آیا در تلاش هستید تا شکم خود را در آب و هوای سرد گرم نگه دارید؟ وسوسه نشوید که برای این کار به سراغ سوپ‌های کرم‌دار یا سیب‌زمینی چرب بروید. به جای آن حس آرامش‌بخش ناشی از خوردن غذاهای سلامت‌بخش را تجربه کنید. Dolly Kumar، مدیر Gaia، از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان برندهای غذایی در هند، توصیه‌هایی را برای گرم نگه داشتن بدن از درون، در فصل سرد زمستان دارد.

تلاش آگاهانه شما برای در امان ماندن در فصل سرما ممکن است به هدر رود چنانچه نتوانید خود را از درون گرم کنید. هر چه که هوا سردتر می‌شود، مهم است که همزمان با گرم کردن بدن، شکم خود را سیر نگه دارید. اما این بدان معنا نیست که باید از رژیم‌های غذایی غیرسلامت پیروی کنید که بدن شما را برشته می‌کنند اما کالری کافی را به آن نمی‌رساند. داشتن عادت‌های غذایی سالم در حین این زمان می‌تواند کمک کند تا مواد مغذی و آنتی‌اکسیدان‌هایی که برای تقویت سیستم ایمنی شما لازمند و به مقابله با بیماری‌ها در فصل سرما می‌پردازند، به بدن برسند. غذاهای فصلی مانند هویج، انار، ریشه چغندر، تربچه و... مقادیر زیادی از مواد مغذی را در اختیار شما می‌گذارند اما شما هم باید از قرار گرفتن در مقابل یک بشقاب بزرگ ماکارونی چرب تجدیدنظر کنید. به برخی از موادغذایی مناسب برای استفاده در فصل زمستان اشاره می‌کنیم.

بلغور (جوی دوسر)

غنی از فیبر و پروتئین. جو برای قلب نیز مفید است. کارشناسان بر این باورند که مصرف روزانه یک کاسه جو می‌تواند باعث پایین آمدن کلسترول خون شود. Gaia با ترکیب انواع سبزیجات و ادویه‌ها با جو، محصولات متنوعی را تولید کرده است. نه‌تنها به‌عنوان برشتوک در میز صبحانه، بلکه به عنوان یک غذای کامل باید در طول روز خورده شود.

چای سبز

میل شدید شما به یک لیوان قهوه یا چای در این زمان بیشتر از گذشته می‌شود. اما چرا رو به نوشیدنی فوق‌العاده دیگری که منافع سلامتی بسیار زیادی دارد نمی‌آورید؟ چای سبز نوشیدنی عالی مملو از آنتی‌اکسیدان است، دارای ماده شیمیایی اپی‌گالوستاچین گالت یا EGCG است و چربی‌سوز نیز هست که به کاهش وزن و کم کردن ریسک چاقی کمک می‌کند. چای سبز قند خون را تنظیم می‌کند و با استرس و خستگی می‌جنگد.

با داشتن این همه فایده، چای سبز بهترین گزینه برای نوشیدن در فصل زمستان است. خود را با این نوشیدنی سرحال بیاورید.

عسل

منبعی غنی از ویتامین‌ها و موادمعدنی و آنتی‌اکسیدان‌ها، جایگزین عالی برای شکر است. همچنین بدون کلسترول است و عاری از سدیم. یک قاشق پر از عسلی که از گل‌های مختلف گرفته شده در آب گرم، یکی از مواردی است که بسیاری از مشکلات سلامتی شما را حل خواهد کرد و فشار خون را کاهش و خون را تصفیه خواهد کرد.

یک مشت دانه‌ها و مغذی‌های گیاهی و میوه‌‌های خشک، بهترین چیز برای جویدن هستند. تمام دلایلی که باید در این فصل این خوراکی‌ها را بخوریم، وجود دارند. این ترکیب برای این‌که بتواند بدن شما را گرم نگه دارد باید دارای بادام، دانه‌‌های کاشو، کشمش سیاه، تخم هندوانه، تخم خربزه، بادام‌زمینی، کشمش سبز، انبه هندی و آناناس خشک شده باشد، سرشار از فیبر و پروتئین. این ترکیب انرژی‌بخش کمک می‌کند تا گرم بمانید و انرژی خوبی داشته باشید.