در این مقاله به معرفی چند ماساژ عجیب ولی جالب پرداخته می شود، از ماساژ با مار گرفته تا قرار گرفتن زیر پای یک فیل!

 

ماساژ با مار, ماساژ فیل, ماساژ بامبو, ماساژ یونجه, ماساژ نقطه طول عمر, گِل فِشان

ماساژ با مار

یکی از باغ‌وحش‌های فیلیپین به بازدیدکنندگان، با استفاده از افعی‌های غول‌پیکر، خدمات ماساژ ارایه می‌دهد. در این نوع ماساژ، افعی‌ها به دور بدن فرد می‌پیچند و تمام عضلات او را فشار می‌دهند تا حدی که احساس درد کند. پس از رسیدن به این مرحله، مامورین نگهداری افعی‌ها، آنها را از بدن فرد جدا می کنند. کسانی که این نوع ماساژ را تجربه کرده‌اند اعتقاد دارند ویژگی بسیار جذاب آن، استرسی است که سراسر وجود آنها را فرا می‌گیرد. به گفته این افراد، در چنین شرایطی می‌توان حس طعمه‌های اسیر شده در دام افعی‌ها را در چند قدمی مرگ، تجربه کرد. فرارو - ماساژ با مار پیتون روش ماساژ درمانی است که در جاکارتا به کار می‌رود. گردانندگان این مرکز معتقدند در این روش هورمون‌‌هایی که در پی ترس طولانی‌مدت مشتریان ترشح می‌شود به تنظیم فشار خون می‌انجامد و سوخت‌وساز بدن را افزایش می‌دهد. در این روش متصدی مارها پس از دراز کشیدن مشتری، مار پیتون را به آرامی بر پشت او رها می‌کند و مار آرام‌آرام بر روی بدن فرد حرکت می‌کند.

 

ماساژ با مار, ماساژ فیل, ماساژ بامبو, ماساژ یونجه, ماساژ نقطه طول عمر, گِل فِشان

ماساژ فیل

ماساژ هیجان‌انگیز توسط فیل‌های جوان و شاداب که در تایلند بسیار محبوب است و یکی از دلایل جذب گردشگران به این منطقه است. کشور تایلند به دلیل سواحل آفتابی و شیوه‌های مختلف ماساژ درمانی به یکی از مقاصد پرطرفدار گردشگری جهان بدل شده است. در همین راستا، به تازگی تصاویری منتشرشده که صاحبان فیل‌های یک تنی، شیوه جالبی برای ماساژدرمانی ابداع کردند که در آن همه‌کاره فیل‌ها هستند. در این روش، فیل‌های سنگین‌وزن با لگدکردن عضلات گردشگران، آنها را ماساژ می‌دهند. گفته می‌شود برای آموزش این فیل‌ها، احتمالا از تمرین‌های ویژه و سختی استفاده شده است. در این نوع ماساژ یک فیل به آرامی گردشگران را ماساژ می‌دهد در حالی که گردشگران امیدوارند فیل‌ها بیش از حد شاد و قبراق نباشند!

 

ماساژ با مار, ماساژ فیل, ماساژ بامبو, ماساژ یونجه, ماساژ نقطه طول عمر, گِل فِشان

ماساژ بامبو

یکی از گونه‌های ماساژ برای رفع گره‌ها و گرفتگی‌های عضلانی ماساژ بامبو است. در این مدل از ماساژ به‌جای دست از ساقه‌های گیاه بامبو استفاده می‌شود که تاثیر بسزایی در آرامش بخشیدن به بدن بعد از ماساژ خواهد داشت (رفع درد و خستگی).

 

 

ماساژ یونجه

گل‌های یونجه به‌شکل سبز و به‌رنگ بنفش تیره یا آبی روشن است و میوه یونجه مانند صدف بوده و دانه داخل میوه مانند لوبیا ولی کوچکتر از آن قرار دارد. یونجه ریشه‌ای بسیار عمیق دارد و ریشه آن تا سه متر به‌داخل زمین نفوذ می‌کند و بنابراین منبع ویتامین‌ها و مواد معدنی است که از خاک می‌گیرد. یونجه از زمان‌های بسیار قدیم در ایران کشت می‌شده است و در حدود پنج قرن قبل از میلاد مسیح از ایران به یونان برده شد و در قرن هفتم بعد از میلاد به اروپا راه یافت.ماساژ یا حمام یونجه در شمال ایتالیا در حقیقت غلتیدن در یونجه‌های داغ و مرطوب به مدت 20 دقیقه است .

 

ماساژ با مار, ماساژ فیل, ماساژ بامبو, ماساژ یونجه, ماساژ نقطه طول عمر, گِل فِشان

گِل فِشان

گِل فِشان پدیده‌های طبیعی است که طی آن گل و لای از زیر زمین به شکل چشمه‌وار به سطح زمین می‌رسد و شکل ماهوری به خود می‌گیرد. امروزه در دنیا از گل آماده‌ای که از گل فشان‌ها بیرون می‌آید و محتوی تورب، گل‌های مواد نفتی، گوگرد و... است، استفاده‌های درمانی متنوعی می‌شود زیرا این گل‌ها دارای ترکیبات ارگانیک و غیرارگانیک بوده و با توجه به مطالعات تجربی که روی حیوانات مختلف صورت گرفته، هیچ‌گونه ماده سمی در گل فشان‌ها مشاهده نشده و در عین حال اثبات شده است که در درمان بیماری‌هایی نظیر دردهای مفاصل و ستون فقرات، سفتی مفاصل، بیماری‌های عصبی، تنگی عروق و انقباض‌های عضلانی و بیماری‌های زنان و... بسیار سودمند هستند. روش‌های استفاده از آن بیشتر به صورت اماله، تزریق، استحمام، شست‌وشو، کمپرس گرم و... است. علاوه بر موارد درمانی یاد شده، گل فشان‌ها با ایجاد مناظر زیبا و بدیع خود می‌توانند دیدنی‌های متنوع و تماشایی را برای گردشگران به نمایش بگذارند به‌طوری‌که خروج گل و آب به همراه گازهای هیدروکربنی و حتی شعله‌ور شدن آنها، با ایجاد حوضچه‌های مملو از آب و گل با خواص گل‌درمانی، می‌تواند بسیار جالب، زیبا و حتی شگفت‌انگیز هم باشد. علاوه بر گردشگران علمی، گل‌فشان‌ها در ایران به‌ویژه در سواحل سیستان و بلوچستان می‌توانند برای سایر گردشگران بسیار جذاب باشند.

 

ماساژ نقطه طول عمر

 طبق طب سنتی چینی بدن هر انسان متشکل شده است از 365 نقطه و 12 کانال اصلی که زمینه انتقال انرژی به تمام نقاط بدن را فراهم می‌کند؛ این عدد مساوی است با تعداد روز‌ها و ماه‌های سال. طب چینی سابقه‌ای طولانی بر ماساژ دادن نقاط خاص بدن که جریان انرژی را تحت تاثیر قرار می‌دهند و باعث تقویت عملکرد اعضای بدن می‌شوند دارد. به نقل از سایت نیوز ویک، یکی از این نقاط، نقطه طول عمر نام دارد که روند پیری را کند می‌کند و مانع از بروز بیماری‌های متعدد می‌شود. این نقطه در زیر کاسه زانو قرار دارد. دست چپ را روی زانوی چپ و دست راست را روی زانوی راست نگه دارید. نقطه دقیق آن در انتهای انگشت کوچک قرار دارد.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
  • اولین نظر را شما بدهید