ایرنا: رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در ترکیه مناسبات گردشگری میان دو کشور را به جاده‌ای یک طرفه از ایران به ترکیه تشبیه کرد و خواستار گام‌های جدی متولیان این عرصه برای جذب گردشگران ترک و آشنا کردن آن‌ها با جاذبه‌ها و ظرفیت‌های غنی فرهنگی و توریستی ایران شد.

 

  حسن صفرخانی در حاشیه نمایشگاه گردشگری آنکارا 2017، با اشاره به فعالیت اندک بخش گردشگری ایران در معرفی جاذبه‌ها و ظرفیت‌ها به مشتریان ترک گفت: سالانه حدود 2میلیون گردشگر ایرانی وارد ترکیه می‌شوند که از اصلی ترین دلایل علاقه‌مندی این تعداد گردشگر، هزینه‌های نسبی کمتر و زیرساخت‌های قوی گردشگری در ترکیه است.

وی ادامه داد: ایران برای دو طرفه کردن این مسیر باید اقداماتی را انجام دهد که مهم‌ترین آنها معرفی ایران به مشتریان بالقوه این صنعت و به روز کردن اطلاعات ناقص آنها درخصوص ویژگی‌های فرهنگی کشور و جاذبه‌های گردشگری ایران است. وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه نیز پیش‌تر در ماه میلادی جاری از اقدام دولت این کشور در حمایت از صنایع مربوطه، ازجمله اعطای وام به هتل‌داران و افزایش یارانه سوخت شرکت‌های هواپیمایی در راستای حمایت از بخش گردشگری خبر داده بود.

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
  • اولین نظر را شما بدهید