رفلکسولوژی یا درمان منطقه‌ای، طب جایگزین شامل قانون فیزیکی از اعمال فشار به پاها، دست‌ها و یا گوش با انگشتان دست است که ممکن است با روغن یا بدون استفاده از روغن انجام شود. درمانگران رفلکسولوژی ادعا می‌کنند هر یک از سیستم‌ها و اعضای جمعی و مفرد بدن منعکس‌کننده تصویر خود بر روی دست و پا هستند که اثر ماساژ پا، دست و گوش در مناطق رفلکس آن اعضا، یک تغییر فیزیکی یا تحریکی به آن عضو منتقل می‌کند. این علم یک درمان ظریف و هنری شفابخش است که جزو علوم کل‌نگر یا طب مکمل می‌باشد و با ایده درمان از طریق ماساژ کف پاها، دست‌ها و لاله گوش‌ها پایه‌ریزی شده است. کل‌نگری بدن، ذهن و روح را به هم وصل کرده و هر کدام را به دیگری تاثیرگذار می‌داند.

 گوا شا درمانی طبیعی و جایگزین است که شامل تراشیدن پوست با یک وسیله ماساژ برای بهبود گردش خون می شود. این تکنیک درمانی چینی باستانی ممکن است رویکردهای منحصربه‌فردی را برای سلامتی بهتر ارایه دهد به ویژه در دردهای مزمن. در گوا شا، یک تکنسین برای تحریک میکرو گردش خون در بافت نرم، پوست شما را با حرکات کوتاه یا بلند می‌خراشد که در نهایت جریان خون را تسهیل می کند. آن‌ها این حرکات را به یک وسیله دارای لبه صاف انجام می‌دهند که به‌عنوان یک ابزار ماساژ گوا شا شناخته شده است. تکنسین روغن ماساژ را به پوست شما می‌مالد و سپس از این وسیله استفاده می‌کند تا به‌طور مکرر پوستتان را با حرکاتی به سمت پایین، بتراشد.

موسیقی یا خُنیا را می‌توان یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های هنری بشر دانست که از توالی منظم و نامنظم صدا و سکوت در لایه‌ای از احساس و لطافت خلق می شود. همچنین در تعریفی دیگر، موسیقی را هنر بیان احساسات به وسیله آوا می‌دانند اما جدا از تعریف‌های پیچیده و تخصصی که در مورد موسیقی ارایه می‌شود، موسیقی را می‌توان توالی منظم نت یا ضرب دانست که به راحتی می‌تواند بر ذهن و جسم مخاطب تاثیر مستقیم یا غیرمستقیم داشته باشد و به همین علت است که عده‌ای موسیقی با ریتم‌های آرام را به منظور دستیابی به آرامش و انجام تمرینات ریلکسیشن و... استفاده می‌کنند و عده‌ای نیز موسیقی با ریتم‌های تند را برای انجام حرکت‌های ورزشی و هیجانی مناسب می‌دانند. در این مقاله سعی بر آن است که تاثیر انتخاب نوع موسیقی را در ماساژ مورد ارزیابی قرار دهیم تا ببینیم آیا می‌توان با موسیقی تاثیر ماساژ را افزایش داد و آیا موسیقی بر فرد ماساژگیرنده تاثیر دارد یا خیر؟

 

هر کس که موسیقی گوش می‌کند، طبیعتا می‌داند که صدا نقش مهمی در زندگی عاطفی ما ایفا می‌کند. اما آنچه مشخص نیست نحوه تاثیر موسیقی بر شادی، آرامش، نشاط و حتی درمان ماست.

 ماساژ سوئدی و ماساژ عمقی بافت هر دو از انواع محبوب ماساژدرمانی هستند. با وجود برخی از شباهت‌ها، فشار، تکنیک، هدف و زمینه‌های تمرکز، ماساژ سوئدی و بافت عمیق را از هم متفاوت می‌کند. در این مقاله تفاوت کلیدی بین این دو سبک ماساژ همراه با نکاتی در مورد انتخاب درمانگر مناسب را به بحث می گذاریم.

بی‌شک تمام کسانی که علاقمند به دریافت ماساژ هستند با این سوال مواجهند که هر ماساژ چه ویژگی‌هایی دارد، چه نیازهایی را برطرف می‌کند و آن‌ها باید کدام نوع را انتخاب کنند. این مقاله بهترین پاسخ‌ها را برای این سوالات دارد.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 143

  تکنیک گرستون نوعی از روش‌هایی است که در Manual therapy (درمان دستی) مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش در واقع به‌کارگیری ابزارهای فولادی برای بهبود تحرک عضله است. گرستون نوعی کار بر روی بافت نرم است که توسط کایروپرکترها، پزشکان ورزش، درمانگرها، فیزیوتراپ‌ها و برخی ماسورهای دوره دیده انجام می‌شود.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 233

 سونای مادون قرمز هم مثل سایر شیوه‌های سلامتی، به شما قول چندین و چند مزیت را می‌دهد. از کاهش وزن و افزایش گردش خون گرفته تا رفع درد و تخلیه سموم بدن. همانند خیلی دیگر از روش‌های افزایش سلامتی، اگر چه به نظر خیلی خوب می‌آید، اما لازم است قبل از استفاده، راجع به آن تحقیق مناسب انجام شود.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 177

 ماساژ سینه ابزاری است که می‌توانید برای بسیاری از اهداف، از شناسایی سرطان سینه و کاهش درد عضلات تا بهبود تجربه شیردهی خود استفاده کنید. فقط ۱۵ دقیقه ماساژ ممکن است برای به‌دست آوردن فواید آن کافی باشد. شما می‌توانید ماساژ سینه را روی خودتان انجام دهید. خطرات بسیار کمی را شامل می‌شود، بنابراین می‌توانید آن را هرچقدر که دوست دارید انجام دهید. در ادامه به موارد بیشتری درباره این‌که چرا شما ممکن است بخواهید سینه‌های خود را ماساژ دهید، چگونه آن را انجام دهید و چه زمانی ممکن است که بخواهید دکتر خود را ببینید، اشاره خواهیم کرد.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 232

 درمان با استفاده از کریستال، محصولات دارای کریستال، عناصر دارای طراحی کریستالی، جواهرات کریستالی و اکسیرهای کریستالی، همگی گرایش‌های این روزهای مراکز اسپاست که علت آن ویژگی‌های انرژی‌بخشی و درمان ارتعاشی کریستال‌هاست.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 241