مجله وگ اولین راهنمای جهانی اسپا خود را منتشر کرده است تا به معرفی و تجلیل از برخی از برجسته‌ترین مراکز اسپا و سلامتی در جهان بپردازد. هر اسپا که در این راهنما ذکر شده، با یک بررسی دقیق توسط یکی از ویراستاران وگ همراه است. این راهنما شامل مکان‌های مختلفی از پناهگاه‌های شهری و کلینیک‌های سلامت پزشکی تا استراحتگاه‌های دوردست و مراکز تفریحی کوهستانی می‌شود.

مجله معتبر مد و سبک زندگی کُنده نست، وگ، این راهنمای جهانی اسپا را با گزینش 100 اسپا برتر دنیا منتشر کرده است.

این راهنما به طیف گسترده‌ای از مکان‌ها - از پناهگاه‌های شهری و کلینیک‌های سلامت پزشکی تا استراحتگاه‌های دوردست و پناهگاه‌های کوهستانی - می‌پردازد و بر تنوع و غنای تجربیات اسپا که به مصرف‌کنندگان در سراسر جهان ارائه می‌شود، تأکید دارد.

هر مکان با بررسی‌ها و توصیه‌های دقیقی همراه است که ویژگی‌های منحصربه‌فرد، امکانات موجود، مدارک پایداری و درمان‌های برجسته آنها را برجسته می‌کند، نشان می‌دهد چرا هر یک مستحق جایگاه خود در این مجموعه هستند.

راهنمای جهانی اسپا وگ به پنج دسته تقسیم شده است:
- آمریکای شمالی: بزرگترین بخش دسته‌بندی، شامل اسپاهایی نظیر Golden Door در سن مارکوس، کالیفرنیا، و Oasis Spa در Four Seasons Resort در لاس کابوس، مکزیک.
- اروپا: برجسته‌ترین آنها Eynsham Baths در Estelle Manor در کاتسوولدز، بریتانیا، و SHA Wellness Clinic در آلیکانته، اسپانیا.
- آسیا: شامل Joali Being در مالدیو و Six Senses Vana در اوتاراکند، هند.
- آمریکای جنوبی: کوچکترین دسته که فقط شامل Asaya در Rosewood Sao Paolo در برزیل است.
- آفریقا و خاورمیانه: شامل مکان‌هایی نظیر The Spa Royal Mansour Casablanca در مراکش و Natural Wellness Center در Kisawa Sanctuary در جزیره Benguerra، موزامبیک.

راهنمای جهانی اسپا توسط ویراستاران وگ، کلویی شاما، جسیکا دینر و فلورانس اوکانر تدوین شده است و آن‌ها می‌گویند برنامه‌هایی برای به‌روزرسانی سالانه این لیست وجود دارد.

نویسندگان می‌گویند: "در دنیای سلامتی چیزهای زیادی وجود دارد و ما از کرایوتراپی تا حمام سرد، از درمان‌های مادون قرمز تا تزریق‌های وریدی را مرتب کرده‌ایم. ایجاد این راهنما ما را به مکان‌های بسیار جالبی برده و سوالاتی را مطرح کرده که فقط در مورد صاف کردن پوست یا تقویت عضلات نیست، بلکه در مورد این است که چه چیزی ما را واقعاً احساس بهتری می‌دهد. هیچ راه اشتباهی برای آرامش وجود ندارد."

مطالب بیشتر:

روش‌های طبیعی برای بهبود پوست و افزایش زیبایی

ماساژ تسکین دهنده چیست؟

نفس کشیدن چیست؟

صنعت اسپا ایالات متحده در سال 2023 به رکورد 21.3 ...


در ایران، برخی راه‌های بخشودگی یا معافیت مالیاتی برای آرایشگران، سالن‌های زیبایی و کلینیک‌های زیبایی وجود دارد. این معافیت‌ها و مشوق‌ها معمولاً به شرایط خاص و نوع فعالیت کسب‌وکار بستگی دارد. در ادامه به برخی از این راه‌ها اشاره می‌شود:

در دنیای امروز، با توجه به استرس‌های روزمره و آلودگی‌های محیطی، حفظ سلامت و زیبایی پوست به یک چالش تبدیل شده است. بسیاری از افراد به دنبال روش‌های طبیعی برای بهبود پوست و افزایش زیبایی هستند. در این مقاله به بررسی چندین روش طبیعی و مؤثر برای بهبود وضعیت پوست می‌پردازیم.

