مردم دایما به دنبال سرچشمه جوانی هستند و به همین دلیل تزریق بوتاکس امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. آماری که جامعه جراحان زیبایی امریکا به‌تازگی منتشر نموده است، بیانگر رشد بی‌سابقه عمل‌های زیبایی در سال گذشته است. با توجه به آمار سالیانه جراحی‌های پلاستیک، در حدود ۱۷.۵ میلیون جراحی زیبایی و عمل‌های غیر تهاجمی در سال ۲۰۱۷ در امریکا گزارش شده که نسبت به سال 2016، دو درصد افزایش داشته است. داده‌ها همچنین نشان می‌دهند که مردم امریکا تمایل بیشتری به عمل‌های غیرتهاجمی نشان داده‌اند. از این میان ۱۵.۷ میلیون نفر ترزیق بوتاکس و بوتولیوم تاکسین نوع A در سال ۲۰۱۷داشته‌اند (۷.۲۳ میلیون عمل غیرتهاجمی که دو درصد بیشتر از سال ۲۰۱۶ است).

مراکز اسپا, عمل‌های غیرتهاجمی, مراکز ماساژ, لاین مراقبت‌های پوستی, جوانسازی پوست, درمان آکنه,

در حالیکه تمایل و محبوبیت بوتاکس در حال افزایش است، ‌بسیاری از طرفداران زیرک مراکز اسپا تمایل به روش‌های غیرتهاجمی دارند که اثرات مشابهی با عمل‌های زیبایی دارند مانند درمان با استفاده از زهر حیوانات.

مدیر و مالک مرکز زیبایی Scandic Beauty معتقد است: «زمانی‌که نوبت به عکس‌کردن روند پیری و داشتن پوستی جوان‌تر می‌رسد، مردم به‌طور روزافزونی در جست‌وجوی یک معجزه هستند. آنها نتایج سریع را نیز ترجیح می‌دهند. مواد تشکیل‌دهنده زهر، ‌دارای ترکیباتی برای سفت کردن پوست هستند که به‌طور معمول نتایج آنی را آشکار می‌سازد. اثر آن نیز کوتاه‌مدت است اما این روش درمان به خاطر صاف کردن چین و چروک‌ها بسیار مورد توجه است».

در حالی‌که زهر‌ها از قدیم مورد کاربرد در علم پزشکی برای درمان بیماری‌هایی همچون فشارخون و دیابت بوده‌اند، امروزه برای لاین مراقبت‌های پوستی مورد توجه هستند. با این وجود مطالعات و تحقیقات بیشتری نیاز است تا اثربخشی آن در مشکلات پوستی مشخص شود.

 در ادامه به نتایج نویددهنده برخی از مطالعات اشاره می‌کنیم:

 

تحقیقی که در کتابخانه ملی موسسات ملی پزشکی سلامت کشور امریکا منتشر شد نشان‌دهنده اثرات مثبت نیش زنبور بر روی جوانسازی پوست است. نتایج بیانگر این است که سرم نیش زنبور ازنظر بالینی با کاهش کل منطقه چروک، تعداد چین‌وچروک و متوسط عمق چروک، وضعیت چروک‌های صورت را بهبود بخشیده است.

یک تحقیق بالینی دیگر که در مجله متخصصین پوست منتشر شد اثربخشی سرم نیش زنبور را در درمان آکنه نشان می‌دهد. این مطالعه دریافت که شش هفته درمان با سرم خالص نیش زنبور بدون هیچ‌گونه عوارض جانبی و یا ایجاد حساسیت پوستی، در درمان آکنه خفیف تا متوسط موثر است و به بهبود درمان کومدون‌های باز و بسته، کورک‌ها، تاول های چرکی و ورم‌ها کمک شایانی می کند.

تحقیقات علمی که در نشریه انجمن بین‌المللی فارماکولوژی پوست به چاپ رسید نیز نشان می‌دهد مایعی که حلزون‌ها به هنگام استرس و ترس ترشح می‌کنند، به محافظت از آن‌ها در مقابل رادیکال‌های آزاد، آلودگی محیط‌زیست و اشعه ماوراءبنفش کمک می‌کند و ترشحات حلزون می‌تواند مشکلات پوستی انسان را از میان بردارد از جمله کاهش جای جوش و آکنه و محافظت از پوست در مقابل اشعه ماوراءبنفش.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
  • اولین نظر را شما بدهید