هیچ مشکلی وجود ندارد چنانچه بخواهید از یک بطری با درب قطره‌چکانی برای نگهداری روغن‌های پایه که با روغن‌های حامل در غلظت پایین مدتی پیش ترکیب شده‌اند، استفاده کنید. با این وجود روغن‌های غلیظ و خالص را درون بطری‌هایی با درب قطره‌چکانی پلاستیکی نگهداری نکنید. پلاستیک تبدیل به خمیر نرم می‌شود و روغن را تباه می‌کند. اگر بطری دارای کاهنده پلاستیکی (قطره‌چکان یورو) است، می‌تواند روغن‌های پایه را تحمل کند.

 

آروماتراپی, آروماتراپی برای مبتدیان, روغن‌های پایه, روغن‌‌های معطر, اسطوخودوس, روغن پایه برگ‌بو,

 

در ادامه به چند توصیه ساده ولی کاربردی برای کسانی که با روغن‌های پایه سروکار دارند، اشاره می‌کنیم:

- روغن‌‌های معطر را با این تصویر که مشابه روغن‌های پایه هستند، خریداری نکنید. روغن‌های معطر مزیت‌های درمانی روغن‌های پایه را ندارند. حتی اگر تمایل داشتید که در سبک زندگی روزمره‌تان از آروماتراپی استفاده کنید آن هم برای لذت بردن از عطر آن، روغن‌های پایه‌ای که درون قوطی‌های تنفسی عرضه می‌شوند نیز دارای فواید درمانی هستند. این مزیت‌ها در به‌کارگیری روغن‌های معطر حاصل نمی‌شوند.

- تا می‌توانید اطلاعات خود را درخصوص آروماتراپی از طریق مطالعه افزایش دهید. آغاز کار با آروماتراپی بسیار ساده است اما باید از نکات ایمنی، اطلاعات کافی داشته باشید. روغن‌های پایه، مایعی غلیظ هستند که می‌توانند آسیب‌رسان باشند چنانچه با دقت استفاده نشوند.

- در انتخاب محلی که روغن‌های پایه را می‌خرید دقت کافی داشته باشید. کیفیت روغن‌های پایه، از شرکتی به شرکت دیگر، بسیار متفاوت است. علاوه بر این بسیاری از شرکت‌ها ممکن است به غلط این ادعا را داشته باشند که روغن‌های آن‌ها رقیق شده یا خالص هستند، در حالی که این‌طور نیست.

- یاد بگیرید تا در هنگام خرید روغن‌ها، چگونه آن‌ها را مقایسه کنید. رازیانه، اسطوخودوس، برگ‌بو، چوب سدر و اوکالیپتوس همگی نمونه‌هایی از گیاهان متداولی هستند که از آن‌ها روغن‌‌های پایه تولید می‌شود.  اما هر کدام از این گیاهان نیز گونه‌های متفاوتی دارند. برای متمایز ساختن این گونه‌ها، نام‌های گیاه‌شناسی (برگرفته از نام‌های لاتین) استفاده می‌شود. برای مثال، دو نوع روغن هستند که به عنوان «روغن پایه برگ‌بو» شناخته می‌شوند که البته از دو نوع گیاه متفاوت به دست می‌آیند. ویژگی‌ها و بوی هر کدام از این‌ها همانند قیمتشان با هم تفاوت می‌کند. در مورد برگ‌بو، نام‌های گیاه‌شناسی هر دو نمونه pimenta racemosa و laurus nobilis هستند.

توجه به کشور مبدا هر کدام از گیاهان نیز می‌توانند مفید باشد. بسیاری از فروشندگان ماهر روغن‌های پایه، نام گیاه‌شناسی و کشور مبدا روغن‌هایی که می‌فروشند را به دقت بررسی می‌کنند. در هنگام مقایسه محصولات یک کارخانه با دیگری، توجه داشته باشید که آیا روغن‌های ارگانیک، درو شده از طبیعت یا کاشته شده توسط انسان هستند یا نه.

- چندان عاقلانه نیست که روغن‌ها را از نمایشگاه‌های خیابانی، صنایع‌دستی یا سایر رویدادهای با زمان محدود خریداری کنید. برخی از فروشندگان می‌دانند که مبتدیان نخواهند توانست که بعدا علیه آن‌ها اقدامی انجام دهند. این بدین معنا نیست که همه فروشندگان چنین مراکزی، غیرقابل اعتماد هستند، بلکه هشداری است به مبتدیانی که هنوز از قدرت کافی برای قضاوت راجع به محصولات برخوردار نیستند.

- خرید روغن از شرکت‌های معتبری که به صورت آنلاین و پستی سفارش می‌گیرند و ارسال می‌کنند، هم در هزینه و هم در کیفیت مزیت‌های بیشتری نسبت به محصولات عرضه شده در فروشگاه‌های مواد غذایی محلی یا سلامتی دارند. به خاطر داشته باشید که کیفیت روغن‌ها، شرکت به شرکت و مغازه به مغازه فرق می‌کند.

- روغن‌های خود را در ظروف شیشه‌ای تیره (کهربایی یا آبی کبالت) در مکان‌های خنک و تاریک نگهداری کنید. جعبه‌های چوبی مکان‌های بسیار خوبی برای نگهداری ظروف هستند. جعبه‌های چوبی امکان جابجایی گروهی ظروف را نیز فراهم می‌کند.

- به نکات ایمنی استفاده از روغن‌های پایه‌ای که به کار می‌برید توجه ویژه داشته باشید. در شرایط ویژه پزشکی یا بارداری ممکن است لازم باشد تا نکاتی را به خاطر بسپارید.

- آخرین توجه این‌که از به‌کارگیری آروماتراپی در زندگی روزانه‌تان نهایت لذت را ببرید!

 

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
  • اولین نظر را شما بدهید