شهر تاريخي ونيز با 117 جزيره كه توسط 400 پل به هم متصل شده‌اند صدها سال است كه با زيبايي غيرقابل باور خود محلي براي تفريح گردشگران بوده است. در اين ميان اسپا و ريزورت JW Marriott به بزرگترين جزيره ونيز، جزيره رزها (Isola delle Rose) با 160000 مترمربع وسعت روح بخشيده است. جزيره رزها با رايحه خوش باغ‌ها و معماري رومي دهه  1920 قبلا داراي بيمارستاني برای بيماري هاي تنفسي بود ولي امروزه محل Goco Spa Venice  با مساحت 1750 مترمربع كه خدمات لوكس را براي ونيزي ها و گردشگران فراهم كرده است، می‌باشد.

 


 بزرگترين اسپاي ونيز و مهمان‌نوازي خاص پرسنل نخستین اسپاي اروپايي، اسپاروها را اغوا می‌كند تا از كانال‌هاي شلوغ شهر به آنجا رفته تا علاوه بر سلامتي، آرامشي را براي ذهن، بدن و روح خود در ميان باغي سرسبز به دست آورند. اين جزيره با چشم‌اندازي فوق‌العاده از درختان زيتون و انواع ميوه‌جات مكاني ايده‌آل برای كسب سلامتي است. تمام ساختمان‌هاي جزيره ازجمله اسپا، توسط باغستاني آرام احاطه شده است.
گروه آرشيتكت مطرح ايتالياييMatteo Thun & Partners  به همراه استوديو طراحي گوكو بر روي احياي طراحي داخلي اين محل كار كردند در حالي كه تمركز آنها بر روي زيبايي طبيعي جزيره و حفظ هويت اصيل آن بوده است.

 


دكوراسيون در فضاهاي داخلي به حداقل رسانده شده در حالي كه استفاده از رنگ‌هاي روشن و ملايم، نور طبيعي آفتاب را قوت بخشيده و فضا را در طول روز درخشان كرده است. مدير اسپا، Giorgia Bogoni، می‌گويد: «Thun توانسته طراحی يك محل تاريخي را به دوران معاصر نزديك كند.» اين مساله را می‌توان در چيدمان و طراحي ساده تمامي فضاها مشاهده كرد. ساختمان اصلي اسپا به دقت بازسازي شده تا سقف‌هاي بلند و چوبي در عين حفظ اصالت، با به‌كارگيري مواد طبيعي و ساده از خود منطقه مدرن شود. طراحي تميز و مدرن اين محل با مكان‌هاي داراي سنگ‌هاي آراسته در كانال اصلي ونيز در تضاد جذابي قرار گرفته است. هر۸ فضاي ارایه خدمات در اين اسپا داراي يكپارچگي در طراحي هستند. اين فضاها شامل سویيت اسپاي وسيع، استخرهاي روباز و سربسته، باغ يوگا و مراقبه، پاویون خدمات كوتاه‌مدت، فضاي خارجي و لانج چايخوري می‌باشد.
سویيت اسپا خود داراي لانج اختصاصي، اتاق ارایه خدمات، تمرينات آبي، تخت‌هاي ماساژ و يك تراس اختصاصي با نمايي از افق شهر ونيز است. اين بخش را می‌توان براي دو نفر مهمان رزرو كرد كه به‌صورت ويژه‌اي از آنها پذيرايي می‌شود و خدماتي وراي انتظار دريافت می‌کنند. هر يك از جلسات دو ساعته اين بخش كه با لايه‌برداري پوست و رپينگ بدن با محصولات Amala همراه است شامل درخشان‌سازي پوست و سم‌زدايي و جوانسازي می‌باشد.


منوي خدمات اين اسپا همانند طراحي آن سنجيده و شامل انتخاب‌هاي گوناگوني از‌جمله خدمات صورت، ماساژ، ناخن و برنامه‌هاي سلامتي است كه داراي توضيحات كامل در زمينه خواص ثابت شده آنها بوده و بر محصولات Amala و  QMSتكيه می‌كند. Bogoni می‌گويد: «اين محصولات در دست متخصصان حرفه‌اي، تعادلي پايدار بر پايه احترام به طبيعت با استفاده از دانش امروزين را ایجاد می‌کنند.» اعضاي تيم 12 نفره اين اسپا می‌توانند تقريبا به 130 مهمان در روز خدمات ارایه كنند. اين افراد كاملا آموزش ديده‌اند تا با اشتياق دروني، بهترين‌ها را ارایه كرده و با افتخار خدمات ويژه و اختصاصي را به مهمانان ارایه كنند. «در واقع اينان هنرمنداني هستند كه خود را وقف ايجاد يك تجربه‌ای خاص، صميمي، دلپذیر و پيچيده نموده‌اند».

