روش تراپی درناژ لنفاوی می‌تواند به افرادی که به دنبال کانتور کردن بدن مستعد ورم هستند کمک کند تا نتایج بهتری را ببینند.

زمانی که رژیم غذایی و ورزش برای دستیابی به فرم بدنی که شخص به دنبال آن است کافی نباشد، ممکن است کانتورینگ بدن راه‌حل بسیار کاربردی و موثری باشد. در این روش، از فرکانس رادیویی گرفته تا کرایولیپولیز و لیپوساکشن، اغلب مقاومت در برابر کاهش وزن و روند تغییر شکل بدن هستند.

با این حال، این روش‌ها اغلب می‌توانند منجر به تورم شوند، باعث ناراحتی و پنهان کردن نتایج مثبت کانتورینگ بدن مشتری شوند. درمان‌های تخلیه لنفاوی می‌تواند به افرادی که در معرض تورم بعد از کانتور کردن بدن هستند کمک کند تا در عین تسکین درد و ناراحتی ناشی از تورم، نتایج بهتری را مشاهده کنند.

زیبازی، اولین نشریه اسپا و ماساژ در ایران مطالب بیشتر 

سیستم لنفاوی

به عنوان بخشی از سیستم ایمنی بدن، سیستم لنفاوی مواد زائد را از بدن حمل و دفع می کند و به عنوان یک سیستم زهکشی طبیعی عمل می کند. این شامل شبکه ای از عروق و گره هایی است که مایعات را از سراسر بدن جمع آوری می کند.

این مایع در یک مکان جمع می شود و سپس از طریق غدد لنفاوی عبور می کند که باکتری‌ها، ویروس‌ها و سایر عوامل بیماری زا را قبل از بازگرداندن آن به گردش خون فیلتر می‌کنند. سیستم لنفاوی نقش مهمی در حفظ پاسخ ایمنی بدن و جلوگیری از تورم پس از بسیاری از انواع جراحی ایفا می کند.

هنگامی که سیستم لنفاوی به درستی کار می کند، مواد زائد به کبد و کلیه ها منتقل می شوند و در نهایت از طریق فرآیند دفع مواد زائد از بدن دفع می شوند. هنگامی که سیستم لنفاوی آنطور که در نظر گرفته شده کار نمی کند، التهاب، عفونت ممکن است رخ دهد.

پس از انجام یک روش کانتورینگ بدن، سیستم لنفاوی باید بازی خود را افزایش دهد، زیرا کار اضافی برای از بین بردن تجمع مایع ناشی از این روش وجود دارد. نشانه‌های از جمله مفاصل سفت، درد در نواحی آسیب‌دیده، افزایش وزن سریع ، که زمانی است که پوست هنگام فشار دادن فرورفتگی ایجاد می‌کند. مشتریان همچنین ممکن است خستگی را تجربه کنند زیرا بدن آنها بیش از حد کار می کند تا سموم و مواد زائد را دفع کند.

تسریع در روند بازیابی

همانطور که گفته شد، سیستم لنفاوی سطل زباله بدن است. در داخل آن مواد زائد پر از مایع وجود دارد که به زور از بافت ها خارج می شوند. این مایع تجمعی ایجاد می کند که منجر به ادم می شود. پس از درمان کانتورینگ بدن، این می تواند روند بهبودی را کند کرده و مشاهده نتایج را دشوارتر کند.

تجمع مایعات و تورم می تواند منجر به پیامدهای خطرناک تری نیز شود، مانند لخته شدن خون، هماتوم یا عفونت، که حرکت بدن را پس از یک روش برای جلوگیری از جمع آوری مایع ضروری می کند. هر حرکتی از اندام‌ها می‌تواند سیستم لنفاوی را تحریک کند تا خود را شستشو دهد، اگرچه حرکاتی که بیمار انجام می‌دهد ممکن است به نوع عملی که انجام داده است بستگی داشته باشد.

با انجام ماساژ تخلیه لنفاوی، که سیستم تخلیه طبیعی بدن را فعال می کند، می توان به کار اضافی کمک کرد. ماساژ تخلیه لنفاوی نه تنها برای کسانی که روش‌های کانتورینگ بدن را انجام داده‌اند، مفید است، بلکه برای مشتریانی که مرتباً از ورم یا سایر مشکلاتی که منجر به جمع شدن مایعات می‌شود رنج می‌برند نیز مفید است.

