مردم دایما به دنبال سرچشمه جوانی هستند و به همین دلیل تزریق بوتاکس امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. آماری که جامعه جراحان زیبایی امریکا به‌تازگی منتشر نموده است، بیانگر رشد بی‌سابقه عمل‌های زیبایی در سال گذشته است. با توجه به آمار سالیانه جراحی‌های پلاستیک، در حدود ۱۷.۵ میلیون جراحی زیبایی و عمل‌های غیر تهاجمی در سال ۲۰۱۷ در امریکا گزارش شده که نسبت به سال 2016، دو درصد افزایش داشته است. داده‌ها همچنین نشان می‌دهند که مردم امریکا تمایل بیشتری به عمل‌های غیرتهاجمی نشان داده‌اند. از این میان ۱۵.۷ میلیون نفر ترزیق بوتاکس و بوتولیوم تاکسین نوع A در سال ۲۰۱۷داشته‌اند (۷.۲۳ میلیون عمل غیرتهاجمی که دو درصد بیشتر از سال ۲۰۱۶ است).

چند سالی هست که به خاطر شرایط تازه در جامعه ایران و به‌ویژه شرایط خاص اقتصادی، جویندگان کار، خوداشتغالی را برگزیده‌اند و به کمک شبکه‌های اجتماعی و فضای رایگانی که این رسانه‌ها در اختیار گذاشته‌اند، کسب‌وکار خود را رونق می‌دهند. از هنرمندان به‌نام گرفته تا کسانی که در خانه خود انواع شیرینی یا غذا را تولید می‌کنند و آن را در ویترین اینستاگرام یا سایر شبکه‌های اجتماعی می‌گذارند، همه و همه در پی کسب درآمد و عرضه هنر و دست‌رنج خود هستند.

در دو کنفرانس صنعتی -کنفرانس بین‌المللی  ISPA  در فینیکس، و نشست جهانی سلامتی (GWS) در شهر چزنای ایتالیا، صنعت اسپا و سلامتی به یک‌سری اطلاعات و آمار در باب عملکردشان دست یافت که مشتاقانه در انتظار آن‌ها بود. همانند هر سال، ISPA اطلاعات به‌روزرسانی‌شده حاصل از تحقیقات موسسه (PriceWaterhouseCoopers (PwC برای «پنج کشور بزرگ» را به اشتراک گذاشت و همه آنها مثبت بودند: تعداد مراجعه به اسپا، درآمد و تعداد اسپا‌ها. در GWS، موسسه جهانی سلامت، دو محقق به نام‌های Opelia Yeung و Katherine Johnston ، آخرین اطلاعات که اخیرا در سال ۲۰۱۵ گزارش شده است را منتشر کردند که همگی مثبت بودند.

 اسپاهای درمانی (Medical Spas) پس از این‌که به‌عنوان یک گرایش جدید خود را در صنعت اسپا به منصه ظهور رساندند، بسیاری از پزشکان و حرفه‌ای‌های اسپا را به این فکر انداختند تا با مشارکت یکدیگر، تجارت منحصربه‌فرد و سودمند خود را راه‌اندازی کنند. در حین اجرای یک پروژه اسپا، باید بتوانید پول و زمان خود را به شکلی موثر مدیریت کنید. حتی کوچکترین خطاها می‌تواند منجر به شکست‌های مالی شود چنانچه از ابتدای پروژه به درستی در نظر گرفته نشوند. اما اگر به درستی و از لحاظ استراتژیکی مدیریت شوند، اسپاهای درمانی می‌توانند منجر به رضایت بیماران و سود مالی بسیاری شوند. در ادامه این مقاله به 10 مرحله اجرای پروژه تاسیس و راه‌اندازی یک اسپای درمانی می‌پردازیم.

 در بخش دوم مبحث رنگ (شماره پیشین) کلیاتی از نظرات علمای طب سنتی و بزرگان علوم طبیعیه در چگونگی طراحی و ساخت حمام علی‌الخصوص در فضاهای خاص برای امور خاص چون برگزاری مراسم حمام دامادی، حمام زایمان، حنابندان و حتی علوم حفظ‌الصحه همچون حجامت، رگ‌زنی و... به میان آمد و بنابر آن شد که چرایی و چگونگی احداث هر یک از این فضاها را به اقتضای هدف آن به بررسی بنشینیم.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 102

 

اگر خودتان را از تحقق نیازهای مشتریان‌تان ناتوان می‌بینید و فقط شاهد سکون‌های مداوم و مکرر بین قرارهای ملاقات و از دست رفتن سود در پایان ماه هستید، باید بدانید که تنها نیستید. بسیاری از مالکان اسپا – ازجمله خود من- مشکلات نیروی انسانی مشابهی را تجربه کرده‌اند که صرف هزینه و ایجاد اضطراب و درماندگی را در پی داشته است. بنابراین سوال ما این است: چه کاری در مورد این مشکل می‌توان کرد؟ در ادامه، پنج معضل و راهکار رایج در خصوص برخورد با نیروی انسانی را برشمرده‌ام که به شما کمک خواهد کرد تا از همین امروز درآمد کسب کنید!

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 139


در تعریف دهکده اسپا آمده است که:

«جایی فراتر از یک مکان بلکه یک فلسفه است.»

«جایی که جسم و روح و روان به یک اندازه مورد توجه و مراقبت هستند.»

«جایی برای بازیابی توان از دست رفته و چشیدن طعم بودن!»

«جایی که همه چیز درباره شماست و در اینجا افرادی آموزش دیده‌اند که هر آنچه که بدان احتیاج دارید را در نهایت مراقبت و احترام، فراهم ‌آورند.»

«جایی که می‌توان به آن سفری چندروزه داشت یا یک آخر هفته دلچسب را در آن سپری کرد.»

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 238

 

در شماره پیشین اشاراتی چند در مقوله رنگ در حمام‌های سنتی ایران شد. در این شماره با بسط بیشتر مبحث رنگ از نقطه‌نظر روانشناسی، جامعه‌شناسی، طب سنتی و برخی علوم مرتبط به همراه شواهد و مستندات را، به مطالعه می‌نشینیم.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 210

در تجارت روز دنیا و در پایان هرسال دو اتفاق مهم می‌افتد: نخست اینکه آمار و اعداد سال گذشته را استخراج و تجزیه و تحلیل می‌کنند و دوم اینکه پیش‌بینی‌ها از گرایش‌های سال آینده را به بحث می‌گذارند تا نقشه راه یکساله خود را تعیین کنند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 292

 

اگر چه رکود اقتصادی سال‌های ۲۰۰۷-۲۰۰۸، منجر به تعطیل شدن تعدادی از مراکز اسپا شد، اما تعدادی دیگر نیز به کار خود ادامه دادند و رشد خوبی نیز داشتند. در حقیقت، تعدادی از آنان به قدری دوام آوردند که بعدها تبدیل به بخشی جدانشدنی از جامعه تجاری خود شدند. با توجه به دوره مشتریانی کم صبری که همیشه به دنبال کیفیت برتر بعدی هستند، این سوال پیش می‌آید که: آیا این مرکز اسپای قدرتمند، کار خود را به درستی انجام می‌دهد؟ هفت استراتژی برای موفقیت که صاحبان مراکز اسپا از آن برای ایجاد کسب‌وکار خود استفاده می‌کنند، را در این جا بخوانید.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 315