با اندام استوار و خوش قامت به درد کمر پایان داده، شش‌ها را گشوده کنید تا هوای بیشتری به درونتان جاری شده و جانتان از نیروی حیات لبریز گردد. بگذارید یوگا رخوت و سستی را از وجودتان بزداید.اغلب ما آدم‌های این دوره و زمانه اوقات زیادی را در خانه یا محل کار روی صفحه نمایش رایانه‌ها قوز می‌کنیم یا جلوی تلویزیون لم می‌دهیم و یکسری کارهایی می‌کنیم که ابدا نفعی برای کمر و مهره‌های کمری ندارد. سبک زندگی ساکن و بی‌تحرکی که در پیش گرفته‌ایم هم این عادات غلط اندامی را تشدید کرده و کمر درد را به یکی از رایج‌ترین دردهای دنیا امروز بدل کرده است.

امروزه روش‌های مختلف و متنوع ماساژ در رسانه‌ها تبلیغ می‌شود که برخی از این روش‌ها به سرگرمی و وقت گذرانی شبیه است و برخی دیگر نیز فقط برای جذب گردشگر و توریست استفاده می‌شود اما هر روز افراد بیشتری از این خدمات استفاده می‌کنند و جذب آن‌ها می‌شوند. از این روش‌های جدید می‌توان به مواردی مانند ماساژ فیل، ماساژ مار، ماساژ کره بادام‌زمینی، ماساژ شکلات، ماساژ خاویار و حتی ماساژ با گیاهانی مثل یونجه، اکالیپتوس و... اشاره نمود.

 چسبندگی؛ شما ممکن است این کلمه را از ماساژ درمانگر خود بشنوید. لغتی که به نظر می‌رسد پزشکی است، و معمولا در طول ماساژ آن را به‌عنوان توضیحی برای این‌که چرا فلان لمس یا فشار ماساژ این‌قدر دردآور و آزاردهنده است، می‌شنوید.

«گویا یک چسبندگی اینجا دارید!»

 

رفلکسولوژی یا درمان منطقه‌ای، طب جایگزین شامل قانون فیزیکی از اعمال فشار به پاها، دست‌ها و یا گوش با انگشتان دست است که ممکن است با روغن یا بدون استفاده از روغن انجام شود. درمانگران رفلکسولوژی ادعا می‌کنند هر یک از سیستم‌ها و اعضای جمعی و مفرد بدن منعکس‌کننده تصویر خود بر روی دست و پا هستند که اثر ماساژ پا، دست و گوش در مناطق رفلکس آن اعضا، یک تغییر فیزیکی یا تحریکی به آن عضو منتقل می‌کند. این علم یک درمان ظریف و هنری شفابخش است که جزو علوم کل‌نگر یا طب مکمل می‌باشد و با ایده درمان از طریق ماساژ کف پاها، دست‌ها و لاله گوش‌ها پایه‌ریزی شده است. کل‌نگری بدن، ذهن و روح را به هم وصل کرده و هر کدام را به دیگری تاثیرگذار می‌داند.

 گوا شا درمانی طبیعی و جایگزین است که شامل تراشیدن پوست با یک وسیله ماساژ برای بهبود گردش خون می شود. این تکنیک درمانی چینی باستانی ممکن است رویکردهای منحصربه‌فردی را برای سلامتی بهتر ارایه دهد به ویژه در دردهای مزمن. در گوا شا، یک تکنسین برای تحریک میکرو گردش خون در بافت نرم، پوست شما را با حرکات کوتاه یا بلند می‌خراشد که در نهایت جریان خون را تسهیل می کند. آن‌ها این حرکات را به یک وسیله دارای لبه صاف انجام می‌دهند که به‌عنوان یک ابزار ماساژ گوا شا شناخته شده است. تکنسین روغن ماساژ را به پوست شما می‌مالد و سپس از این وسیله استفاده می‌کند تا به‌طور مکرر پوستتان را با حرکاتی به سمت پایین، بتراشد.

موسیقی یا خُنیا را می‌توان یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های هنری بشر دانست که از توالی منظم و نامنظم صدا و سکوت در لایه‌ای از احساس و لطافت خلق می شود. همچنین در تعریفی دیگر، موسیقی را هنر بیان احساسات به وسیله آوا می‌دانند اما جدا از تعریف‌های پیچیده و تخصصی که در مورد موسیقی ارایه می‌شود، موسیقی را می‌توان توالی منظم نت یا ضرب دانست که به راحتی می‌تواند بر ذهن و جسم مخاطب تاثیر مستقیم یا غیرمستقیم داشته باشد و به همین علت است که عده‌ای موسیقی با ریتم‌های آرام را به منظور دستیابی به آرامش و انجام تمرینات ریلکسیشن و... استفاده می‌کنند و عده‌ای نیز موسیقی با ریتم‌های تند را برای انجام حرکت‌های ورزشی و هیجانی مناسب می‌دانند. در این مقاله سعی بر آن است که تاثیر انتخاب نوع موسیقی را در ماساژ مورد ارزیابی قرار دهیم تا ببینیم آیا می‌توان با موسیقی تاثیر ماساژ را افزایش داد و آیا موسیقی بر فرد ماساژگیرنده تاثیر دارد یا خیر؟

 

هر کس که موسیقی گوش می‌کند، طبیعتا می‌داند که صدا نقش مهمی در زندگی عاطفی ما ایفا می‌کند. اما آنچه مشخص نیست نحوه تاثیر موسیقی بر شادی، آرامش، نشاط و حتی درمان ماست.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 104

 ماساژ سوئدی و ماساژ عمقی بافت هر دو از انواع محبوب ماساژدرمانی هستند. با وجود برخی از شباهت‌ها، فشار، تکنیک، هدف و زمینه‌های تمرکز، ماساژ سوئدی و بافت عمیق را از هم متفاوت می‌کند. در این مقاله تفاوت کلیدی بین این دو سبک ماساژ همراه با نکاتی در مورد انتخاب درمانگر مناسب را به بحث می گذاریم.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 137

بی‌شک تمام کسانی که علاقمند به دریافت ماساژ هستند با این سوال مواجهند که هر ماساژ چه ویژگی‌هایی دارد، چه نیازهایی را برطرف می‌کند و آن‌ها باید کدام نوع را انتخاب کنند. این مقاله بهترین پاسخ‌ها را برای این سوالات دارد.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 197

  تکنیک گرستون نوعی از روش‌هایی است که در Manual therapy (درمان دستی) مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش در واقع به‌کارگیری ابزارهای فولادی برای بهبود تحرک عضله است. گرستون نوعی کار بر روی بافت نرم است که توسط کایروپرکترها، پزشکان ورزش، درمانگرها، فیزیوتراپ‌ها و برخی ماسورهای دوره دیده انجام می‌شود.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 294