظ‌الصحه همچون حجامت، رگ‌زنی و... به میان آمد و بنابر آن شد که چرایی و چگونگی احداث هر یک از این فضاها را به اقتضای هدف آن به بررسی بنشینیم.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 293

 

اگر خودتان را از تحقق نیازهای مشتریان‌تان ناتوان می‌بینید و فقط شاهد سکون‌های مداوم و مکرر بین قرارهای ملاقات و از دست رفتن سود در پایان ماه هستید، باید بدانید که تنها نیستید. بسیاری از مالکان اسپا – ازجمله خود من- مشکلات نیروی انسانی مشابهی را تجربه کرده‌اند که صرف هزینه و ایجاد اضطراب و درماندگی را در پی داشته است. بنابراین سوال ما این است: چه کاری در مورد این مشکل می‌توان کرد؟ در ادامه، پنج معضل و راهکار رایج در خصوص برخورد با نیروی انسانی را برشمرده‌ام که به شما کمک خواهد کرد تا از همین امروز درآمد کسب کنید!

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 324


در تعریف دهکده اسپا آمده است که:

«جایی فراتر از یک مکان بلکه یک فلسفه است.»

«جایی که جسم و روح و روان به یک اندازه مورد توجه و مراقبت هستند.»

«جایی برای بازیابی توان از دست رفته و چشیدن طعم بودن!»

«جایی که همه چیز درباره شماست و در اینجا افرادی آموزش دیده‌اند که هر آنچه که بدان احتیاج دارید را در نهایت مراقبت و احترام، فراهم ‌آورند.»

«جایی که می‌توان به آن سفری چندروزه داشت یا یک آخر هفته دلچسب را در آن سپری کرد.»

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 470