هر سال "مرکز فدرال برای گردشگری" در آلمان از گردشگرانی که به این کشور رفته‌اند می‌پرسد:"کدام اثر تاریخی یا طبیعی آلمان را بیشتر پسندیده‌اند؟". امسال محبوب‌ترین دیدنی آلمان از نگاه گردشگران، تعجب‌برانگیز شد.

 


۱- نه قصر و نه زیبایی طبیعی، بلکه دنیای مینیاتوری که دو برادر در سال ۲۰۰۱ در هامبورگ ساختند عنوان محبوب‌ترین دیدنی آلمان به انتخاب گردشگران در سال ۲۰۱۶ را به دست آورد. "فردریک براون" یکی از دو برادر بنیانگذار این دنیای مینیاتوری که تاکنون نزدیک به ۱۵ میلیون نفر از آن دیدن کرده‌اند می‌گوید: «این انتخاب از سوی مردم دنیا برایم باورکردنی نیست.»

 

۲- مرکز شهر هایدلبرگ و همچنین قصر هایدلبرگ که از قرن نوزدهم ویران شده دومین محل دیدنی مورد علاقه گردشگران در سال ۲۰۱۶ بوده است. این شهر قدیمی با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در کرانه رود نکار واقع شده که مراکز تحقیقی و دانشگاهی باسابقه آن،  شهرت جهانی دارند.

 


۳- پارک تفریحی اروپا که در شهر روست در نزدیکی فرایبورگ و در ایالت بادن ووتنبرگ واقع شده، اکنون به مقصد بسیاری از گردشگران غیر آلمانی تبدیل شده است. این پارک تفریحی دارای پنج هتل چهار ستاره نیز هست که براساس موضوع و سبک‌های مختلف مثل "اندلس اسپانیا" یا "سانتا ایزابل پرتغال" ساخته شده‌اند.

 

۴-  قصر رویایی "نوی‌شوان‌اشتاین" که به دستور لودیگ دوم ساخته شده و در ایالت بایرن قرار دارد، سالانه میزبان حدود یک میلیون و پانصد هزار بازدید کننده است. این قصر که تعمیرات اساسی آن در روز سه‌شنبه (۴ اکتبر/ ۱۳ مهر) آغاز شده و احتمالا تا سال ۲۰۱۸ ادامه خواهد داشت، در رتبه چهارم دیدنی‌های آلمان قرار گرفته است.

 

 ۵-  دریاچه کنستانس که به آن "بودن زه" گفته می‌شود در بین سه کشور آلمان، سوئیس و اتریش قرار گرفته که طبیعت زیبای آن باعث شده تا از محبوبیت خاصی در بین گردشگران برخوردار شود. جزیره "مایناو" که به جزیره گل معروف است و همچنین جزیره "رایشناو" که یک صومعه در آن قرار دارد، از جزیره‌های کوچک و مورد علاقه گردشگران در سومین دریاچه بزرگ اروپا هستند.

 

 

 

۶- قصر مانهایم که بین سال‌های ۱۷۲۰ تا ۱۷۷۷ محل سکونت حاکمان در منطقه بود با ۵۰۰ اتاق یکی از بزرگترین قصرهای دوران باروک اروپا محسوب می‌شود.

 

 

۷-   کلیسای جامع شهر اُولم با ۱۶۲ متر ارتفاع هنوز هم دارای بلند‌ترین برج کلیسا در جهان است. آثار زیبای داخل کلیسا باعث شده تا این اثر تاریخی در رتبه هفتم دیدنی‌های آلمان قرار گیرد.

 

 

۸- کلیسای جامع در شهر کلن آلمان وقتی در سال ۱۸۸۰ به اتمام رسید به عنوان بلند‌ترین ساختمان دنیا محسوب می‌شد. به طور متوسط روزی ۲۰ هزار نفر از این کلیسا که در لیست میراث فرهنگی یونسکو قرار دارد، بازدید می‌کنند.

 

۹-  علیرغم تظاهرات ادامه‌دار "پگیدا" در شهر درسدن و لغو عنوان "میراث فرهنگی یونسکو" از این شهر، مرکز درسدن و آثار تاریخی آن هنوز هم در میان ۱۰ دیدنی محبوب آلمان در بین گردشگرانی که به این کشور سفر می‌کنند، قرار دارد.

 

۱۰-   بخش‌های وسیعی از منطقه "جنگل سیاه" به عنوان پارک ملی برای بازدیدکنندگان قابل استفاده است. جنگل سیاه در ایالت بادن‌ورتمبرگ در جنوب غرب آلمان قرار دارد، منطقه‌ای که هر گوشه آن دیدنی‌های زیبای خاص خود را دارد و عنوان پربازدید کننده‌ترین منطقه آلمان را در اختیار دارد.

 

 

۱۱- حتی رومی‌های باستان نیز در ۲ هزار سال قبل در حاشیه رودخانه موزل انگور می‌کاشتند. گردشگران بسیاری با کشتی از زیبایی‌های این منطقه دیدن می‌کنند. این رودخانه در نزدیکی شهر کوبلنز به رودخانه راین می‌پیوندد.

 


۱۲- "راه رمانتیک" به طول تقریبی ۴۰۰ کیلومتر از "ورتسبورگ" آغاز و تا "فوزن" در کوه‌های آلپ ادامه می‌یابد. بسیاری از زیبایی‌های این منطقه با دوچرخه یا پیاده دیدن می‌کننند. (عکس: بخشی از راه رمانتیک در لندس‌برگ اَم لِش)

 

 


۱۳- مرکز شهر "ارفورت" که در ایالت تورینگن واقع شده، قرن‌ها محل تلاقی راه‌های تجاری بوده است. حضور تاریخ و بخصوص دوران قرون وسطی باعث شده تا این شهر در رتبه سیزدهم دیدنی‌های آلمان قرار گیرد.

 

14-  پس از تقسیم آلمان به دو کشور شرقی و غربی و احداث دیوار برلین در سال ۱۹۶۱ دروازه براندنبورگ به نماد جدایی دو بخش آلمان تبدیل شد. این دروازه بعد از وحدت دو کشور در سال ۱۹۹۰ به نماد وحدت تبدیل شده است. مشهورترین اثر تاریخی شهر برلین در جهان در رتبه چهاردهم قرار گرفته است.

   

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
  • اولین نظر را شما بدهید