اولتراپی تنها درمان غیرتهاجمی است که توسط FDA برای کشیدن پوست گردن، چانه و پیشانی و بهبود خطوط و چین و چروک بر روی دکولته تایید شده است. اولتراپی از اولتراساوند فوق‌متمرکز (microfocused ultrasound) برای کشیدن و سفت کردن پوست شل شده در طول زمان، استفاده می‌کند.

 اولتراپی, تشکیل کلاژن, جراحی زیبایی صورت, اولتراساوند متمرکز

تفاوت اولتراپی از سایر روش‌های زیبایی در چیست؟

اولتراپی یک روش زیبایی غیرتهاجمی است که از اولتراساوند متمرکز برای تحریک تشکیل کلاژن جدید در عمق زیر سطح پوست استفاده می‌کند. تولید کلاژن جدید طول به زمان احتیاج دارد، بنابراین نتایج ممکن است در طول دو تا سه، حتی شش ماه آشکار شود. این روش، بسته به منطقه تحت درمان، حدود ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد و درمان بلافاصله آغاز می‌شود. همچنین تنها روش برای استفاده از تصویربرداری اولتراساوند است که اجازه می‌دهد تا درمانگر یا پزشک بتواند بافتی که در طول درمان مورد هدف قرار گرفته است را مشاهده کند و مطمئن شود که انرژی دقیقا به جایی که بیشترین فایده را دارد، متمرکز شود.

آیا اولتراپی می‌تواند جایگزین جراحی زیبایی صورت (facelift) شود؟

اولتراپی لایه عمیق پایه‌ای که در جراحی زیبایی بر روی آن کار می‌شود را درمان می‌کند، اما نتایج حاصل از جراحی فیس لیفت را تکرار نخواهد کرد. اولتراپی یک جایگزین عالی است، مخصوصا برای افرادی که برای عمل جراحی آماده نیستند و یا برای بیمارانی که به دنبال گسترش تاثیرات جراحی زیبایی هستند.

چگونه اولتراپی از درمان لیزر متفاوت می شود؟

اولتراپی از انرژی صوتی استفاده می‌کند- فراصوت آزموده شده - که دارای ویژگی‌هایی منحصربه‌فرد است و این اجازه را می‌دهد که برای درمان قسمت‌های عمقی، از سطح پوست بگذرد که با هیچ دستگاه دیگر زیبایی غیرتهاجمی قابل مقایسه نیست. اولتراپی تولید کلاژن را در پایه پوست تحریک می‌کند و منجر به کشیده شدن قابل ملاحظه بافت از نظر بالینی در طول دو تا سه ماه می‌شود. در بعضی از لیزرها از انرژی ضعیف استفاده می شود که نمی‌تواند به لایه‌های عمیق پوست نفوذ کند. معمولا درمان‌های لیزری نیز فقط لایه های سطحی پوست را درمان می‌کنند و تایید شده FDA برای کشش پوست نیستند.

چه مدت دوام دارد؟

از آنجا که این روش باعث تحریک تولید کلاژن در فرد می‌شود، این‌که چه مدت نتایج دوام می‌آورند به خود او بستگی دارد. این درمان کلاژن جدید را در درون بدن تولید می‌کند، اما فرآیند پیری طبیعی فرد تعیین خواهد کرد که چه مدت به نتایج قابل مشاهده در بیرون از بدن تبدیل خواهد شد. درمان‌های متمرکز بر ظاهر، می‌تواند در آینده به کنترل بیشتر بر روند پیری کمک کند، که البته فرد به فرد متفاوت است.

احساس درمان اولتراپی شبیه چیست؟

همزمان با دریافت انرژی اولتراساوند، ممکن است مقدار کمی از انرژی را که به عمق می‌رود تا باعث تحریک روند ساخت کلاژن شود را احساس کنید. درجه راحتی از فرد به فرد متفاوت است، اما ‌این احساس تا زمانی که انرژی اولتراساوند دریافت می‌شود، دوام می‌یابد.

