چه کسی به عکس های سفر در اینستاگرام نگاه نمی کند و در مورد بازدید از زیباترین کشور جهان خیال پردازی نمی کند؟ اما چه چیزی زیبایی را تعریف می کند؟ یک مطالعه جدید از وب‌سایت money.co.uk با تجزیه و تحلیل میزان شگفتی‌های طبیعی در هر مکان، از صخره‌های مرجانی و جنگل‌های بارانی استوایی گرفته تا آتشفشان‌ها، یخچال‌های طبیعی و غیره، 50 کشور زیبای جهان را رتبه‌بندی می‌کند.

از کوه های باشکوه گرفته تا صخره های مرجانی رنگارنگ، شگفتی های طبیعی جهان برای مسافران جذابیت زیادی دارد.

چه بخواهید در هیمالیا پیاده روی کنید، چه بخواهید در دیواره مرجانی بزرگ غواصی کنید یا آبشار نیاگارا را ببینید، برخی از بهترین جاذبه های گردشگری آنهایی هستند که ساخته دست بشر نیستند.

سلمان حقی، ویراستار امور مالی شخصی در money.co.uk می‌گوید: «در حالی که زیبایی در نهایت ذهنی است، واضح است که این کشورها چیزهای زیادی برای ارائه به بازدیدکنندگان دارند، خواه ماجراجویی در کوهستان را ترجیح می‌دهید یا استراحت در کنار ساحل.

اندونزی در صدر فهرست به عنوان زیباترین مکان روی زمین قرار دارد که دارای امتیاز زیبایی طبیعی 7.77 از 10 است. اندونزی بیش از 17000 جزیره در خود جای داده است. حقی می‌گوید: «و درست در سواحل این جزایر، بیش از 31000 مایل مربع از صخره‌های مرجانی را خواهید دید که مملو از زندگی است، که بیشتر آن‌ها را می‌توان از استان محبوب بالی کاوش کرد.

جهان می تواند مکانی قابل توجه باشد و مناظر واقعاً نفس گیر و مناظر دیدنی را در خود جای دهد. اما کدام کشورهای جهان می توانند بیشترین ادعای این شگفتی های طبیعی را داشته باشند؟

زیبازی، اولین نشریه ویژه اسپا و حال خوش زندگی در ایران 

1. اندونزی - امتیاز زیبایی طبیعی 7.77 / 10

این تاج به عنوان خانه طبیعی ترین نقاط زیبایی در هر 100000 کیلومتر مربع، اندونزی است که بیش از 17000 جزیره باورنکردنی را در خود جای داده است، به این معنی که بیش از 50،000 کیلومتر خط ساحلی دارد.

و درست در سواحل این جزایر، بیش از 50000 کیلومتر مربع از صخره های مرجانی را خواهید دید که مملو از زندگی است، که بیشتر آنها را می توان از استان محبوب بالی کاوش کرد.

برخی از محبوب ترین جاذبه های طبیعی اندونزی عبارتند از جنگل های استوایی در سوماترا و کالیمانتان (از جمله ذخیره گاه اورانگوتان) و تعدادی از سایت های میراث جهانی یونسکو مانند پارک ملی کومودو.

نمایی از جزیره راجا آمپات در اندونزی که زیباترین مکان جهان نام گرفت.

زیبازی، اولین نشریه ویژه اسپا و حال خوش زندگی در ایران 

2. نیوزیلند - امتیاز زیبایی طبیعی 7.27 / 10

نیوزلند خانه تپه‌های غلتان، قله‌های تیز کوه (از جمله آلپ‌های جنوبی) و تعدادی آتشفشان فعال است. 

این کشور همچنین دارای تعداد زیادی یخچال است، با کمی بیش از 5000 یخچال در هر 100000 کیلومتر مربع و خط ساحلی طولانی بیش از 15000 کیلومتر مربع.

با چشم اندازهای بسیار متنوع، هزاران نفر به نیوزیلند می آیند تا از شگفتی های طبیعی آن برای خود نمونه کنند. 

در واقع، بسیاری از فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی آن را به‌عنوان محل فیلم‌برداری برای قرار گرفتن در مکان‌های خارق‌العاده مانند سرزمین میانه ارباب حلقه‌ها انتخاب کرده‌اند.

زیبازی، اولین نشریه ویژه اسپا و حال خوش زندگی در ایران 

3. کلمبیا - امتیاز زیبایی طبیعی 7.16 / 10

کلمبیا در رتبه سوم قرار دارد و مانند اندونزی و نیوزلند از خط ساحلی طولانی در امتداد سواحل کارائیب برخوردار است.

با این حال، مناظر بسیار متنوعی نیز دارد، از کوه‌های آند گرفته تا جنگل‌های بارانی آمازون و امتیاز بسیار بالایی برای این واقعیت دارد که 500000 کیلومتر مربع جنگل استوایی را در خود جای داده است.

زیبازی، اولین نشریه ویژه اسپا و حال خوش زندگی در ایران 

فکر می‌کنید جایگاه ایران کجاست؟ ادامه این مقاله جذاب را بخوانید...

10 کشور برتر

50 کشور برتر

برای مشاهده 50 کشور زیبای جهان با توجه به غلظت نقاط زیبایی طبیعی از جدول زیر استفاده کنید.

در حالی که بسیاری از کشورهای 50 کشور برتر کشورهای کوچکتر هستند (اغلب مجموعه ای از جزایر)، تعدادی از مقاصد توریستی بزرگتر نیز از جمله ایالات متحده، فرانسه، استرالیا، نروژ و تایلند این رتبه را دارند.

 1. اندونزی
 2. نیوزلند
 3. کلمبیا
 4. تانزانیا
 5. مکزیک
 6. کنیا
 7. هند
 8. فرانسه
 9. پاپوآ گینه نو
 10. کومور
 11. اکوادور
 12. ایالات متحده
 13. وانواتو
 14. ژاپن
 15. جزایر سلیمان
 16. ایتالیا
 17. فیلیپین
 18. پرو
 19. استرالیا
 20. کاستاریکا
 21. نروژ
 22. آرژانتین
 23. گرانادا
 24. مالزی
 25. تونگا
 26. ایران
 27. سنت وینسنت و گرنادین ها
 28. سنت کیتس و نویس
 29. شیلی
 30. چین
 31. ساموآ
 32. بولیوی
 33. نیکاراگوئه
 34. اریتره
 35. جامائیکا
 36. کیپ ورد
 37. یونان
 38. تایلند
 39. ونزوئلا
 40. ناجی
 41. میانمار
 42. اوگاندا
 43. ایسلند
 44. روسیه
 45. جمهوری دومینیکن
 46. سوئیس
 47. جزایر ماریانای شمالی
 48. هائیتی
 49. پاناما
 50. سوئد
البته در برخی از سایت‌های مرجع رتبه ایران را ۱۲-ام لیست قرار داده‌اند از آنجایی که این منبع این خبر از یکی از سایت‌های معتبر گرفته شده است ایران رتبه بسیار خوبی در این لیست جذاب دارد البته اگر توریست‌های بیشتری به ایران سفر کنند قطعا این رتبه خیلی بالاتر خواهد شد. 
زیبازی، اولین نشریه حال خوش زندگی در ایران