به گفته دانشمندان دانشگاه کمبریج شواهد بیش از پیش نشان می دهد که نوع غذایی که می خوریم می تواند بر رشد سلول های سرطانی و گسترش آنها در بدن تاثیر بگذارد. مطالعه ای بر حیوانات که در نشریه "نیچر" منتشر شده نشان داد که تومورهای سرطان پستان در غیاب یک ماده غذایی به نام "آسپاراژین" به تقلا می افتند.

 همه ما می‌دانیم که چرا چاق می‌شویم: مقدار کالری که با خوردن غذا می‌گیریم، بیش از حدی است که بدن برای تولید انرژی می‌سوزاند. ولی اگر چه این موضوع صحیح است به سئوال جالب‌تر ما پاسخ نمی‌دهد- این که اصولا چرا ما بیش از حد غذا می‌خوریم؟

 

BBC: در باره فواید زردچوبه برای سلامت انسان ادعاهای زیادی شده است. زردچوبه ادویهای است که شکل طبیعی آن تا حدودی شبیه زنجبیل است ولی وقتی به صورت پودر درمی آید، رنگ مشخصی که مخلوطی از زرد و نارنجی است پیدا می کند.

نتیجه یک پژوهش در دانشکده فنی جورجیای آمریکا نشان داده که سرگردانی ذهنی در حین انجام کار لزوما بد نیست و حتی ممکن است نشانه‌ای از هوش بالا و خلاق بودن باشد. اگر چه ممکن است پرش ذهن بطور مستقیم بر انجام کارهای دستی تاثیر منفی بگذارد، اما فواید دراز مدتی دارد، از جمله تقویت مهارت برنامه‌ریزی برای آینده و توانایی حل مسئله.

 مدتی است بحث آلودگی آب آشامیدنی در ایران به نیترات و نیتریت مرتب مطرح می شود و بدون آنکه دقیقا روشن باشد میزان این مواد در آب آشامیدنی چقدر است، فقط در شهروندان ایجاد نگرانی می‌کند. اما ما چه باید راجع به این مواد بدانیم.

 آساناهای یوگا ممکن است در ظاهر فقط یکی از هشت اندام یوگا تلقی شود، اما در واقع ابزاری بسیار عملی در اختیار می‌گذارد تا شما را با قلب خود، با لحظه اکنون و خویشتنِ خویش پیوند دهد. برای بسیاری از افراد، تمرینات جسمانی نخستین قدم در طریق یوگا به‌شمار می‌آید. شاید مطابق عرف و سنت نخستین اندام یوگا نباشد اما ظاهرا مناسب‌ترین نقطه آغاز است.

هفت گام آرامش چنان‌که از نامش پیداست از مراحل و گام‌هایی تشکیل شده و هنرجو یا کارورز در هر مرحله با تمریناتی به ظاهر ساده اما موثر و شفابخش آشنا خواهد شد که به مدد آن‌ها استرس و فشارهای روانی را از خود دور کرده، الگوهای رفتاری منفی را دگرگون ساخته، تعادل و سلامتی جسم و جان را ارتقا بخشیده و خرسندی و خشنودی روح و روان را به زندگی خود دعوت می‌کند. تمرینات هفت گام  آرامش بر پایه نظریه سامانه‌های انرژی لطیف و نالطیف کالبدی قرار یافته است، نظریاتی که سنگ زیربنای سامانه‌های شفابخشی روان – تنی کهن را شکل می‌دهد.

به گفته دکتر Sanam Hafeez Psy. D، پروفسور دانشگاه کلمبیا، هنگامی که برای مدت طولانی دچار اضطراب هستید، صورت شما چندین سال پیرتر به نظر می‌رسد. دکتر Hafeez متخصص شناخت مسیرهای عصبی بدن در پاسخ به اضطراب، استرس و فشار است. او معتقد است آن چه در ذهن می‌گذرد مستقیما بر سن افراد و ظاهر آن‌ها تاثیرگذار است. مسایل روزمره‌ای که باعث ایجاد اضطراب می‌شوند به شدت بر افزایش سن اثر می‌گذارند. تغییر در رنگ، بافت، کشیدگی و بیش از همه درخشانی پوست هنگام اضطراب کاملا قابل مشاهده است.

ما جملگی زمان‌هایی را به خاطر می‌آوریم که احساس خاصی از سرزندگی داشته‌ایم، اوقاتی که دنیایمان همچون باغی در یک صبح دلپذیر بهاری نویدبخش و پرطراوت بوده است. اگر از کیفیات و شرایطی که سبب‌ساز این لحظات پرشعف بوده‌اند صرف‌نظر کنیم، درمی‌یابیم که غالبا حس تند و شدیدی از نشاط و زنده‌دلی به همراه آگاهی از این امر که همه عناصر در غایت توازن و تعادل قرار یافته‌اند بر روح و روان‌مان چنگ انداخته است: گویی هوایی که نفس می‌کشیم مالامالِ حیات است و نفخه زندگی در آن می‌تپد؛ کالبدمان در اوج تندرستی است و سرشار از انرژی؛ ذهن‌مان شفاف است و به خود مطمئن. ادراکمان کیفیت تابناکی به خود می‌گیرد و هر وجهی از طبیعت پیرامون سبب خوشنودی حواسمان می‌شود: رنگ‌ها به‌ویژه با تلألو و درخشش جلوه‌گر شده، اصوات با ترنم و نوایی خوش در گوش نشسته و روایح، عطرآگین به مشام می‌رسد.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 171

بسیاری افراد می‌کوشند با ماساژ و فیزیوتراپی به مصاف کمردرد بروند اما از تاثیر تغذیه مناسب برای سلامت ستون فقرات بی‌خبرند. چه خوراکی‌هایی برای پیشگیری یا کاهش کمردرد مناسب‌اند؟

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 578