دلایل متعددی برای جمع شدن مایعات فراتر از روش های کانتورینگ وجود دارد، از جمله گرما و آفتاب سوختگی، بارداری، برخی داروها و موارد دیگر. تقریباً همه افراد در یک زمان تورم را تجربه می کنند، که باعث می شود ماساژ تخلیه لنفاوی برای اکثر افرادی که پیش شما می‌آیند، مفید باشد.

مقالات مرتبط:‌ 

انواع درمان درناژ لنفاوی

یکی از روش‌های استاندارد طلایی من برای تخلیه لنفاوی، ماساژ حرکتی احشایی (مانیپولاسیون) یا ماساژ اندام‌های شکم است. این تکنیک ملایم به اندام های شکمی بیمار کمک می کند تا مواد زائد را در بدن جابجا کنند و به چرخه دفع کمک می کند. این رویکرد نه تنها به تورم لنفاوی پس از یک روش کانتورینگ بدن کمک می کند، بلکه می تواند به مشکلات دیگری مانند یبوست، درد شکم، دردهای قاعدگی یا علائم IBS نیز کمک کند.

در یک سیستم سالم، بافت همبند که اندام‌های شکمی را در جای خود نگه می‌دارد، به اندام‌ها اجازه می‌دهد تا هنگام حرکت بدن با یکدیگر بلغزند. این بافت‌های همبند باید به معده اجازه دهند هنگام غذا خوردن منبسط شود و به سیستم روده اجازه دهد منقبض و منبسط شود تا مواد زائد را جابجا کند. هنگامی که این بافت همبند ملتهب است یا آنطور که در نظر گرفته شده کار نمی کند، ماساژ تحرک احشایی می تواند به حرکت اشیا کمک کند.

مقالات مرتبط:‌ 

ویبره درمانی همچنین می تواند برای کمک به سیستم لنفاوی و بهبودی مفید باشد. این روش شامل یک صفحه تکان دهنده است که به آرامی بدن را تکان می دهد و حرکات لازم برای آزادسازی سموم و در نهایت دفع از طریق فرآیند تخلیه لنفاوی را فعال می کند. این یک تکنیک قدیمی است که ابتدا در دهه 1860 توسط پزشک و مخترع گوستاو زاندر معرفی شد. ارتعاش درمانی حتی امروزه توسط ناسا برای کمک به جلوگیری از تحلیل استخوان در فضانوردان استفاده می شود.

عرق کردن همچنین راه خوبی برای رهاسازی مواد زائد و تحریک التیام بدن پس از عمل بدن یا تورم به دلایل دیگر است. درمان‌های سونا مادون قرمز می‌تواند با امولسیون کردن رسوبات چربی، بدن را سم‌زدایی کند و از طریق دفع عرق، سیستم لنفاوی پرکار را آزاد کند. مهمانان اغلب نتایج این نوع درناژ لنفاوی را تنها پس از یک بار درمان روی فلس های خود مشاهده می کنند.

تخلیه لنفاوی بهتر است توسط یک متخصص انجام شود، اما برخی از تکنیک ها را می توان در خانه برای تسریع بهبودی یا کمک به نگرانی های مداوم به کار برد. به مشتریان یادآوری کنید که حرکت منظم بدن از طریق ورزش بهترین راه برای حرکت و عملکرد موثر سیستم لنفاوی است. آنها همچنین می توانند دوش آب گرم بگیرند، غذاهایی بخورند که جریان لنفاوی سالم را تقویت می کند (مانند سبزی های برگ دار) یا مسواک زدن خشک ( در فصل‌نامه شماره ۱۹ زیبازی درباره مسواک خشک مطالب تکمیلی گذاشته‌ایم)  را امتحان کنند، که از یک برس موی طبیعی در یک حرکت دایره ای روی پوست استفاده می کند. همه این روش ها را می توان در راحتی خانه انجام داد و به کارایی سیستم لنفاوی کمک کرد.

برای بسیاری، روش‌های کانتورینگ بدن راهی عالی برای رسیدن به شکلی است که همیشه آرزوی آن را داشته‌اند، به خصوص پس از کاهش یا افزایش سریع وزن. هنگامی که تورم بعد از عمل کانتورینگ بدن ادامه پیدا می کند، می تواند منجر به عوارضی در بهبودی شود و بر نتایج نهایی تأثیر بگذارد. با استفاده از تکنیک‌های درناژ لنفاوی، پزشکان و ماسور‌ها می‌توانند به بیماران خود کمک کنند که ظاهری عالی داشته باشند، احساسی باورنکردنی داشته باشند و به طور کامل‌تر بهبود پیدا کنند.

    اگر از مطالب و مقالات سایت زیبازی خوش‌تان می‌اید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید