تجربه حمام صوت فایده‌های بسیاری دارد. در فرهنگ ما بیشتر و بیشتر آگاهی نسبت به نگرش‌های همه‌جانبه برای آرام‌بخشی و درمان افزایش می‌یابد، نگرش‌هایی با هدف مبارزه با استرس‌های روزانه دنیای مدرن. حمام صوتی راه‌حلی مطمئن در این خصوص ارایه می‌دهد. فرصتی برای رفتن به لایه‌های درونی خویشتن.

 

حمام صوت, مبارزه با استرس‌, امواج مغزی از فاز Beta, طبل ضرباهنگی, چنگال کوک, گانگ, شروتی‌باکس, کاسه هیمالیایی, ام‌بیرو, پرکاشن, هارمونیک‌خوانی, اسپا

 

حمام‌های صوتی در واقع امکاناتی برای تغییر در امواج مغزی را فراهم می‌آورند. از طریق فرکانس و جذابیت‌های صوتی، این کار کاملا امکان‌پذیر و آسان است که امواج مغزی از فاز Beta (هوشیاری طبیعی زمان بیداری) به Alpha(هوشیاری در حالت آرامش) منتقل شوند، در حالی که بسیاری از مردم می‌توانند مرحله Theta (حالت مراقبه) و حتی Delta (جایی که شفا ودرمان از درون می‌تواند روی دهد) را نیز تجربه کنند. این تجربه برای هر کسی که می‌خواهد لحظه‌ای آرامش را به خود هدیه دهد یا از مزیت‌های مدیتیشن بهره برد اما نمی‌‌داند که چگونه به این مهم دست یابد، بسیار کارساز خواهد بود.

برای تازه‌کارها، مدیتیشن نیاز به راهنمایی و انتقال تجربه شفاهی دارد. به‌عنوان مثال رفتن به مکانی خلوت و یافتن جریان یا تکرار یک مانترا. تجربه حمام صوت در واقع این است که« اجازه دهید تا صدا شما را به مکانی عمیق‌تر ببرد». روشی که رسیدن شما به حالت و مرحله آرامش را بدون هیچ‌گونه پیچیدگی‌ای، میسر می‌کند. صوت وسیله و دالان است. به شما اجازه می‌‌دهد تا بتوانید مرحله خیال‌پروری و ژرف‌اندیشی را کشف و شناسایی و سپس حس کنید. بدین خاطر، حمام صوتی نه‌تنها برای مبتدیان مدیتیشن مفید است، حرفه‌ای‌ها نیز فایده‌های بسیاری از آن خواهند برد.

صوت‌ها به وسیله آلات و وسیله‌های گوناگون با فرکانس‌های مختلف شامل طبل ضرباهنگی، چنگال کوک (دیاپازون) بیوسونیک، گانگ (پرکاشن جنوب شرق آسیا)، شروتی‌باکس، کاسه هیمالیایی، ام‌بیرو، انواع پرکاشن، ناقوس و هارمونیک‌خوانی تولید می‌شوند.

 

حمام صوت, مبارزه با استرس‌, امواج مغزی از فاز Beta, طبل ضرباهنگی, چنگال کوک, گانگ, شروتی‌باکس, کاسه هیمالیایی, ام‌بیرو, پرکاشن, هارمونیک‌خوانی, اسپا

 

حمام‌های صوتی برای گروهی از مردم است که هر کدام از آن‌ها فضای شخصی خود را دارند. تجربه با دراز کشیدن بر روی یک زیرانداز راحت همراه با یک بالشتک و چشم‌بند آغاز می‌شود. پس از چند دقیقه کارهای تنفسی، باقیمانده زمان با صوت‌ها و فرکانس‌های مختلف با نت‌های همساز پر می‌شود. هدف نهایی، ایجاد آرامش ، مکاشفه و کندوکاوهای شخصی است.

چشم‌بندها اغلب برای کمک به احساس آرامش و بالا بردن سایر حس‌ها به خصوص شنوایی استفاده می‌شوند. اتاق معمولا تاریک است و همه چیز در جای خود برای کمک به داشتن احساس آرامش و آسایش قرار گرفته است. اغلب آلات موسیقی از یک نقطه نواخته می‌شوند اما گاهی در سرتاسر اتاق چرخانده و حتی در بالای بدن شما به صدا درمی‌آیند. ارتعاشات تولید شده از دیجریدو و گانگ اغلب بسیار قوی اند. نتیجه اصواتی آرامش‌بخش هستند که باعث افزایش خودآگاهی و آرامش ذهن، جسم و روح می‌شوند. برخی از مردم تجربه بهبودی حسی و بعضی دیگر احساس سرزندگی در زندگی را با خود به ارمغان می‌برند.

در هنگام ورود به دنیای ارتعاشات، احساس و تجربه، گویی زمان به حال تعلیق درمی‌آید. جراحت‌های فیزیکی قابلیت بهبود دارند، تروماهای قدیمی حسی آزاد می‌شوند و احساس خشنودی و رضایت‌بخشی درونی پدید می‌آید. احتمالا پس از تجربه نخستین حمام صوت، به دنبال تجربه‌های بعدی خواهید رفت.

 

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
  • اولین نظر را شما بدهید