دهم ژوئن روز جهانی سلامتی بود که برای سومین‌بار در سرتاسر جهان جشن گرفته شد. در این روز شعارها و هدف‌هایی برای آینده سلامت بشر در نظر گرفته شد با این امید که در یکسال پیش‌رو، تلاش جمعی دولت‌ها، انجمن‌ها و نیز خود افراد بتواند منجر به بهبود کیفیت زندگی و سلامتی ساکنین زمین شود.

 


این شعارها در برخی کشورها به خاطر نیازها و شرایط گوناگون با یکدیگر تفاوت‌هایی داشتند. «یک روز می‌تواند تمام زندگی شما را تغییر دهد»، ازجمله عبارت‌های الهام‌بخشی بود که بسیاری از شبکه‌ها و داوطلبین از آن به‌عنوان نیروی محرک برای به حرکت درآوردن جامعه استفاده کردند. امسال 100 کشور در این حرکت جمعی حضور داشتند. تمام تلاش‌ها برای جا‌‌ انداختناین موضوع شد که سلامتی یک موضوع لوکس نیست و این گرامیداشت نباید به بحثی تجاری بدل و مانع از رسیدن پیام‌ها و منافع آن به عموم جامعه شود.

تمرکز مراسم امسال بر تشویق و اشاعه حق‌شناسی، آگاهی و شادمانی بود. فعالیت‌های ارزشمند سلامت‌محوری همچون یوگا، پیلاتس، باله، پیاده‌روی و کارگاه‌های آموزشی مرتبط با رژیم غذایی، تغذیه سلامت و روش‌های دستیابی به شادمانی اجرا نهاده و برگزار شد. در برخی مراکز بر روی این شعار که «بهداشت لازمه جسم است، سلامتی لازمه زیستن »، کار شد تا بتوانند بر بزرگترین تهدید سلامتی این روزهای جهان یعنی «استرس» فایق آیند.


در پایان بیانیه‌ای با 7 بند تصویب شد تا بتواند حرکتی جمعی را در راستای اهداف این روز بنا نهد:

1- یک ساعت راه بروید.
2- آب بیشتر بنوشید.
3- از بطری‌های پلاستیکی استفاده نکنید.
4- غذاهای سالم میل کنید.
5- درستکار باشید.
6- ناهار خانوادگی را با عزیزانتان میل کنید.
7- ساعت 10 شب بخوابید.


مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
  • اولین نظر را شما بدهید