تعریف پیری یا سالخوردگی کاهش عملکرد بیولوژیک همه جانداران به‌طور تصاعدی است که به طول عمر هر جاندار بستگی دارد. همه موجودات زنده در معرض پیری قرار دارند. اثرات پیری از لحاظ بیولوژیک با تغییرات آناتومیک و عملکردی در بدن آشکار می‌شود که موجب کاهش فعالیت‌های حیاتی بدن شده و در نهایت منجر به مرگ می‌شود. این تغییرات پیش‌رونده، ملموس و غیرقابل‌ بازگشت هستند و به بدن صدمه می‌زنند. روند پیری در بدن از مولکول‌ها آغاز شده، سپس به عناصر سلولی مانند پروتئین، چربی و DNA می‌رسد و به تمام اندام‌ها منتقل می‌شود تا جایی که تمام بدن را دربرمی‌گیرد. با گذشت زمان، پیری بیماری‌های مختلفی را به همراه می‌آورد که به‌طور تصاعدی بدن را نابود می‌کنند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 229

  هنگام خواب و استفاده از روغن‌ها به دستورات احتیاطی ذکر شده عمل کنید و به خاطر داشته باشید که رایحه درمانی نمی‌تواند به‌عنوان یک درمان پزشکی مناسب باشد. این دستورالعمل‌ها می‌تواند برای کاهش اضطراب مفید باشند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 240

آروماتراپی یا رایحه‌درمانی نوعی شیوه درمانی است که با استفاده از روغن‌های گیاهی خاص و اسانس‌های مختلف، به بهبود وضعیت جسمی و روحی فرد کمک می‌کند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 258

با اینکه پوست یکی از مهم‌ترین ارگان‌های بدن ماست و بخش زیادی از آن را تشکیل می‌دهد، هنوز چیزهای بسیاری را در مورد آن نمی‌دانیم؛ مثلا راه‌های جلوگیری از چروک یا مزایای ماساژ صورت. برای آشنایی با ۱۰ چیز مهم که در مورد پوست خود نمی‌دانیم، دکتر آرون تابور، متخصص ضد‌پیری پوست، نکاتی را یادآوری می کند که در ادامه می خوانیم:

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 341

مواد دارویی که برای جلوگیری از ریزش مو استفاده می‌شوند، خطر ناتوانی جنسی را به همراه می‌آورند. در تحقیقی جدید در این باره مشخص شده که عوارض جانبی این داروها سال‌ها پس از پایان استفاده نیز ادامه می‌یابند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 406

زنان چه می‌خواهند؟ سوالی قدیمی که اکنون به یکی از بخش‌های کلیدی در بازاریابی و استراتژی‌های فروش در بسیاری از صنایع ازجمله اسپا و سلامتی تبدیل شده است. Women’s Marketing and Seurat Group بیش از هزار زن از فرهنگ‌های مختلف را مورد پرسش قرار دادند تا بفهمند که زنان چگونه راجع به محصولات زیبایی و آرایشی می‌اندیشند و خرید می‌کنند. در نتایجی که همین تابستان منتشر شد، نگاهی به تاثیر موبایل در تصمیم‌گیری خرید انداخته شده است، این که مصرف‌کنندگان زن پیش از خرید به چه چیزی فکر می‌کنند، از میان برندهای مختلف چگونه انتخاب می‌کنند و درنهایت اینکه عادت‌های خرید در فروشگاه‌های مختلف چه تفاوت‌هایی دارند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 438

به‌رغم اهتمام افراد به رعایت بهداشت شخصی و استفاده روزانه از بهترین انواع ضدعرق‌ها، اما هنوز افراد بسیاری هستند که از این مشکل رنج می‌برند. اخیرا گروهی از دانشمندان به راه‌‌حل عجیبی برای رفع این مشکل دست پیدا کرده‌اند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 565

مادر طبیعت مهد نیازهای ماست و طبیعت همواره به ما تعادل می‌دهد. استفاده از محصولات طبیعی از دیرباز مورد تایید جوامع و نسل‌های مختلف بوده است و شاید از هر کسی سوال شود دلیل سلامت و طول عمر پدربزرگ ها و مادربزرگ‌های ما چیست، راز آن را استفاده از محصولات طبیعی بدانند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 553

از آنجایی که نمی‌توان همواره از محصولات ارگانیک تایید شده استفاده کرد، توصیه می‌شود که از موادی که در ادامه به آنها اشاره می‌شود دوری کنید! هنگامی که صحبت از انتخاب محصولات زیبایی به بیان می‌آید، بهترین توصیه برای مصرف‌کنندگان این است: هر چه ساده‌تر، بهتر.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 550

من به‌تازگی به موضوع جالبی پی برده‌ام: «می‌دانید خوابیدن با آرایش پوست شما را 7 سال زودتر پیر می‌کند». در ارتباط با این موضوع در تمام رسانه‌های اجتماعی مطالبی وجود دارد اما من کنجکاو به یافتن حقیقت بودم. برای فهمیدن تاثیرات واقعی خوابیدن با آرایش به متخصصین صنعت محصولات آرایشی و مراقبت از پوست مراجعه کردم.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 576