 


منوي اسپا نيز بيانگر روح چند مليتي اسپا است. مراقبت‌هاي انحصاري شامل حمام (101 دلار براي 45دقيقه) بوده كه در طي آن مهمانان يك شستشوي سنتي با صابون سياه، كيسه‌كشي بدن، ماساژ ملايم و يك سري حركات كششي نيروبخش را تجربه می‌كنند. يكي ديگر از موارد ويژه منو، ماساژ اورينتال (187 دلار براي 80 دقيقه) است كه تركيبي متعادل از تكنيك‌هاي شرقي و غربي به حساب می‌آید. همچنين Body Bliss (193 دلار براي 80 دقيقه) نيز از موارد خاص منو است كه شامل استفاده از ماسك‌هاي سرشار از پيپيد بر روي بدن، ماساژ با روغن معطر آرامش‌بخش به همراه روشن كردن پوست صورت می‌شود.

 


اين اسپا نگاه ويژه‌اي به سلامتي دارد و بدين منظور داراي برنامه‌هاي سفارشي براي ذهن و بدن بوده تا به اسپاروها كمك كند که به درون و برون بپردازند. Bogoni می‌افزايد: «اسپا براي افرادي است كه در محيط امروزي به‌دنبال تجربه سلامتي به‌صورت سفارشي و مطمئن می‌گردند. اين امر با استفاده از زيبايي‌هاي محيط اطراف گوكو اسپا و ارایه فعاليت‌هاي روحبخش اختصاصي در باغستان زيتون صورت می‌گيرد.» اسپاروها می‌توانند از ميان 5 برنامه نيم‌روزي و تمام روز سلامتي كه هر يك هدف خاصي را دنبال می‌كنند، برنامه مورد نظر خود را انتخاب نمايند. خدمات بازیابی (247 دلار براي 2 ساعت) به مهمانان اجازه می‌دهد كه در لحظه باشند و تعادل دروني را با خدمات مخصوص پاها، ماساژ آروماتراپي و خدمات كلاژن‌ساز كلاسيك !QMS تجربه كنند. گزينه قوي‌تر ديگر خدمات سم‌زدايي (472 دلار براي 2 ساعت) است كه يك لايه‌برداري كامل به همراه ماساژ صورت، رپينگ و يك وعده پذيرايي با غذاي سالم به همراه مشاوره اختصاصي براي سبك زندگي و تغذيه سالم را شامل می‌شود.
«يكي از بزرگترين مشكلات زندگي مدرن كمبود وقت است.» Bogoni می‌افزاید: «زمان تبديل به يك كالاي لوكس شده است. مراقبه به درون انسان‌ها آرامش داده و باعث ايجاد تعادل می‌شود، بنابراين جزء مهمي از زندگي روزانه به حساب می‌آيد. از اين‌روست كه تركيب آن با خدمات اسپا بسيار تاثيربخش است.» در اين مكان به اسپاروها حس لوكس بودن زمان داده می‌شود. فضاي روحبخش اين مكان به همراه مشاوره‌هاي متخصصين اين اطمينان را می‌دهد كه مهمانان بتوانند به آرامی و آرامش نفس بکشند و از نماي شهر پل‌ها لذت ببرند.

GOCO Spa Venice در JW Marriott

جنسيت مهمانان:
60% خانم
40% آقا

بیشترین مراجعه:
آمريكا، انگلستان، ايتاليا

فضا:
1750 متر مربع – 9 فضاي ارایه خدمات

محصولات مورد استفاده:
Amala Beauty, Essie, !QMS Medicosmetics

تجهيزات مورد استفاده:
Gharieni, Quivera, Sommerhuber, SpaSoft

آرشيتكت:
Matteo Thun & Partners (Milan)

طراح داخلي:
Matteo Thun & Partners (Milan), Goco Design Studio (Bangkok)

مشاور اسپا:
Goco Hospitality (Bangkok)

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
  • اولین نظر را شما بدهید