لخته شدن خون (ترومبوز) برای بند آوردن خونریزی، امری حیاتی و ضروری است، اما گاهی اوقات تشکیل غیرطبیعی لخته خونی باعث بروز بیماری‌های جدی و خطرناک می‌شود. زمانی که چنین لخته‌هایی در رگ‌های نزدیکی عضلات تشکیل می‌شوند، موضوع بدتر می‌شود.

 

در شماره قبل با کلیات طب فشاری و فلسفه آن آشنا شدیم. در این شماره و شماره‌های بعدی قصد دارم نقاط مهم را برای شما توضیح دهم. البته این نقاط در هر روش آموزش در مدارس و موسسات شرقی متفاوت است. به‌طور کلی می‌توان گفت کلیدواژه هر روش آموزش بین 50 تا 70 نقطه روی بدن است. این بدان معنی نیست که نقاط دیگر مهم نیستند بلکه هر روش روی نقاط خاصی تمرکز بیشتر داشته است.

در گذشته ماساژ شامل مالش دادن ماهیچه‌ها و بافت نرم بدن با دست بود و به بهبود گردش خون در بدن و ایجاد آرامش و همچنین از بین بردن تنش و اضطراب در افراد کمک می‌کرد. ماساژ مزایای روانی بسیاری نیز دارد و در روانشناسی نیز به آن پرداخته شده است.

 

تجربه حمام صوت فایده‌های بسیاری دارد. در فرهنگ ما بیشتر و بیشتر آگاهی نسبت به نگرش‌های همه‌جانبه برای آرام‌بخشی و درمان افزایش می‌یابد، نگرش‌هایی با هدف مبارزه با استرس‌های روزانه دنیای مدرن. حمام صوتی راه‌حلی مطمئن در این خصوص ارایه می‌دهد. فرصتی برای رفتن به لایه‌های درونی خویشتن.

 وب سایت معروف Consumers Rating  از جمله مراکزی است که موارد مختلفی همچون کالا یا خدمات مختلف شرکت ها را مطالعه و مقایسه می کند که در یکی از آخرین گزارش‌هایش، به بررسی انواع صندلی‌های ماساژ پرداخته است.

روغن‌ پایه (Essential Oil) مایعی است که معمولا با تقطیر برگ‌، ساقه، گل، پوست، ریشه یا سایر عناصر گیاهان توسط بخار یا آب به دست می‌آید. روغن‌های پایه برخلاف نامی که برایشان برگزیده شده است حالت روغنی ندارند. بیشتر روغن‌های پایه شفاف هستند اما برخی از آن‌ها مانند روغن نعنای هندی، پرتقال و علف لیمو معمولا زرد رنگ هستند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 113

 التهاب یک پاسخ فیزیولوژیک و نتیجه تلاش بدن برای حفاظت از خود است. هدف از التهاب حذف عامل آسیب رساننده به بدن و شروع روند ترمیم است.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 125

تعریف آروماتراپی یا رایحه درمانی به‌طور مختصر استفاده از روغن‌های گیاهی قابل تبخیر مانند روغن‌های پایه، برای سلامتی جسم و روح است. اگرچه تا قرن بیستم از اصطلاح آروماتراپی استفاده نمی‌شد، اما تاریخچه استفاده از گیاهان و روغن‌های معطر به هزاران سال پیش بازمی‌گردد. تقطیر و استفاده از روغن‌های پایه نیز مربوط به حدود هزار سال قبل است.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 145

همانطور که می‌دانید بازیابی بخش مهمی از تمرینات روزمره شما را تشکیل می‌دهد. در حقیقت بخش بازیابی یا ریکاوری برای این است که ماهیچه‌ها آنچه را در طول تمرینات از بین رفته است از نو بسازند. اما به دلیل روش‌ها و ابزار متفاوتی که این روزها برای بازیابی وجود دارند، ممکن است کمی گیج شوید (مثلا تا مدت‌ها کسی نمی‌دانست که بادکش درمانی یا حجامت فقط برای ورزشکاران المپیک نیست ) و ماساژ ورزشی را انتخاب کنید.  اما سوال اینجاست که ماساژ ورزشی دقیقا چیست و با ماساژ بافت عمیق که در منوهای اسپا می‌بینید چه فرقی دارد؟

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 155

شیاتسو (shiatsu) جزو سبک‌های ماساژ شرقی و به معنی «فشار انگشت» است: کلمه «shi» به معنای «انگشت» و «atsu» به معنای فشار.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 430