به گزارش Yelp که نتیجه بررسی میلیون‌ها کلمات و عبارات مشاغل در زمینه زیبایی، سلامتی در بازه سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ بوده است، پیش‌بینی می‌شود ترندهای برتر در سال ۲۰۲۴ این هفت گرایش زیر باشد که نظر فعالین حوزه زیبایی و سلامتی را به خود جلب کرده است. 

۱- علاقمندی به ابروهای لاغر در ۹۰ میلادی و افزایش ۷۰۰٪ اپیلاسیون!

در میان فراگیری خدمات لیزر و حذف دائمی مو که در سال‌های اخیر گسترش یافته است. اپیلاسیون دوباره در مرکز توجه مردم دنیا قرار گرفته است، جستوجو برای خدمات اپیلاسیون تقریبا ۷۰۰٪ افزایش یافته است و این اعداد اتفاقی نیستند زیرا نگهداری و استایل ابرو موضوع بسیار پر اهمیتی در شبکه های اجتماعی و علی‌الخصوص سلبریتی‌های روی فرش قرمز تبدیل شده است. احیای ابروهای باریک با وجود این حجم از محتواسازی افراد بزرگ و مشهور در زمینه سلامتی و زیبایی که ابروهای باریک خود را نشان می‌دهند انتظار می‌رود خدمات اپیلاسیون ابروها و تقاضای ابروهای باریک رشد خیلی بالایی در سالن‌های زیبایی داشته باشند. 

۲. فرو رفتن در آب سرد!

سالن‌های ورزشی، اسپا و مراکز فیزیوتراپی در Yelp فعال هستند نشان می‌دهد که این مراکز از خدمات بهبود عارضه‌های عضلانی سود خوبی می‌برند زیرا مردم به دنبال راه‌هایی برای رهایی از درد عضلانی و در عین حال بهبود عملکرد خود هستند. 

جستوجوی این عبارت (فواید فرو رفتن در آب سرد) در سالن  Yelp در سال ۲۰۲۳ به میزان ۵۲۱٪ افزایش یافته است! و مردم بیشتر به دنبال بهبود گردش خون، کاهش التهاب و افزایش سطح انرژی هستند. 

۳. نوشیدنی‌های غیر الکلی مفید

نسل جوان در سال‌های اخیر علاقه‌زیادی به نوشیدنی‌های سالم بدون الکل از خود نشان داده‌اند که در سال‌های اخیر کافه‌هایی با منوی نوشیدنی‌های جدید بدون الکل ۱۳۷٪ افزایش یافته است و این فرصتی ناب برای منوهای خلاقانه با نوشیدنی‌های خاص با مزه‌های جدید بدون الکل است.

۴. پدیکور بدون آب

این گزارش خیلی جالب است چون پدیکور بدون آب (با افزایش 177 درصدی جستجوها Yelp نسبت به سال گذشته.

لذت بردن از پدیکور بدون آب ممکن است با ماهیت پدیکور ناسازگار به نظر برسد، اما در اسپای Ethos Day در گرند راپیدز، میشیگان، یک آبگرم کاملاً دوستدار محیط زیست که در سپتامبر ۲۰۲۰ افتتاح شد، جنا لاهر، تکنسین ناخن دارای مجوز، توضیح می‌دهد که آبگرم حوضچه‌های آب را با سه سری حوله داغ جایگزین می‌کند. پس از اولین بسته بندی حوله، نظافت، کوتاه کردن، برداشتن کوتیکول و پینه را انجام می دهیم. سپس از سوهان پا و اسکراب و سپس سری دوم حوله داغ برای پاک کردن اسکراب استفاده می کنیم. بعد روغن و ماساژ و دور سوم حوله داغ است. مرحله آخر یک مرطوب کننده باقی مانده و سپس استفاده از لاک ناخن است.

این درمان به سه ستونی که اسپا در تلاش است در ارائه خدمات سازگار با محیط زیست خود دست یابد: بهداشت، پایداری و عملکرد تاکید دارد. این حوضچه‌های پدیکور به دلیل نگهداری باکتری‌ها روی سطح کاسه‌ها و لوله‌کشی داخل جت‌ها بدنام هستند. برای تمیز کردن صحیح آن، یک ضد عفونی کننده درجه بیمارستانی باید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه از آن عبور کند، که به ندرت انجام می شود. هنگامی که حوله داغ را جایگزین حوله می کنیم، خطر عفونت را به طور تصاعدی کاهش می دهد و خدماتی را بدون آلودگی متقاطع ایجاد می کند.

در زمینه پایداری، لاهر گزارش می دهد که با هر سرویس پدیکور، اسپا حدود ۱۵ گالن آب صرفه جویی می کند. او می‌گوید: «ما می‌توانیم تعداد حوله‌های مورد استفاده در چهار پدیکور را با ۱۵ گالن بشوییم، نه اینکه فقط برای یک پدیکور از ۱۵ گالن در کاسه استفاده کنیم.

در مورد عملکرد، لاهر می‌گوید که وقتی پای مشتری خیس نمی‌شود، بهتر می‌تواند پینه‌ها و پوست خشن را ببیند، و به او اجازه می‌دهد تا مشکلات خود را به طور مؤثرتری حل کند. همچنین حفظ پولیش بسیار بهتری وجود دارد. ناخن‌ها وقتی با آب اشباع می‌شوند منبسط می‌شوند و وقتی لاک را روی آن می‌زنید صفحه ناخن منقبض می‌شود و باعث می‌شود که لاک زودتر از موعد تراشه کند

۵. خود مراقبتی با مادون قرمز

سونا درمانی مادون قرمز یک روش مراقبت از خود است که با ۴۰ درصد افزایش در جستجوها در Yelp نسبت به سال گذشته، محبوبیت روزافزونی دارد. سونا درمانی مادون قرمز باعث افزایش سطح انرژی، ریکاوری بهتر پس از تمرینات سخت و بهبود سلامت پوست می شود.

۶. کشش و پیلاتس

کلاس های کششی در حال تبدیل شدن به یک جایگزین محبوب برای یوگا هستند، با افزایش ۳۵ درصدی جستجو در Yelp برای تمرینات کششی و انعطاف پذیری، در مقایسه با ۱۰٪ برای جستجوهای یوگا. بر اساس این گزارش، جستجوهای پیلاتس ۷۱ درصد نسبت به سال گذشته، ایروبیک استپ۵۴ درصد و Jazzercise 16 درصد افزایش یافته است.

۷- گوش دادن به موسیقی در وینیل و نوارهای صوتی قدیمی