ماساژ تسکین دهنده نوعی ماساژ است که هدف اصلی آن آرامش و آسایش است. از حرکات آرام، آهسته و لمس بسیار سبک استفاده می کند و رویکردی برای مراقبت از مشتری است و نوع خاصی از تکنیک ماساژ نیست. جلسات ماساژ تسکینی متمرکز بر راحتی است و برای افراد ضعیف که فشار فیزیکی معمول ماساژ سنتی منع مصرف دارد استفاده می شود.

سندی آبرامز، نویسنده کتاب "Breathe to Succeed: Breathwork"، اشاره می‌کند که هزاران سال است که در فلسفه‌های شرقی به عنوان ابزاری برای رفاه ذهنی و معنوی شناخته می‌شود. امروزه، داده‌ها و تحقیقات به روز در مورد مزایای فیزیولوژیکی روش‌های مختلف تنفس وجود دارد. آبرامز با بیش از ۳۰ سال تجربه، تکنیک‌های ساده، سریع و مؤثر تنفس را تجربه کرده و همیشه نتایج مثبتی بدست آورده است.

صنعت اسپا ایالات متحده برای دومین سال متوالی رکوردهای درآمدی را شکست و تا پایان سال 2023 به 21.3 میلیارد دلار رسید.

این یافته ها از آخرین مطالعه سالانه صنعت اسپا ایالات متحده توسط ISPA و PwC بدست آمده است. این گزارش معیارهای اصلی صنعت اسپا - درآمد کل، بازدید از اسپا، مکانهای اسپا، درآمد هر بازدید و سطوح اشتغال در صنعت را شرح میدهد.

این مطالعه افزایش 5.7 درصدی درآمد را نشان داد که نقطه عطف مهمی است زیرا صنعت به بالاترین رقم خود از زمان آغاز ثبت این مطالعه در سال 1999 رسیده است.

تحلیلی از جستجوهای رایج و پرسش‌های مرتبط با مدیتیشن، انجام شده توسط متخصصان مراقبه و تنفس در ArtofLiving.org نشان داد که مدیتیشن به عنوان یک موضوع پرجستجو در سراسر جهان مورد علاقه‌ی بسیاری از افراد است. در این تحلیل، تعداد میانگین جستجوهای ماهانه برای هر یک از پرسش‌ها در طول سال گذشته بررسی شد.

تحلیل جستجوهای مرتبط با مدیتیشن

تحلیل جستجوهای مرتبط با مدیتیشن توسط متخصصان مراقبه و تنفس در ArtofLiving.org نشان داد که پرسش "مدیتیشن چیست؟" با میانگین ۱۰۷۷۰۰ جستجو در ماه در سراسر جهان، بیشترین جستجو را به خود اختصاص داده است. این آمار نشان‌دهنده علاقه و نیاز گسترده مردم به درک و یادگیری مدیتیشن است.

متخصصان مدیتیشن و تنفس در ArtofLiving.org اظهار داشتند: "استرس زندگی روزمره ما می‌تواند باعث شود افراد به دنبال یافتن آرامش و تعادل درونی بیشتری باشند. عدم داشتن زمان منظم برای مدیتیشن ممکن است باعث افزایش مشکلات مرتبط با استرس شود. بنابراین، جایگاه مدیتیشن منظم در برنامه روزانه برای حفظ رفاه ذهنی و عاطفی بسیار حائز اهمیت است."

پاسخ به پرسش‌های متداول در مورد مدیتیشن

۱. مدیتیشن چیست؟

   - مدیتیشن به معنای آرامش و استراحت در طبیعت واقعی است، طبق تعریف هنر زندگی. کلید اصلی برای درک مدیتیشن این است که شرکت‌کنندگان باید به آرامی استراحت کنند.

۲. چگونه بفهمم که درست مدیتیشن می‌کنم؟

   - هیچ راه درستی برای مدیتیشن وجود ندارد، طبق توصیه‌های هنر زندگی. مهم این است که شرکت‌کنندگان به نفس خود آگاه باشند و زمانی که ذهنشان منحرف می‌شود، دوباره تمرکز کنند. این نیازمند تمرین مداوم است، نه دستیابی به کمال.

