زیبازی: ماساژ بعد از ورزش فقط برای به وجود آمدن آرامش در بدن نیست بلکه باعث بهبود جریان خون، کاهش التهاب و بهبود و رشد عضلات می شود.

ماساژ برای افرادی که ورزش می کنند هم باعث درمان آسیب های ورزشی می شود هم به جلوگیری از آسیب های ورزشی کمک می کند.

و  همینطور درد بعد از تمرینات ورزشی را کاهش می دهد.

ماساژ جریان اکسیژن را افزایش می دهد و اسد لاکتیک را کاهش می دهد.

تاثیر ماساژ بر عضلات

هیچ شکی نیست که ماساژ بعد از ورزش حس خیلی خوبی دارد، اما نه تنها به شما آرامش می دهد بلکه باعث بهبود عضلانی می شود. حالا سوال ما این است که چگونه این اتفاق می افتد؟

در یک مطالعه محققان بین افرادی که تمرینات ورزشی داشتند به  این نتیجه رسیدند که کسانی که بعد از تمرین به مدت 10 دقیقه ماساژ سوئدی دریافت کردند و دیگر کسانی که ماساژی دریافت نکردند 2 تفاوت وجود دارد:

1. ماساژ باعث کاهش هرگونه التهاب ناشی از تمرین می شود و در مقایسه با داروهایی که باعث کاهش درد می شوند بسیار بیشتر کاربرد دارد.

2. ماساژ باعث تولید میتوکندری در عضلات می شود که نیروی سلول های عضلانی را افزایش می دهد و تعداد میتوکندری ها افزایش پیدا می کند و این اتفاق باعث کمک به تولید انرژی در سطح سلول های عضلانی ما می شود.

با 2 تا 4 ماه تمرین استقامتی، البته بستگی به شدت تمرین شما دارد; می توانید حجم میتوکندری در عضلات را افزایش دهسد و عضلات اکسیژن بیشتری استخراج کنند به عبارت دیگر، ماساژ می تواند به طور منحصر به فرد برای بهبود عضلات شما و رشد عضلات شما کمک کند.

جالب اینجاست که مطالعات متعددی نشان داده اند که درمان های سنتی برای درد عضلانی مثل 

حمام یخیا داروهای ضد التهاب می توانند برای ترمیم و رشد عضلات سیر نزولی داشته باشند و را رشد عضلات شما را مسدود کنند.

ماساژ باعث تسکین التهاب، افزایش جزیان خون در عضلات وو کاهش تنگی عضلات می شود.