فرودگاهی با باند مدوّر برای هواپیماها قرار است مشکل آلایش صوتی را در آینده کاهش دهد. طول باند چنین فرودگا‌هی کمتر از فرودگاه‌های عادی خواهد بود. قرار است تا ۲۰ سال دیگر نخستین فرودگاه مدور جهان آماده بهره‌برداری شود.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 116

 قطار لوکس و پنج ستاره "شیکی−‌شیما" را شاید بتوان بی‌رقیب‌ترین قطار جهان در حال حاضر خواند. بلیت‌های این قطار که در مسیر توکیو به هوکایدو به راه افتاده، تا ۷۷۰۰ یورو قیمت دارند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 395

یک جزیره ژاپنی که زنان حق ورود به آن را ندارند، نامزد ثبت در فهرست میراث جهانی یونسکو شده است. جزیره اوکینوشیما در جنوب غرب ژاپن به قدری قوانین مذهبی سختگیرانه دارد که تنها به مردان اجازه ورود می‌دهد. با این حال مردان بازدیدکننده از این جزیره نیز اجازه خارج کردن هیچ چیز، حتی یک برگ درخت از جزیره را ندارند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 187

سازمان جهانی یونسکو به تازگی شهر یزد را به عنوان میراث جهانی به ثبت رساند. ایران تا بدین‌جا ۲۲ اثر ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو دارد. در این گالری عکس با میراثی که ایرانیان برای جهان به جای گذاشته‌اند، آشنا شوید.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 370

پل‌هایی که از فاصله‌ها می‌کاهند یا پل‌هایی که یک ملت را از هم جدا می‌کردند. پل‌هایی که مکانی می‌شوند برای ابراز عشق یا محلی که ارتش دو کشور در دو سوی آن به روی هم آتش می‌گشایند؛ آلمان، کشوری با پل‌های بی‌همتا.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 278

aydin buyuktas هنرمند ترک تباری است که تکنیک جالبی را برای گرفتن عکس های وارونه استفاده می کند. این هنرمند به تازگی عکس های جالبی را با همین تکنیک از مناظر کشور آمریکا گرفته است. عکس هایی دو بعدی که تصویر تازه ای از مکان و بعد به بیننده منتقل می کند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 477

 گردشگری حلال و ارایه نشان حلال به هتل‌ها به‌عنوان مهم‌ترین زیرساخت صنعت گردشگری، موضوعی است که طی یکسال گذشته در دستور کار سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور قرار گرفته است. جدا از نقطه‌نظرات ارایه‌شده توسط کارشناسان که عمدتا شکل انتقادی و در مخالفت با اجرای این طرح در کشور مطرح شده است، در این نوشته سعی شده تا با نگاهی کارشناسی به مبحث گردشگری حلال، موضوع ارایه نشان و گواهی حلال به هتل‌های ایرانی مورد تحلیل و ارزیابی قرار داده شود.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 233

مسابقه The Sony World Photography Awards، برندگان سال 2017 خود را اعلام کرد. این مسابقه در ۴ بخش متفاوت برگزار شد: حرفه ای، آزاد، جوانان و دانشجویان. از هر کشور نیز یک عکس ملی انتخاب شد. جایزه شامل پول نقد، تجهیزات عکاسی دیجیتال سونی و فرصت نمایش عکس ها در نمایشگاهی در لندن بود.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 224

سنتورینی (Santorini) جزیره ای زیبا در دریای اژه ست که در گذشته با نام ترا (Thera) شناخته می شده. این جزیره در 200 کیلومتری جنوب یونان واقع شده و باقیمانده یک دهانه آتشفانی ست که حدود 15هزار نفر جمعیت داره و مهمترین درآمدش از گردشگرانی که از جزیره دیدن می کنند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 340

تصاویری که فضانورد فرانسوی، توماس پاسکه از ایستگاه فضایی بین‌المللی گرفته و آنها را در شبکه‌های اجتماعی همرسان کرده با واکنش هزاران کاربر مواجه شده است.در این تصویر کشور بلژیک به میزان قابل توجهی روشن‌تر و نورانی‌تر از کشورهای اطراف خود دیده می‌شود. اما چرا بلژیک اینقدر نورانی است؟

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 375