مطالب داغ: 

پنج ترند سلامت پوست برای سال 2024

۱۰ روند زندگی سالم و دنیای زیبایی برای سال 2024، ...

۵ خوراکی که برای درخشان شدن پوست از درون!

سه اقدام مهم برای زیبایی موهاتون از سن ۳۰ تا ۴۰ ...

پنج راهکار برای یک مدیتینشن خوب

۳. چگونه مدیتیشن را شروع کنیم؟

   - برای شروع مدیتیشن، کارشناسان ArtofLiving.org توصیه می‌کنند از منابع مختلفی مانند برنامه‌های مدیتیشن هدایت‌شده، معلمان مدیتیشن و مراقبه خودراهنما استفاده کنید.

۴. اثرات مدیتیشن

   - مدیتیشن فواید زیادی برای بهزیستی عاطفی و جسمی ارائه می‌دهد، از جمله بهبود علائم اضطراب و افسردگی، افزایش تمرکز و وضوح ذهن، بهبود اعتماد به نفس و افزایش انرژی.

۵. کجا می‌توانم مدیتیشن را یاد بگیرم؟

   - منابع مختلفی برای یادگیری مدیتیشن وجود دارد و هر یک مزایای خود را دارند. انعطاف‌پذیری و گستردگی برنامه‌های مدیتیشن عالی است، اما تجربه و راهنمایی معلمان آموزش‌دیده نیز بسیار ارزشمند است.

۶. آیا می‌توانم در خانه مدیتیشن کنم؟

   - هیچ مکان نادرستی برای مدیتیشن وجود ندارد، طبق توصیه‌های هنر زندگی. شرکت‌کنندگان می‌توانند در هر مکانی که می‌خواهند، از جمله در خانه، مدیتیشن کنند.

۷. چرا باید مدیتیشن کنم؟

   - مدیتیشن مزایای زیادی را ارائه می‌دهد که فراتر از کاهش استرس و رفاه عاطفی است، از جمله بهبود مهارت‌های ارتباطی، وضوح ذهن و پرورش خلاقیت.

۸. برای مدیتیشن چه بپوشم؟

   - هیچ لباس خاصی برای مدیتیشن وجود ندارد. شرکت‌کنندگان می‌توانند هر لباسی را بپوشند که احساس راحتی را برای خود داردند.

۹. چه مدت باید مدیتیشن کنم؟

   - به عنوان یک مبتدی، حتی اختصاص چند دقیقه در روز به مدیتیشن بهتر از هیچ است. اما بیشتر مردم زمانی که ۲۰ دقیقه در روز را برای مدیتیشن اختصاص می‌دهند، مزایای بیشتری را تجربه می‌کنند.

نتیجه‌گیری

این تحلیل نشان می‌دهد که مدیتیشن به عنوان یک ابزار موثر برای مدیریت استرس و بهبود سلامت روانی، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. پاسخ به پرسش‌های متداول می‌تواند به افراد کمک کند تا با اطمینان بیشتری مدیتیشن را آغاز کنند و از مزایای آن بهره‌مند شوند. توجه به نیازهای افراد و ارائه منابع آموزشی مناسب، می‌تواند تجربه مدیتیشن را برای همگان دلپذیرتر و مفیدتر سازد.

بیشتر بخوانید

آینده جوانسازی پوست: روندها و درمان ها در سال 2024

همانطور که در سال 2024 پیش می‌رویم، حوزه پوست‌شناسی زیبایی همچنان در حال تکامل است و روش‌ها و فناوری‌های نوآورانه‌ای ارائه می‌دهد که وعده می‌دهند روش‌های جوان‌سازی پوست را موثرتر، کم‌تهاجمی‌تر و شخصی‌سازی‌شده‌تر کنند. این مقاله به بررسی جدیدترین روندها و درمان‌هایی می‌پردازد که آینده جوان‌سازی پوست را شکل می‌دهند و دیدگاه‌هایی را در مورد اینکه این پیشرفت‌ها برای افرادی که به دنبال حفظ پوست جوان و سالم هستند چه معنایی دارد، ارائه می‌دهد.

