مواد تزریقی (Injectable) در سال‌های اخیر یکی از محبوب‌ترین درمان‌های ضد‌پیری و سریع بوده‌اند، اما این درمان‌ها در بیشتر کشورها برای انجام تنها منحصر به پرستاران و پزشکان هستند. درحال‌حاضر ما تعدادی از درمان‌های خلاقانه جدید را برای تزریق و القای عناصر فعال به داخل پوست می‌بینیم که برای درمانگران پوست نیز قابل اجراست. همچنین تعدادی از درمان‌های ضدپیری جدید پیشرفته وجود دارند که توسط حرفه ما ارایه می‌شود.

 درمان‌های ضد‌پیری, درمان‌های ضدپیری, الکتروپوراسیون, اسید هیالورونیک, هیدروپوراسیون, تولید کلاژن

تزریق بدون سوزن

محبوبیت تزریقات (injection) بسیار زیاد بوده است، اما اخیرا به نظر می‌رسد که مراجعان از این درمان‌ها شکایت بیشتر و بیشتری دارند. دردناک است و مهاجم به پوست است. هزینه بالایی دارد و شما اغلب برای درمان باید به جای ویزیت پوست درمانگر خود به دنبال یک پرستار یا پزشک باشید. علاقه به درمان‌های جدید، که به آن اندازه تهاجمی نیستند و برای القا (infuse) به پوست آسان‌تر هستند، از زمان معرفی به بازار، افزایش ‌یافته است.

الکتروپوراسیون

الکتروپوراسیون یک روش برای انتقال مواد به سلول‌ها است. هنگامی که سلول‌ها در معرض فشار الکتریکی قرار می‌گیرند، کانال‌هایی در غشا تشکیل می‌شوند. این کانال‌ها یا منافذ می‌توانند در اثر قدرت جریان به‌طور موقت یا به‌طور دایمی شکل بگیرند. این پدیده الکتروپوراسیون نام دارد و از دهه ۱۹۶۰ شناخته شده است.

منافذ موقتی می‌توانند برای انتقال انواع مختلف مولکول‌ها به سلول‌ها، یعنی ‌DNA، داروها و مواد اولیه آرایشی استفاده شود. در مراقبت از پوست، برخی افراد از شوک‌ها یا پالس‌های الکترونیکی برای ایجاد منافذ استفاده می‌کند و برخی دیگر با استفاده از موادی با مولکول‌های کوچک می‌تواند به روش مکانیکی مواد مغذی را به سلول‌ها القا نمایند. نتیجه درمان پس از ۱۲-۲۴ ساعت هنگامی که سلول‌ها با عناصر فعال واکنش نشان دادند، دیده خواهد شد. اگر بافت را قبل از آن با RF (فرکانس رادیویی) گرم کنید، تقویت درمان می‌تواند حاصل شود. درست بعد از یک درمان، شما می‌توانید نتیجه‌ای مانند افزایش استحکام و ایجاد بافت نرم‌تر را مشاهده کنید. این روش برای تمام انواع پوست و بیشتر برای صورت عمل می‌کند.

یک مثال برای الکتروپوراسیون، درمان القایی (Infusion Treatment) است که از ۲ سال پیش معرفی شده است. در این درمان، استفاده از اسید هیالورونیک بسته‌بندی شده استریل که با ویتامین‌ها غنی شده است، انجام می شود که به آن تقویت‌کننده پوست (skinbooster می‌گویند. این مواد با فشار و به وسیله یک غلطک ویژه که از جریان گالوانیک استفاده می‌کند به داخل غشای میانی پوست یا همان لایه درم، وارد می‌شود. این روش مانند یون‌رانی کلاسیک(راندن یون‌های مواد شیمیایی به درون بافت‌های بدن به کمک جریان برق) است اما موثرتر. ویتامین‌ها بر سلول‌ها تاثیر خواهند گذاشت و اسید هیالورونیک پوست را مرطوب می‌کند و آن را می‌کشد. این درمان تولید کلاژن و الاستین را تحریک می‌کند، پوست را هیدراته و مستحکم‌تر می‌کند و به آن درخشندگی می‌دهد. این یک درمان ملایم و بدون درد است که تقریبا ۲۰ دقیقه طول خواهد کشید. شما می‌توانید نتیجه مستقیمی را ببینید. یکی از نقاطی که درمان آن با تزریق و سایر روش‌ها بسیار دشوار است، ناحیه زیرچشم است. با این روش شما می‌توانید نتیجه بسیار خوبی داشته باشید. می‌توانید صورت، گردن، دکولته و حتی دست‌ها را درمان کنید. توصیه می‌شود که سه بار درمان انجام شود و بعد از ۶ ماه یک بار درمان تکرار شود تا نتیجه را حفظ کند.

نوع دیگری ازالکتروپوراسیون، درمان Seconde Peau است. این یک درمان ضدپیری است که جایگزینی برای پرکننده‌ها است. به وسیله یک الکتروتکنیک پیشرفته (مثل پرینت‌های سه‌بعدی)، از نیروی الکتریکی برای ایجاد یک خمیر فیبری با ۸۰درصد اسید هیالورونیک استفاده می‌کند و روی چین و چروک قرار می‌گیرد. در طول درمان، اسید هیالورونیک به داخل اپیدرم نفوذ می‌کند. نتیجه، جذب دوباره آب و بازسازی سلول، تولید کلاژن و الاستین و سفت شدن پوست است.

هیدروپوراسیون

هیدروپوراسیون از طریق یک پالس فشار هوا یا گاز، مواد شیمیایی را به میان پوست فشار می‌دهد. اصول این روش را می‌توان با استفاده از یک اسلحه هوا برای شلیک مواد شیمیایی به پوست مقایسه کرد. اغلب ماده فعال، اسید هیالورونیک است. به این ترتیب هیدروپوراسیون اغلب از فشار هوا برای فشار اسید هیالورونیک از طریق منافذ سلول‌ها به لایه‌های عمیق اپیدرم استفاده می‌کند. فشار، همچنین سلول‌هایی را که باهم توده شده‌اند، جدا می‌کند. اسید هیالورونیک مخزنی را بین سلول‌ها ایجاد می‌کند. فشار هوایی که استفاده می‌شود 5/. تا ۱ بار است.

نتیجه کشیدن چین و چروک به وسیله غرق کردن شکاف‌های بین سلول‌های پوست است. این کار آب‌رسانی دوباره به پوست نیز هست. اسید هیالورونیک باید ویژگی‌های مشخصی برای استفاده داشته باشد و اندازه مولکولی آن9/1 MDa باشد. پرتو فشار هوا باید بسیار باریک باشد تا به پوست آسیب نرساند.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
  • اولین نظر را شما بدهید