آیا عوارض جانبی هم وجود دارد؟

ممکن است قرمزی جزیی وجود داشته باشد که معمولا طی چند ساعت پس از درمان رفع می‌شود. برخی از بیماران ممکن است تورم جزیی، گزش یا حساسیت در مقابل لمس داشته باشند، اما این‌ها به صورت طبیعی خفیف و موقتی هستند.

آیا به زمان استراحت نیاز خواهم داشت؟

با اولتراپی، هیچ توقفی در فعالیت های روزانه شما به وجود نخواهد آمد. پس از عمل، می‌توانید فعالیت‌های عادی خود را بلافاصله، بدون نیاز به انجام هر گونه اقدام پس از درمان، از سر بگیرید.

 

هزینه آن چقدر است؟

قیمت‌گذاری برای درمان اولتراپی بسته به مناطق مورد درمان، می‌تواند متفاوت باشد. البته، هزینه اولتراپی می‌تواند براساس موقعیت جغرافیایی و با مهارت پزشک  تفاوت کند. درمان برای تامین نیازهای هر بیمار تغییر می‌کند و قیمت‌گذاری دقیق در جلسات مشاوره‌ای می‌تواند مورد بحث قرار گیرد.

آیا اولتراپی بی‌خطر است؟

سیستم Ulthera® درحال‌حاضر به صورت جهانی در بیش از ۶۰ کشور به فروش می‌رسد و بیش از یک‌میلیون درمان در سطح جهان انجام شده است. علاوه بر این، انرژی اولتراساوند، با استفاده در زمینه پزشکی به مدت بیش از ۵۰ سال، دارای پیشینه اثبات شده است.

چه تعداد درمان ممکن است مورد نیاز باشد؟

اکثر بیماران تنها نیاز به یک درمان دارند؛ با این حال برخی ممکن است بیش از یک درمان لازم داشته باشند که به مقدار شلی و افتادگی پوست‌ و پاسخ بیولوژیکی بدن‌شان به اولتراساوند و روند ساخت کلاژن وابسته است.

کلاژن چه کاری را انجام می‌دهد؟ چگونه اولتراپی باعث تحریک تولید کلاژن می‌شود؟

کلاژن یک پروتئین طبیعی است که به وسیه پایدار و محکم نگه داشتن پوست، جوانی را به آن هدیه می‌دهد. همانطور که پیر می‌شویم، کلاژن تجزیه می‌شود و نتیجه از بین رفتن استحکام و قابلیت ارتجاعی پوست خواهد بود. اولتراپی از اولتراساوند میکروفوکوس استفاده می‌کند تا یک اثر حرارتی زیر پوست ایجاد کند. اثر حرارتی فرآیندی را استارت می زند که کلاژن تازه را تولید می‌کند.

چه کسی کاندیدای خوبی برای اولتراپی است؟

یک کاندیدای خوب برای اولتراپی فردی با درجاتی از شلی پوست است که در ظاهر نیز مشخص شده است و دیگر حس سفتی کافی در این ناحیه را ندارد . پوست شل زیر گردن و زیر چانه و یا خطوط و چین و چروک بر روی سینه، علامت‌هایی برای کاندیدا بودن شخص هستند. به‌طور معمول، افرادی که در دهه ۳۰ سالگی هستند و افراد مسن‌تر دارای شلی پوست خفیف تا متوسط، کاندیدا هستند. اولتراپی جایگزینی برای جراحی زیبایی صورت نیست، ولی بسیاری از افرادی که می‌خواهند پوست‌شان کشیده شود اما از لحاظ ذهنی، جسمی یا مالی برای جراحی آماده نیستند، از این روش استفاده می‌کنند. همچنین افرادی جوان‌تری هستند که می‌خواهند پیشگیری کنند به علاوه بیمارانی که خواهان حفظ زیبایی هستند نیز کاندیداهای بعدی به شمار می‌روند.

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
  • اولین نظر را شما بدهید