سندی آبرامز، نویسنده کتاب "Breathe to Succeed: Breathwork"، اشاره می‌کند که هزاران سال است که در فلسفه‌های شرقی به عنوان ابزاری برای رفاه ذهنی و معنوی شناخته می‌شود. امروزه، داده‌ها و تحقیقات به روز در مورد مزایای فیزیولوژیکی روش‌های مختلف تنفس وجود دارد. آبرامز با بیش از ۳۰ سال تجربه، تکنیک‌های ساده، سریع و مؤثر تنفس را تجربه کرده و همیشه نتایج مثبتی بدست آورده است.

Breathwork زمین بازی را در مورد رفاه یکسان می‌کند؛ زیرا برای همه رایگان و در دسترس است. در دنیای امروزی، پر از استرس و فشارهای دیجیتالی، نفس کشیدن یک راه موثر فوراً برای غلبه بر سیستم عصبی و ایجاد ذهنیت و انرژی بهینه برای تندرستی و سلامت روان ارائه می‌دهد.

شوتا جین، مربی یوگا در MyYogaTeacher، توضیح می‌دهد که در یوگا، تمرینات تنفسی به عنوان "پرانایاما" شناخته می‌شوند. این تمرینات شامل کنترل آگاهانه ریتم نفس است و نیروهای انرژی حیات را در درون خود بالا می‌برد، بنابراین می‌توانیم بدن و ذهنی سالم داشته باشیم.

درک داونپورت، متخصص زیبایی در Cosmedix و مالک Urban Routine Wellness، اشاره می‌کند که Breathwork می‌تواند هر نوع تکنیک یا تمرین تنفسی باشد، از جلسات تنفس سریع تا تمریناتی که انرژی بدن را تغییر می‌دهند و به آرامش و مدیتیشن عمیق‌تری منتهی می‌شوند.

فواید نفس کشیدن چیست؟

جین: تمرینات پرانایاما جریان پرانا را در بدن متعادل می‌کنند و بهزیستی کلی نگر را از نظر جسمی، ذهنی، عاطفی و معنوی ارتقا می‌دهند. این تمرینات به عملکرد مناسب سیستم‌های مهم بدن از جمله سیستم‌های تنفسی، گردش خون، گوارشی، غدد درون‌ریز و عصبی کمک می‌کنند و استرس را از بین می‌برند، بدن و ذهن را آرام و جوان می‌کنند و باعث بهبودی می‌شوند.

داونپورت: Breathwork فواید زیادی دارد، از جمله کاهش استرس، فعال‌سازی درمان طبیعی بدن و افزایش آرامش. همچنین تنفس احساس عشق، قدردانی و سلامتی کلی را افزایش می‌دهد. من معتقدم نفس کشیدن یک رابطه سالم با خودمان ایجاد می‌کند و می‌توانیم به سرعت تشخیص دهیم که الگوهای تنفسی خاموش هستند و از تنفس برای بازگشت به حالت آرام‌تر استفاده کنیم.

آبرامز: فواید زیادی در تنفس وجود دارد؛ از آرامش و تعادل گرفته تا حمایت از سیستم عصبی و انرژی خوب. می‌توانیم از تنفس برای کاهش استرس و مدیریت روزانه آن استفاده کنیم.

چگونه اسپاها می‌توانند تنفس را در خدمات سلامتی بگنجانند؟

داونپورت: راه‌های زیادی برای انجام این کار وجود دارد؛ از تمرینات ساده تا تکنیک‌های پیشرفته مانند "نفس آتش" و "هولوتروپیک". همچنین، ترکیب روغن‌ها و عطرها می‌تواند تمرینات تنفسی را بیشتر کند.

جین:  تمرینات تنفسی را می‌توان به‌طور همزمان در اسپاها انجام داد. همچنین، تمرینات تنفسی متناسب با نیازهای مشتریان را ارائه داده و آنها را در بهبود استرس و آرامش هدایت کرد.

داونپورت: من تمرینات هولوتروپیک را ترجیح می‌دهم زیرا به ذهن می‌آموزد که به رادار درونی توجه کند. این تکنیک نفس کشیدن واقعاً یک ارتباط درونی ایجاد می‌کند که در صورت تسلط، امکان آگاهی کامل از بدن را در همه زمان‌هایی که ما بیدار هستیم، فراهم می‌کند.

آینده جوانسازی پوست: روندها و درمان ها در سال 2024

راهنمای کامل برای انتخاب بهترین سالن زیبایی

۹ روغن ضروری برای خواب آرام

پنج ترند سلامت پوست برای سال 2024