Hillary Manfredo، معاون اسپا Renu Medispa در ايگل آيداهو می گوید:  ما در منطقه بياباني مرتفع زندگي مي‌کنيم، بنابراين هایدریشن (آب رسانی به بدن) براي بيشتر مشتريان ما موضوعي کليدي است. خدمات ECHO۲ Plus Oxygen Facial (۶۰ دقيقه/ ۱۱۹ دلار) مورد علاقه کارکنان و مشتري‌هاست. آنزيم‌ها و محلول‌هاي معدني را ترکيب مي‌کند تا سلول‌هاي پوستي را  تغذيه کنند - يک سرويس مستقل عالي براي ايجاد رنگ پوست درخشان، همانند مراقبت‌هاي پس از ليزر، ميکرونيدلينگ و سرويس‌هاي لایه برداری با استفاده از مواد شيميايي. روش Renu Signature Facial ما (۷۵ دقيقه / ۱۳۵ دلار) پوست را لایه برداری و آن را تميز، هيدراته و تغذيه مي‌کند. اين براي کساني ايده‌آل است که به دنبال اين هستند که به رنگ پوستشان يک پوشش تميز و شروعي باطراوت ببخشند. ما با توجه به نوع پوست، با ميکردرمابراسيون يا درماپلنينگ شروع مي‌کنيم و به‌دنبال آن نیز اینفیوژن با استفاده از بخار ترکيب شده با آنزيم‌هاي هيدارته و پاک‌کننده را به کار می‌گیریم. خدمات ‌صورت با ماسک ميوه مرطوب‌کننده و فرم‌دهنده کامل مي‌شود.

Maribel Lopez، مدير اسپا Four Seasons Los Angeles در بورلي هيلز نیز خدمات خود را این‌گونه بیان می‌کند: در همکاري با iS CLINICAL، ما به تازگی JetSet Refresh Facial (۸۰ دقيقه / ۳۲۰ دلار) را راه‌اندازي کرده‌ايم که به منظور شارژ فوق‌العاده پوست پس از مسافرت هوایی براي ايجاد رنگ پوستي از لحاظ ظاهری سالم‌تر   طراحي شده است. اين روش با يک ماساژ تخلیه لنف کامل صورت و دکولته براي خروج سموم با کمک مجموعه‌اي از ماسک‌ها- حاوي عناصر مقوي مانند اسيد گليکوليک، جلبک‌هاي اقيانوس اطلس، آلوئه‌ورا و اسيد هيالورونيک - شروع مي‌شود که به روشن‌تر، نرم‌تر و هيدراته شدن پوست کدر و خسته کمک مي‌کند.

 

Loren Kornreich، مدير اسپا و تناسب اندام The Barn in Victory Ranch در کانزاس يوتا نیز خدمات خود برای پوست های خشک را چنین تشریح می کند: خدمات صورت ما با نام Fresh Hides (۶۰ دقيقه/ ۱۶۰ دلار، ۹۰ دقيقه/ ۱۹۰ دلار) با محصولات Yon-Ka Paris انجام می‌شود و کاملا مناسب آب و هواي بسيار خشک منطقه بياباني مرتفع ماست. اين سرويس که به منظور پر کردن و اشباع‌سازي پوست خشن و بدون آب طراحي شده، از تکنيک‌هاي کنتراست تراپي و تعداد زيادي از شيوه‌هاي ماساژ با نفوذ بالا استفاده مي‌کند. هدف Boot Straps Pedicure (۶۰ دقيقه/۹۰ دلار) التيام پاهاي خشک شده با ارايه ماساژ عمقي هيدراته‌کننده Yon-Ka به اسم Candle Taiga (با کره شيا و انبه) و روغن بدن Huile Corps براي مرطوب کردن و حفاظت در مقابل عناصر مختلف است.

 

کدام مشتري‌ها بيشترين بهره را از اين خدمات مي‌گيرند؟

Lopez: سرويس‌هاي هایدریشن به پر کردن خطوط عمیق پوست‌هاي سالخورده کمک مي‌کند و همچنين مي‌توانند به هر پوستي که ظاهر کدري دارد، نيروي تازه‌ای ببخشد.

Manfredo: من متوجه شدم که بی آبی هيچ نوع خاصي از پوست را مستثنی نمي‌کند. من به همان اندازه که این موضوع را در پوست افراد بالغ يا سالخورده مي‌بينم، در نوجوانان دارای آکنه هم مشاهده می‌کنم. عوامل دروني و بيروني بسياري براي در نظر گرفتن وجود دارند مانند محيط‌زيست يا آب و هوا. اين‌که مهمان از مواد مراقبت از پوست بيش از حد قوي استفاده مي‌کند يا اين‌که استفاده بيش از حد از آن‌ها دارد، عادات شيوه زندگي مانند سيگار کشيدن، نوشيدن الکل يا مصرف بيش از حد کافيين. هر کدام از اين‌ها مي‌توانند به ايجاد پوست خشک، کدر، داراي خارش، پوسته پوسته يا خشن کمک کنند، بنابراين درمان‌هاي آب رسان واقعا براي کسانی که به دنبال بهبود قوام و بافت پوست خود هستند، مناسب است.

 

چه مراقبت پوستي بايد بين خدمات استفاده شود تا از خشک شدن پوست جلوگيري شود؟

Kornreich: لوسيون Yon-Ka در اسپای ما محبوب‌ترين است، بدین خاطر که يک تونر امولسيون روغن پایه است که هر نوع پوستي را متعادل و هيدراته مي‌کند. ديگر موارد برجسته عبارتند از ماسک مرطوب‌کننده شبانه اين برند، و سرم و کرم غني از HA به اسم Hydra.

Lopez: براي استفاده روزانه، فرم مايع HA بايد با مرطوب‌کننده معمول مهمانان ترکیب شود. لايه‌برداري[1] منظم با يک آنزيم ميوه‌اي و ماسک بتاهيدروکسي اسيد، يک بار يا دو بار در هفته و به دنبال آن يک ماسک HA هيدراته‌کننده، براي حفظ رطوبت مطلوب پوست ايده‌آل است.

Manfredo: پوست هيدراته شده از خانه شروع می شود! استفاده روزمره از محصولات مناسب، موضوعي کليدي است. ابتدا اطمينان حاصل کنيد که پاک‌کننده‌ها ملايم هستند و به‌طور خاص براي صورت فرموله شده‌اند - بسياري از مشترياني که به دنبال کمک به پوست خشک هستند از پاک‌کننده‌هاي بيش از حد قوي و حذف‌کننده چربي استفاده مي‌کنند. سرم و يا مرطوب‌کننده‌ها بايد حاوي عناصري باشند که به کشيدن رطوبت به داخل، همانند حفظ آن کمک کنند موادی شامل: HA، ليپيد، کلاژن، اسيد لينولئيک و جوجوبا يا ساير روغن‌هاي گياهي. همچنين اسيدهاي لايه‌بردار آلفاهيدروکسي (AHAs) ، مي‌توانند سطح هيدراتاسيون پوست را به ميزان قابل توجهي بهبود دهند: گليکوليک سطح پوستي درخشان بر جاي مي‌گذارد، لاکتيک براي پوست حساس ايده‌آل است و ماندليک هر نوع پوستي را هيدراته و روشن مي‌کند.

 

 

[1] exfoliation