آروماتراپی یا رایحه‌درمانی نوعی شیوه درمانی است که با استفاده از روغن‌های گیاهی خاص و اسانس‌های مختلف، به بهبود وضعیت جسمی و روحی فرد کمک می‌کند.

با اینکه پوست یکی از مهم‌ترین ارگان‌های بدن ماست و بخش زیادی از آن را تشکیل می‌دهد، هنوز چیزهای بسیاری را در مورد آن نمی‌دانیم؛ مثلا راه‌های جلوگیری از چروک یا مزایای ماساژ صورت. برای آشنایی با ۱۰ چیز مهم که در مورد پوست خود نمی‌دانیم، دکتر آرون تابور، متخصص ضد‌پیری پوست، نکاتی را یادآوری می کند که در ادامه می خوانیم:

مواد دارویی که برای جلوگیری از ریزش مو استفاده می‌شوند، خطر ناتوانی جنسی را به همراه می‌آورند. در تحقیقی جدید در این باره مشخص شده که عوارض جانبی این داروها سال‌ها پس از پایان استفاده نیز ادامه می‌یابند.

زنان چه می‌خواهند؟ سوالی قدیمی که اکنون به یکی از بخش‌های کلیدی در بازاریابی و استراتژی‌های فروش در بسیاری از صنایع ازجمله اسپا و سلامتی تبدیل شده است. Women’s Marketing and Seurat Group بیش از هزار زن از فرهنگ‌های مختلف را مورد پرسش قرار دادند تا بفهمند که زنان چگونه راجع به محصولات زیبایی و آرایشی می‌اندیشند و خرید می‌کنند. در نتایجی که همین تابستان منتشر شد، نگاهی به تاثیر موبایل در تصمیم‌گیری خرید انداخته شده است، این که مصرف‌کنندگان زن پیش از خرید به چه چیزی فکر می‌کنند، از میان برندهای مختلف چگونه انتخاب می‌کنند و درنهایت اینکه عادت‌های خرید در فروشگاه‌های مختلف چه تفاوت‌هایی دارند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 137

به‌رغم اهتمام افراد به رعایت بهداشت شخصی و استفاده روزانه از بهترین انواع ضدعرق‌ها، اما هنوز افراد بسیاری هستند که از این مشکل رنج می‌برند. اخیرا گروهی از دانشمندان به راه‌‌حل عجیبی برای رفع این مشکل دست پیدا کرده‌اند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 198

مادر طبیعت مهد نیازهای ماست و طبیعت همواره به ما تعادل می‌دهد. استفاده از محصولات طبیعی از دیرباز مورد تایید جوامع و نسل‌های مختلف بوده است و شاید از هر کسی سوال شود دلیل سلامت و طول عمر پدربزرگ ها و مادربزرگ‌های ما چیست، راز آن را استفاده از محصولات طبیعی بدانند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 166

از آنجایی که نمی‌توان همواره از محصولات ارگانیک تایید شده استفاده کرد، توصیه می‌شود که از موادی که در ادامه به آنها اشاره می‌شود دوری کنید! هنگامی که صحبت از انتخاب محصولات زیبایی به بیان می‌آید، بهترین توصیه برای مصرف‌کنندگان این است: هر چه ساده‌تر، بهتر.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 248

من به‌تازگی به موضوع جالبی پی برده‌ام: «می‌دانید خوابیدن با آرایش پوست شما را 7 سال زودتر پیر می‌کند». در ارتباط با این موضوع در تمام رسانه‌های اجتماعی مطالبی وجود دارد اما من کنجکاو به یافتن حقیقت بودم. برای فهمیدن تاثیرات واقعی خوابیدن با آرایش به متخصصین صنعت محصولات آرایشی و مراقبت از پوست مراجعه کردم.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 207

نیروی رایحه باعث ایجاد خاطرات قدرتمند و حس‌هایی می‌شود که به خوبی اثبات و ثبت شده‌اند، و پاییز گنجینه‌ای واقعی است هنگامی که صحبت از بوهای خاطره‌انگیز به میان می‌آید. پس چرا مهمان‌های اسپای خود را به یک سفر نوستالژیک با این دوست داشتنی‌های تاثیرگذار و محبوب نمی‌برید؟

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 306

در دنیای امروز رشته‌های تجاری ترکیبی بر گرفته از علوم گوناگون در حال گسترش هستند و فرصت‌های زیادی را برای علاقه‌مندان ایجاد کرده‌اند. رشته زیبایی تا مدت‌ها فقط توسط پزشکان اداره می‌شد و فقط آنها بودند که حق ارایه توصیه‌های زیبایی را به مردم داشتند و در اغلب کشور‌ها ارایه مشاوره و ارایه سرویس‌های زیبایی و محصول فقط برای پزشکان مجاز بود تا اینکه رشته کارشناسی مراقبت از زیبایی به مرور توسط کمپانی‌های بزرگ مورد حمایت قرار گرفت و پس از آن دانشگاه‌ها و مراکز علمی این رشته فوق‌العاده را به رشته‌های اصلی آموزشی دیگر اضافه کردند و مراکز دولتی نیز امکان ارایه این سرویس‌ها را به‌طور قانونی فراهم نمودند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 312