سالن‌های زیبایی: نقش و اهمیت در شرایط کنونی

در شرایط فعلی جامعه، اهمیت بهبود ظاهر و روانی برای همگان بیشتر از همیشه به چشم می‌آید. با ورود به دورانی که زیبایی و بهبود ظاهر بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته، سالن‌های زیبایی به عنوان مراکزی برای ارائه خدماتی متنوع و حرفه‌ای در زمینه زیبایی، به یکی از نقاط مهم در زندگی روزمره تبدیل شده‌اند. در این مقاله به بررسی نقش و اهمیت سالن‌های زیبایی در شرایط کنونی پرداخته خواهد شد.

عنوان: ۹ روغن ضروری برای خواب آرام: راهنمایی از مجله زیبازی

منبع: مجله زیبایی (https://www.zibaazi.ir)

در داخل و خارج از اتاق ماساژ، عطرهای شفابخش قوی می‌توانند اختلالات خواب مانند خروپف، آپنه خواب و گرفتگی شبانه را کاهش دهند. اسانس‌های مختلف فواید مختلفی برای خواب دارند و رایحه‌ی مشترک دارند.

۱- اسطوخودوس: این گیاه بیشترین تحقیقات را برای خواب انجام داده است و به دلیل توانایی آن در کاهش استرس و اضطراب مورد احترام است. به عنوان یک روغن ضروری، شناخته شده است که ماهیچه‌های بدن را آرام می‌کند تا آرامش را تقویت کند و منجر به خواب آرام‌تر شود.

۲- وانیل: این آنتی اکسیدان قوی و آرام‌بخش حاوی خواص ضد التهابی است که ثابت شده است که به افراد کمک می‌کند تا به راحتی در شب نفس بکشند و به ویژه برای کسانی که از آپنه خواب و خروپف رنج می‌برند، گزینه خوبی است.

۳- چوب سدر: این روغن آرام‌بخش گرم و آرام‌بخش شناخته شده است و مانند اسطوخودوس، فشار روی مفاصل را کاهش می‌دهد تا تجربه خواب آرام‌تری ایجاد کند. علاوه بر این، این روغن ضروری گردش خون را تحریک می‌کند و به جلوگیری از بی حسی، سوزن‌سوزن شدن و گرفتگی عضلات در هنگام خواب کمک می‌کند.

۴- بابونه: این گیاه حاوی آپیژنین است، یک ترکیب شیمیایی که می‌تواند با اتصال به گیرنده‌های مغز باعث خواب آلودگی شود. آپیژنین همچنین سطح سروتونین را افزایش می‌دهد که یک ماده شیمیایی مسئول تنظیم ساعت داخلی بدن است.

۵- ترنج: این روغن می‌تواند با کاهش فشار خون بدن را آرام کند و افکار مسابقه‌ای را آسان کند و به خوابندگان اجازه دهد تا با آرامش بدون احساس اضطراب استراحت کنند.

۶- یلانگ یلانگ: این روغن معطر زیبایی است که با کاهش تنش وارده بر اعصاب و تثبیت ضربان قلب، سلامت سیستم عصبی را تقویت می‌کند.

۷- یاس: این روغن می‌تواند با ایجاد احساس آرامش و کمک به سریعتر به خواب رفتن افراد تحریک می‌کند.

۸- نعناع فلفلی: این روغن می‌تواند با کاهش انسدادهایی مانند احتقان بینی و التهاب، به خواب آرام‌تری دست پیدا کنید.

۹- شمعدانی: این روغن می‌تواند با کاهش استرس ناشی از بی خوابی، به خواب آرام‌تری دست پیدا کنید.

امیدوارم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. اگر سوالی دارید، خوشحال می‌شوم که به شما کمک کنم.

مطالب بیشتر 

پنج ترند سلامت پوست برای سال 2024

۱۰ روند زندگی سالم و دنیای زیبایی برای سال 2024، ...

۵ خوراکی که برای درخشان شدن پوست از درون!

سه اقدام مهم برای زیبایی موهاتون از سن ۳۰ تا ۴۰ ...

پنج راهکار برای یک مدیتینشن خوب